Verekivi ehk heliotroop

Verekivi ehk heliotroop

Verekivi ehk heliotroop on oma olemuselt roheline, punaste või kollaste täppidega jaspis. Vere puhastaja ja võimas ravitseja, maandav ja kaitsev kivi.

Märksõnad: energia, elujõud, otsustamisvõime, julgus, rahutoov, südamehääle selgus, tervendus, energiablokeeringutest vabastamine, vere tugevdaja, intuitsioon, loovus, maandus.

Vaimne mõju
Verekivil usutakse olevat müstilised ja maagilised omadused, mis aitavad hävitada negatiivset ja kurja ning suunata vaimseid energiaid. Lisaks tuletab ta Sulle meelde, et enamus kordadel eelneb ümberkujunemisele kaos – lihtsalt aktsepteeri seda.

Verekivi on ideaalne intuitsiooni tugevadaja ning loovuse suurendaja. Temalt abi paludes, saad eemale hoida kõiksugu soovimatuid mõjusid. Psühholoogiliselt annab kivi julgust ja õpetab vältima ohtlikke olukordi strateegilise taganemise ja paindlikkuse abil. Mentaalselt rahustab meelt, hajutab segadust ja edendab otsustamisprotsessi. Annab uut jõudu, kui oled mentaalselt kurnatud. Annab ka jõudu kohaneda tavapäratute asjaoludega. Vähendab ärrituvust, agressiivsust ja kannatamatust.
Mõju tervisele
Verekivi seostatakse eelkõige vere energiaga – ta puhastab verd toksiinidest, toetab vereringet, tugevdab verd. Energia puhastaja ja immuunsuse ergutaja. Stimuleerib lümfivoolu ja ainevahetusprotsesse, annab uut elujõudu ja energiat, kui keha ja meel on kurnatud. Aitab vererikkaid organeid, vähendab ülihappelisust. Puhastab madalamaid tšakraid ning joondab uuesti nende energiad.
Põnevat
  • Muistsetel aegadel räägiti verekivist kui kuuldavast oraaklist, mis andvat helilisi juhatusi.
  • Muistsetel aegadel kasutati seda kivi verejooksude peatamiseks. Sõdurid kandsid seda kaasas, et vajadusel haavale suruda. Verejooksu peatumist peeti maagiaks, ehkki see võis juhtuda ka lihtsalt jaheda kivi surve tõttu.
  • Naised sidusid sageli verekivi käele, et vältida nurisünnitust, hiljem aga reiele, et soodustada sünnitustegevust ning vältida sünnitusaegset verejooksu.
  • Kui soovid ligi tõmmata raha, soovitatakse verekivi rahakoti vahel või taskus kanda.
Hoolitsemine
Puhastamiseks pese leige seebiveega, vajadusel kasuta pehmet harja. Kuna verekivil on tugev maandav energia, võid teda ka laadimiseks maha kaevata.
Sobivus täthkuju järgi
Kaalud, Kalad, Jäär
Meie algoritmid ei leia sarnaste mõjudega kristalle. See on üks eriline poolvääriskivi!