Tansaniit

Tansaniit

Tansaniit on üks maailma haruldasematest kristallidest ja seetõttu äärmiselt hinnaline. Mida sinisem on kivi, seda väärtuslikum ta on. Mida heledamaks ja lillakamaks muutub toon, seda madalam on kvaliteet. Kõige kvaliteetsemad kivid on tavaliselt kuldehetes ja võivad olla teemantide hinnaklassis, aga kuna varud on sedavõrd piiratud, kasvab ka hõbeehetes kasutatud madalama kvaliteediklassi kivide hind pidevalt.

Märksõnad: rõõm, armastus, tasakaal, hirmudest vabanemine, puhastus, visioon

Vaimne mõju
Tansaniit on kõrge vaimsusega kivi – ta paneb Sind vaimselt kasvama, avab väravad silmaga nähtamatusse maailma ning toob vaimseid taipamisi. Ehk tema suurim väärtus on vast selles, et ta aitab Sul näha elu nii, nagu see päriselt on, ehk vabaneda ühiskonna loodud raamidest ning väärarusaamistest ning aegunud reeglitest.

Vabastab muredest ja muretsemisest ning toob rõõmu energia. Ta inspireerib olema empaatiavõimelisem ning armastavam - pannes ka Sind elama ja kõnelema oma südamest. Ta oskab Sind keskmesse tuua ehk toob tasakaalu ning aitab üle saada hirmust ja kriisidest. Ehk kui Sinu elus on käsil periood, kus üks ebaõnn ajab teist taga ning on tunne, et enam hullemaks minna ei saa, siis see kaunis sinine kristall aitab Sul pilku tulevikku suunata ehk visiooni hoida ning uuesti ree peale saada.
Mõju tervisele
Tansaniit tugevdab immuunsüsteemi, vabastab keha mürkidest ning parandab vitaalsust. Ta laseb uueneda rakkudel, juustel ja nahal. Ta leevendab ka stressi, närvipinget, migreeni peavalusid.
Põnevat
  • Tansaniiti kaevandatakse üksnes Põhja-Tansaanias Kilimanjaro mäe jalamil. Teadlaste arvates võivad tema varud järgmise 20-30 aasta jooksul otsakorrale jõuda, mis koos kauni välimusega tingib kristalli üha tõusva hinna. Sellisena on ta isegi haruldasem kui teemant.
  • Avastati alles 1967. aastal. Esialgu nimetati ta siniseks tsoisiidiks, aga nimetati hiljem ümber, sest see kõlas nagu "sinine suitsiid" ja arvati, et see mõjub müügile halvasti.
  • Äsja kuumtöödeldud tansaniit on sinipunane, kusjuures lihvimine toob esile ka sinise ja punase vahelised värvitoonid. Tansaniidi kuumtöötlemine on nii üldiselt levinud, et kuumtöötlemata kristalle peaaegu ei müüdagi.
Hoolitsemine
Loputa õrnalt leiges seebivees. Lae kuuvalguses, ära jäta kauaks päikese ja kuuma kätte, võib oma värvi kaotada.
Sobivus tähtkuju järgi
Kala, Jäär, Kaksikud, Ambur
Sarnaste mõjudega kivid: