Sinine topaas

Sinine topaas

Sinine topaas on teada-tuntud kommunikatsiooni kristall. Kui pead enda töös tihti esinema, on just see poolvääriskivi Sulle parimaks kaaslaseks, et esinemishirm kaoks, suhelda oleks kerge, mõtted selged ja hääl kenasti kannaks. Peetakse ka tarkuse ja enesearengu kristalliks.

Märksõnad: kurgutšakra kivi, kommunikatsioon, loovus, tõde ja andestamine, rõõm, heldekäelisus, lõikab läbi kahtluse ja ebakindluse, aitab avastada sisemisi rikkuseid, eneseusaldus, avatus, ausus, rõõmsameelsus, stabiliseerib emotsioone.

Vaimne mõju
Sinine topaas annab rahu ja intuitsiooni ning aitab kaasa üleloomulike võimete avaldumisele. Tema kandjal on tavaliselt jalad maas ja pea selge. Sisendab kindlustunnet ja stabiilsust ning kindlustab, et Sul jätkuks energiat – aga mitte ülevoolavalt rapsimiseks, vaid kindla sihiga ja eesmärkidele suunatud tegutsemiseks.

Topaas muudab inimestega suhtlemise lihtsamaks ning aitab tänu sellele elus edasi. Seostatakse tarkuse, rikkuse ja küllusliku eluga. Ta kiirgab sisemist valgust, mis võidab pimeduse. Suurendab kandja huumoritaju, rõõmu ja opti­mismi. Tema vahendatud energia mõjub kehale värskendavalt ja tugevdavalt. Kaitseb vaenlaste eest ja aitab valitsejatel eristada tõelisi sõpru lipitsejatest.

Meeletasandil soodustab uute ideede omaksvõtmist ja annab juurde tarkust. Tugevdab närvi­süsteemi ja avardab meelt. Kivi ise kujutab endast valguse poole sirutuvat teadvust: tema kiuline struk­tuur justkui aitaks kuldset tarkuse valgust kehasse kanaliseerida. Kõige paremini sobib meelde avardamiseks püramiidi­kujulise tipuga kivi, mida tuleks kanda kaelas, tipp allapoole.
Mõju tervisele
Aitab seedimisega, võitleb anoreksiga, taastab maitseaistingud, tugevdab närve. On kasutatud silmahaiguste ravimiseks. Ravib maksa ja leevendab närvilisust. Sobib hästi närvivapustuste ja üleväsimuse puhul.
Hoolitsemine
Puhasta 1-2 korda kuus voolava vee all, kuivata pehme lapiga. Sinine topaas ei talu kõrget kuumust ja päikesevalgust. Ükski kristall ei armasta kodukemikaale ning parfüüme. PIgem lae kuuvalguses ja programmeeri viirukisuitsus.
Sobivus tähtkuju järgi
Jäär, Neitsi, Ambur, Veevalaja

Imeline valik ehteid — Sinine topaas

Vaata kõiki ehteid kiviga Sinine topaas
Meie algoritmid ei leia sarnaste mõjudega kristalle. See on üks eriline poolvääriskivi!