Turmaliin

Turmaliin

Kristallimaailma värviline kaunitar turmaliin on värvide poolest tõesti üks mitmekülgsemaid vääriskive. Teda leidub igas värvis, nii läbipaistvat, läbikumavat kui ka päris läbipaistmatut ning samamoodi on turmaliini saada ka väga erinevas hinnaklassis.

Märksõnad: kaitseb, puhastab, selgendab, tasakaalustab tšakraid ning paremat ja vasakut ajupoolkera, kõrvaldab blokke, enese- ja teiste mõistmine, eneseusaldus, tolerants, seksuaalsus, suhted, abielu, armastus, viljakus, hirmudest vabanemine.

Vaimne mõju
Turmaliin loob tasakaalu ning ühendab materiaalse ja vaimse tasandi. Turmaliin on võimas kaitsekivi. Ta soodustab enese ja teiste mõistmist ja eneseusaldust ning vähendab hirme. Kõige olulisemana aga hävitab ta igasugu ohvriks olemise tunde. Ta tõmbab ligi inspiratsiooni ning rikkust. Lisaks on tegu kiviga, mis on seotud õnneliku armastusega, seksuaalsusega ning viljakusega. Õnn ja võidud armastuses nii meestel kui ka naistel! Sobib hästi tantristlikeks rituaalideks.
LISATÄHENDUSED TURMALIINI VÄRVIDE KAUPA: ROHELINE TURMALIIN – VERDELIIT – puhastab ja tugevdab närvisüsteemi. Kasulik kroonilise väsimuse ja stressi korral. Mõjub noorendavalt. Annab inspiratsiooni ja loovust. Aitab meelel vabaneda ootustest ning lasta end elu vooluga kaasa kanda. Tervendab ja värskendab energiakeha, aitab keerulistes olukordades näha lahendusi. Füüsilises kehas mõjub lisaks südamele hästi ka silmadele, ajule ja immuunsüsteemile. ROOSA TURMALIIN – RUBELLIIT on südame kivi, aitab väljendada positiivseid tundeid ja avab südame kõiksuse armastusele. Aitab kogeda armastust kõige loodu vastu, vabastades samas südame sinna kogunenud kurbusest ja hirmust ning tuues uut elurõõmu ja innustust. Ta muudab inimese teadlikuks oma jõust. Mõjub hästi allergiate korral, valu leevendajana ning negatiivsuse, viha ja ärevuse maandajana. Soovitatakse ka psüühikahäirete korral. ARBUUSTURMALIIN on seest punane ja väljast roheline kivi, mida müüakse tihti õhukesteks plaadikesteks saetult. Hea südamerohi. Roheline ravib südamehaavu ja punane aitab taastada usku jõusse. MUST TURMALIIN – SCHORL – juhib negatiivse energia kehast välja. Ta on nagu kilp, mis kaitseb kahjulike psüühiliste mõjude eest. Heaks kaaslaseks neile, kel tuleb viibida keskkonnas, mis on täis raskeid ja halbu tundeid. Neutraliseerib ja likvideerib negatiivseid emotsioone nagu viha ja armukadedust. Kivi õpetab, kuidas hoida hinge sisemist valgust ka kõige pimedamas ümbruskonnas. Füüsilises kehas toetab immuunsüsteemi ja ajutegevust, samuti mõjub hästi luustikule ja liigestele. SININE TURMALIIN – indigoliit – kurgutšakra kivi nagu kõik sinised kivid. Soodustab eneseväljendust ja kommunikatsiooni, harmoonilist läbisaamist ümbritsevaga. Kaitseb hingamiselundeid, immuunsüsteemi ja aju, samuti erituselundeid. PRUUN TURMALIIN – DRAVIIT – sõpruse ja kogukonna kivi. Silub suhteid seltskondades, aga ka perekonnas, soodustab ühistunde tekkimist. Füüsilises kehas toetab eelkõige seedesüsteemi.
Mõju tervisele
Mõjub hästi, kui vaevavad allergiad, valu, probleemid seksuaalsuse ja potentsiga. Tugevdab immuunsüsteemi, ja psüühikat, võitleb nõdrameelsuse ja düsleksiaga. Täpsemalt "Vaimse mõju" all värvide kaupa.
Põnevat
  • Kõige kallim seni teada olev turmaliin maksab 25 miljonit dollarit.
  • Kui hispaanlane esimese rohelise turmaliini 1500. aastal avastas, arvati, et tegu on smaragdiga... see segadus selgines alles 1800. aastal, mil avastati, et turmaliin on täiesti iseseisev kristall.
Hoolitsemine
Väga õrn. Loputa kergelt vee all. Lae kuuvalguses. Ära jäta kauaks päikese kätte või kuumuse kätte. Imetle ja programmeeri viirukisuitsus. Väldi kokkupuudet kodukemikaalide ning parfüümidega.
Sobivus tähtkuju järgi
Kaljukits, Kalad, Kaalud
Meie algoritmid ei leia sarnaste mõjudega kristalle. See on üks eriline poolvääriskivi!