Türkiis

Türkiis

Türkiis on kõikjal tuntud kui kaitsev ja õnne toov kivi. Võib-olla seetõttu on ta ka üks maailma kõige võltsitumaid ehtekive – ostes türkiisi, ole kindel, et teed seda ikka usaldusväärse kaupleja käest.

Märksõnad: õnne- ja kaitsekivi, amulett, romantiline armastus, tervendaja vaimule ja kehale, intuitsioon, vabastab vanadest tõotustest ja keeldudest, hajutab negatiivset energiat, tugevdab, rahu, aitab depressiooni ja kurnatuse vastu, kommunikatsioon, loovus, sõprus.

Vaimne mõju
Ta tõmbab negatiivse energia enda peale ja hoiatab omanikku värvi muutes ohu, õnnetuste, vägivalla ja haiguste eest. Türkiisi kohta arvati juba ammu, et ta hoiab hobust ja ratsanikku kukkumise eest, kuid see kaitsevõime kehtib ka teiste reisimisviiside kohta. Ta innustab reisima ja uusi sõprussuhteid looma.

Türkiisis sulavad üksteisesse taeva ja mere värvid, mistõttu ta sümboliseerib lõpmatust ja inimese ühinemist kõiksusega. Meelele toimib kivi piiride laiendajana. Ta aitab end sõnades paremini väljendada ning avab loovuse kanaleid. Mõtluse harrastajatel aitab ta kuulda meele sisemist vaikust ning avab värava sisemise tarkuse allika juurde.Kivi energia on naiselik ning suurendab helluse ja armastamise võimet. Ta aitab paremini mõista teiste inimeste tundeid ja suurendab kaastunnet kõigi elusolendite vastu. Ta muudab kurvameelsed jälle rõõmsaks, annab jõudu keerulist olukorda kergemaks muuta.
Mõju tervisele
Türkiis aitab maksa ja sisenõristusnäärmete talitluse puudulikkuse korral. Tugevdab südant ja silmi, leevendab silmahaigusi, tugevdab vereringet, vaigistab kõripõletikke, kopsu- ja hingamisteede haigusi. Kasutatakse kõigi kõhnumist põhjustavate haiguste korral. Ka hapnikuvaeguse, veremürgituse ja stressi korral on türkiis oma rõõmsa kiirgusega kasulik. Aitab paraneda viirus-, nakkus- ja põletikulistest haigustest.
Põnevat
  • Türkiisi nimi tuleb prantsuse keelest ja tähendab Türgi kivi, sest kivi jõudis Euroopasse just Türgi kaudu. See on ainuke kivi, mille järgi värvus “türkiis” on oma nime saanud
  • Türkiisi on kasutatud ehetena tuhandeid aastaid.
  • Tiibetis on türkiis väga väärtuslik õnnetalisman.
Hoolitsemine
Muutnuna värvi või isegi mõranenuna, on ta oma jõu kandja või kasutaja tarvis täielikult ära kulutanud. Selline väljakurnatud kivi tuleks emakesele Maale kohemaid tagasi anda. Muidu puhasta leige seebiveega. Ei talu liigset kuumust, kodukeemiat ja parfüüme. Lae kuuvalguses.
Sobivus tähtkuju järgi
Kalad, Ambur, Skorpion, Veevalaja, Kaljukits

Imeline valik ehteid — Türkiis

Vaata kõiki ehteid kiviga Türkiis
Sarnaste mõjudega kivid: