Roheline ametüst

Roheline ametüst

Roheline ametüst on energialt mõneti sarnane kui lilla ametüst, kuid tema energiad on rohkem suunatud inimese tervendusele. Spirituaalne ja puhta energiaga kristall, mis õpetab Sind märkama enda edusamme ja liikuma julgelt arengu teel.

Märksõnad: küllus, tervendamine, vaimne kasvamine, tahtejõud, julgus, intuitsioon, emotsioonide väljendamine.

Vaimne mõju
Roheline ametüst tekitab ühenduse füüsilise ja vaimse maailma vahel, luues läbi selle igat sorti küllust. Rohelise tooniga kivid on kõik seotud südameenergiaga ja nii on rohelisel ametüstil vägi ravida murtud südant isegi siis, kui igasugune lootus on kadunud. Ta õpetab Sind armastust ära tundma, vastu võtma ja välja jagama, olles eriti kasulik perioodil, kui oled armastuse olemasolus kahtlema hakanud. Kui soovid, lisa rohelisele ametüstile veel roosa kvarts ning saad komplekti, mis Sinu südame taas täielikult maailmale avab!

Roheline ametüst on vägev energia võimendaja ning seetõttu väga tore igapäevane meditatsioonikaaslane. Toetab vaimset arengut ning on väga tervendav. Aitab sul väljendada emotsioone ning on ühenduses nii südame- kui ka kroontšakraga, avades need mõlemad. Stimuleerib kolmandat silma ning aitab lihtsamini ligi pääseda sisekaemusele. Ta mõjub tahtejõudu andvalt, julgustab võtma vajalikke samme ning märkama enda edusamme, julgustades nii arengu teel edasi liikuma. Ühendab Sind maaenergiaga. Ta on tervendajate õnnekivi.
Mõju tervisele
Üsna universaalne tervendaja. Ergutab hormoonide tootmist ning tasakaalustab ainevahetust. Mõjub eriti hästi nii peavalude ja migreenide kui ka närvidest tingitud valude ja pingete, peapöörituste, nägemis- ja tasakaaluhäirete korral. Tugevdab organismi üldist seisukorda, kaitstes ja ergastades näärmete ning hormoonide talitlust leevendab ta diabeedist tingitud vaevusi. Parandab ainevahetust. Aitab madala vererõhu, kehvveresuse ja teiste verehaiguste korral. Mõjub rahustavalt neurasteenia, hüsteeria, hirmuneurooside, langetõve ja tavatute meelereaktsioonide puhul.
Põnevat
  • Kutsutakse ka prasioloodiks: nimi tuleneb kreekakeelsetest sõnadest "prason" ja "lithos" ja tähendab porrut.
  • Leitakse peamiselt Brasiiliast ja USAst.
  • Looduslikult tekkib maapõues ametüsti kuumenemisel vulkaaniliste protsesside käigus, aga on võimalik saavutada ka tavalise ametüsti kuumutamisel ehtekivide töötlemise käigus. Enamik rohelisi ametüste on kunagi olnud lillad.
Hoolitsemine
Lae paar korda kuus vee all maha, pese leige seebiveega, puhasta pehme lapiga. Väldi kõrgeid temperatuure ja otsest päikest, kodukeemiat ja parfüüme!
Sobivus tähtkuju järgi
Skorpion, Kaljukits

Imeline valik ehteid — Roheline ametüst

Vaata kõiki ehteid kiviga Roheline ametüst
Sarnaste mõjudega kivid: