Preniit

Preniit

Preniit on mahedalt läbikumav kristall, mis tavaliselt on aaloeroheline, aga esineb vahel ka kollaka ja pruunikana ning teistes rohelistes toonides. Elegantne kivi, mis ei ole ehtekivina just ülearu levinud ja seetõttu on ta ka üsna vähe võltsitud. Lihtne, aus ja ilus kivi!

Märksõnad: tingimusteta armastus, tervendamine, meditatsioon, kaitse, ühendus oma sisemise tarkusega, minnalaskmine, hirmude maandaja

Vaimne mõju
 See kristall on ilmunud meile appi armastuse tugiisikuna. Kui otsid armastust, aga oled samal ajal salamisi täidetud kurbuse ja lootusetusega või korjad endale asju, esemeid ning püüad armastust kuidagi välja teenida, õpetab just see kivi Sind loobuma elu pärssivatest mõttetutest mustritest. Lase vanal minna ja jäta oma ellu vaid see, mis on tõeliselt väärtuslik ja teenib Sinu kõrgemat heaolu! Preniit aitab seda kõike organiseerida.

See kaunis kristall rahustab ümbrust ja loob kaitset, mahendab hirme ja aitab saada kontakti oma kõrgema minaga. Seeläbi kasvab Sinus usaldus elu ja universumi vastu ning toimub meele rahunemine. Kuldrohelise kumaga kristall soodustab ühendust oma sisemise tarkusega. Ta arendab välja ka võime asju ette aimata, märke ja sünkroonsusi märgata. Preniit on nii võimas tervendaja, et teda kasutavad tervendamiseks isegi tervendajad. Ta tervendab Sind läbi kogu Su mitmekihilise olemuse.

Küllusekivina toob preniit väidetavalt kaasa ka rahaenergiate parema voolu. Samuti aitab ta manifesteerida südamesoove, et nees hakkaksid Sinu ellu tõmbuma. Julgustab elama südamesoovide järgi ning vabastab energiablokkidest, mis seda takistavad.
Mõju tervisele
Üldine tervendamine, tervendajate tervendamine. Kasulik diagnoosimisel, sest jõuab juurpõhjuseni. Ravib neere, harknääret, õlgu, rinda ja kopse, verehaiguseid ja podagrat ning stabiliseerib pahaloomulisi kasvajaid.
Põnevat
  • Vastavalt Feng Shuile, toob preniit majapidamisse küllust.
  • Avastati esimest korda 1944. aastal Lõuna-Aafrikast, kolonel Hendrik von Prehni poolt (sealt ka nimi).
Hoolitsemine
 Preniit on ise puhastaja ja tervendaja, nii ei vaja ta mingit väga erilist hoolitsust. Võid teda puhastada voolava vee all ja pehme lapiga. On suhteliselt õrn. Kardab kemikaale ja kuumust. Vahel võid teda toiduõliga õlitada.
Sobivus tähtkuju järgi
Kaalud, Kalad