Tsitriin

Tsitriin

Looduslik antidepressant, mis pillub positiivsuse sädemeid! Tsitriin on tugev kivi, mis toob südamele päikest ja soojust, sisendades eneseusku, tegutsemistahet ja küllustunnet.

Märksõnad: küllus, jõukus, edu, tarkus, positiivsus, päikselisus, neelab negatiivset energiat; rahustab, leevendab depressiooni, õnne ja helduse kivi, rõõm, keskendumine, kosutab füüsilist keha, suhted, kommunikatsioon, loovus, sisemine tugevus, eesmärkide saavutamine, terve enesekindlus.

Vaimne mõju
Tsitriinis on nii palju päikese ning positiivsuse energiat, et kurvameelsus ning teotahte puudumine saavad pai ja leevenevad. Ta on ka lootuse, rõõmu ja julguse kivi, aidates iseäranis pimedal ajal päikest põues hoida. Aitab depressioonide, närvilisuse ja rahutuse korral. Annab kehale märku tasakaaluhälvetest ning aktiveerib organismi parandava energiavoo. Aitab üle saada selgusetusest, millises olukorras see ka ei avaldu, mistõttu sobib kandmiseks kergesti haavatavatele, depressiivsetele, kurbadele, isegi suitsidiaalsetele inimestele – tsitriin võib aidata neil elule jälle mõtte leida. Mahendab soovi iseennast hävitada, andes asemele lootust ja elurõõmu, ning aitab säilitada sidet oma jõukeskusega.

Tsitriin julgustab ja lihtsustab suhtlemises, võimaldades enda kandjal näha asju üksteisega seoses, laiemas ühenduses. Samuti parandab ta kõneosavust ning oma mõtete vormimist sõnadeks, mistõttu juba Vana-Roomas kasutasid teda oraatorid. Aitab uut omaks võtta ning muudab teisenevate oludega kohanemise kergemaks.

Tsitriin aitab elus saavutada maiseid eesmärke (head haridust, head töökohta, kasulikku äri), kuna ta vahendab jõudu ja keskendumist. Soodustab loometegevust, eriti inimestel, kes oma töös kasutavad ennekõike käsi – juveliirid, graveerijad, illusionistid, kaardipanijad.
Mõju tervisele
Leevendab diabeedist, ainevahetuse ja näär­metalitluse häiretest tingitud vaevusi. Tugevdab immuunsüsteemi, soolestikku, seedi­mist, südant, vereringet ja närve. Hea maksale ja neerudele, sest mõjub mürke eemaldavalt.
Põnevat
  • Tsitriini loetakse hasartmängurite, sulide, karjeristide ja maaklerite õnnekiviks.
  • Hiina imperaatorid uskusid, et tsitriin turgutab intellekti, ning tänapäevalgi panevad paljud õpilased eksamile minnes tsitriini taskusse. Samuti kannavad õpetajad vahel tsitriini loengute pidamise ajal.
Hoolitsemine
Pese leige seebiveega, kui vaja, kasuta pehmet harja. Kardab kõrget kuumust (pikalt päikesekäes lesimine, kuum vesi, söögitegemine), võib oma värvi kaotada. Kodukeemia ja parfüümidega kokkupuudet vältida. See on üks neid kristalle, mida pole vaja kunagi energeetiliselt puhastada, ta puhastab end ise.
Sobivus tähtkuju järgi
Jäär, Kaksikud, Lõvi, Neitsi

Imeline valik ehteid — Tsitriin

Vaata kõiki ehteid kiviga Tsitriin
Sarnaste mõjudega kivid: