Serpentiin

Serpentiin

Serpentiin on tuntud ka kui ussikivi, Hiina jaad (heleroheline) ja Kanada jaad (tumedam roheline). On saanud nime kreekakeelse sõna järgi "serpens", mis tähendab roomajat. Öeldakse, et seetõttu on tal võime peletada eemale nii roomajaid kui ka kahepalgelisi inimesi.

Märksõnad: maandav, vaimsus, psüühilised võimed, kundalini energia, teadlikkus, emotsionaalne tasakaal, elujõud, küllus, suhted

Vaimne mõju
Oma olemuselt maandav kivi, mis abistab meditatsiooni praktiseerijaid ja toetab vaimses arengus. Tasakaalustades tšakraid (stimuleerides eriti kroontšakrat), avab kristall psüühilised võimed ning aitab mõista elu vaimset alust. Aitab kaasa teadlikkuse ja kundalini energia tõusule.

Psühholoogiliselt aitab serpentiin tekitada väestatud tunde, et kontrollid oma elu rohkem. Maandava energiaga korrigeerib ta mentaalseid ja emotsionaalseid tasakaalutusi ning abistab tervendava energia teadlikult suunamisel probleemsete alade poole. Hea energiaallikana suurendab ta küllust ja loob harmoonilisi suhteid nii perekonnas, sõprade ringis kui ka tööl.
Mõju tervisele
Puhastab ja väljutab kehast mürke. Elimineerib parasiite, abistab kaltsiumi ja magneesiumi neeldumisel ja ravitseb hüpoglükeemiat ning diabeeti.
Põnevat
  • Nimi tuleneb sõnast “serpentiin” ehk madu.
  • Vanasti usuti, et serpentiinist tehtud karikas aitab vältida mürgitamist ning seda kivi kasutati ka maohammustuste vastu
  • Kasutati vanasti ka jadeiidi ehk jaadi imitatsioonina.
Hoolitsemine
Puhasta kivi leige veega ja pehme lapiga, hoia mehhaaniliste vigastuste eest, lae kuuvalguses. Programmeri viirukisuitsus.
Sobivus tähtkuju järgi
Kaksikud, Jäär, Sõnn, Kaalud