Turvaline e-pood. Kohaletoimetamine 2-3 tööpäeva. Tasuta saatmine, tasuta tagastus 14 päeva jooksul. 2 aastat garantiid!

Safiir

Safiir

Safiir on üks klassikalistest vääriskividest nagu teemant, smaragd ja rubiin. Kõiki teised kivid on poolvääriskivid.

Safiiri on kõrgelt hinnatud juba väga pikka aega, ta on koos rubiini ja smaragdiga üks vanade kuningakodade ehteid ja kroone kaunistavatest kalliskividest. Kuninglikkusega seostatakse safiire ka praegu – nimelt kinkis prints William oma pruudile Kate Middletonile oma emale kuulunud kuulsa safiiriga kihlasõrmuse.

Märksõnad: tarkus, fookus, meelerahu, meeleselgus, tasakaal kehas, depressiooni leevendus, annete avaldumine, eneseväljendus, vaimne tõde, armastus, vaimne tee, armastus

Vaimne mõju


Safiir sümboliseerib head õnne, voorust, tarkust, pühadust ja kaitset vaenlase eest. Teda hinnatakse ka tarkuse kivina. Kui Sind väsitab su rahutu ja rabe meel, siis safiir aitab fokusseerida ja rahustada sisemaailma, vabastab soovimatud mõtted ja mentaalsed pinged. Luues meelerahu ja -kirkust, joondab safiir füüsilise, mentaalse ja vaimse tasandi ning taastab tasakaalu Sinu olekus. Väekas kristall vabastab depressiooni ja vaimse segaduse ning stimuleerib kontsentratsiooni. Vabastab ka frustratsioonist ja kergendab eneseväljendust, toob õitsengut ja tõmbab ligi igat liiki ande
Sinine safiir on vaimse tõeotsingu kivi, mida traditsiooniliselt ühendatakse ka puhtuse ja armastusega. Rahustav kristall aitab püsida vaimsel teel, hoida sihti silme ees ja kasvatada meelerahu, leida vaimset tõde ja tingimusteta armastust. Selle kivi kõige traditsioonilisem värv ongi sinine, aga teda esineb ka paljudes teistes toonides, nagu näiteks värvitu, roosa, roheline, kollane, oranž, lilla ja must.
Mõju tervisele
Rahustab liiga aktiivseid kehasüsteeme ja reguleerib näärmeid, ravitseb ka silmi. Mõjub hästi verehaiguste puhul ja leevendab liigset veritsemist, tugevdab veresooni ja parandab nende elastsust.
Põnevat
  • Safiiri (nagu ka rubiini) aluskivim on korund. Sõltub keemilistest elementidest, kas temast saab rubiin või safiir.
  • Kõige kuulsam safiiriga ehe on 1981. aastal Prints Charles’i poolt Dianale kingitud kihlasõrmus (nüüd Kate Middeltoni sõrmes).
  • Kuni 17. sajandi lõpuni tohtisid safiire kanda vaid kuninglikust soost isikud ja ülempreestrid, sest kivi sümboliseeris jumalikku soosingut. Teised said safiiri kandmise eest karistada. Katoliku kiriku kardinalid kannavad tänaseni safiirsõrmuseid.
  • Enamus safiire on tänapäeval kuumtöödeldud, et värvi parandada. töödeldud kehvemad safiirid võivad maksta paar eurot, seevastu kui töötlemata tumesinist värvi safiiride eest võib turul enneolematut hinda küsida, isegi mitmeid miljoneid dollareid.
Hoolitsemine
Ei talu kodukeemiat, parfüüme ja kuumust ja eredat päikesevalgust. Aeg-ajalt võib talle panna toiduõli.
Sobivus tähtkuju järgi
kalad, neitsi, ambur

Imeline valik ehteid — Safiir

Vaata kõiki ehteid kiviga Safiir
Sarnaste mõjudega kivid: