Turvaline e-pood. Kohaletoimetamine 2-3 tööpäeva. Tasuta saatmine, tasuta tagastus 14 päeva jooksul. 2 aastat garantiid!

Smaragd

Smaragd

Smaragd on üks klassikalistest vääriskividest nagu teemant, safiir ja rubiin. Kõiki teised kivid on poolvääriskivid.

Kuulub berülli perekonda, mis on üks levinumaid mineraale. Olenevalt sellest, mis peale berülli kivi koostisse veel kuulub, varieerub kivi värv helerohelisest väga sügava tumeroheliseni, taustal võib esineda ka sinakat, halli, kollakat või pruuni. Mida selgem, tumedam ja intensiivsem roheline, seda kallim ja haruldasem kivi.

Märksõnad: inspiratsioon, elujaatus, tingimusteta armastus, truudus, südame avaja, tasakaal, positiivsus, kaitsekivi, iseloomu tugevdaja, selgus, mälu, suhted, sõprus

Vaimne mõju
Smaragd on täis inspiratsiooni, elujaatust ja ravib negatiivseid tundeid – kõik see võimaldab elu nautida selle täies mahlakuses, ilus ja õitsemises. Kaunis kivi loob tingimusteta armastust, teeb kodused asjad sujuvaks ning tugevdab ja tasakaalustab partnerlust, sõprust lojaalsust ning ühtsust. Armastuse kristall avab südametšakra ning rahustab seal olevaid tundeid.
Füüsilise, emotsionaalse ja mentaalse tasakaalu ja ühtsuse loojana elimineerib ta Sinu energiaväljast negatiivsuse ja toob esile positiivsed mõjud. Müstikutele meeldib smaragd kui võimas teadvuse tõstja ja psüühilise suutlikkuse arendaja, mis võib viia selgeltnägemise võimete avaldumiseni. Kaitseb halva eest; loob mentaalselt selgust, tugevdab mälu ja iseloomu. Surematu lootuse kivi äratab elujaatuse ja elustab inspiratsiooni.
Mõju tervisele
Aitab haigustest toibuda. Ravib siinuseid, kopse, südant, lülisammast, lihaseid. Rahustab silmi ja parandab  nägemist. Leevendab reumat ja diabeeti. Smaragdi roheline kiir aitab kaasa pahaloomuliste haiguste ravimises.
Põnevat
  • Kõige vanemad smaragdid on 2,97 miljardit aastat vanad, leitud Lõuna-Aafrikast.
  • Kõige vanemad teadaolevad smaragdi kaevandused töötasid juba 3500 aastat ema Egiptuses.
  • Cleopatra armastas smaragde.
  • Peaaegu kõikidel smaragdidel on silmaga nähtavad suletised, vedelikuinklusioonid või mõrakesed. Juveelitööstuses on seetõttu tavaline, et neid mõrakesi täidetakse õliga, et parandada kivi välimust.
  • Smaragd on tuntud pulma-aastapäeva kivina ning seda kingitakse 25., 35. ja 55. abieluaasta puhul.
Hoolitsemine
Puhastada leige seebiveega ja kuivatada lapiga. Kuna enamus smaragdi on kuumusega töödeldud, siis kardab kõrget kuumust (pikalt päikesekäes lesimine, kuum vesi, söögitegemine), võib oma värvi kaotada. Kodukeemia ja parfüümidega kokkupuudet vältida. Ei talu lööke, ringi käia õrnalt. Võib vahest õlitada
Sobivus tähtkuju järgi
Kaksikud, Vähk, Sõnn, Neitsi
Sarnaste mõjudega kivid: