Pietersiit

Pietersiit

Pietersiit on äikeselist öötaevast meenutava välimusega efektne kristall, mida kutsutakse ka tormikiviks. Tavaliselt tumesinine, mille sisse on segunenud kollakad-pruunikad-valged viirud ja laigud, aga esineb ka hallika, pruunika ja päris mustana. Väga efektne ehtekivi!

Märksõnad: teadlikkus, vaimsed areng, nägemused, intuitsioon, selgus, blokkidest vabanemine, tahtejõud, tõde, puhastus, enesekindlus, eneseväljendus, teadlikkus, loovus

Vaimne mõju
 Pietersiit on kivina alles hiljuti avastatud, oma kirevate värvide vaimustavate mustritega lummab ta kõiki, kes austavad looduse kunstiannet. Nagu välk lahustab see negatiivse energia ja emotsionaalse ebastabiilsuse, tugevdades tahet ja intuitsiooni. Võimas kaitsekivi eriti loodusjõudude vastu, mõjub rahustavalt tormi kartvatele inimestele ja loomadele. Väidetavalt kaitseb ka kiirguse eest (arvutid, mobiilid jne).

Kui Sul kipub ununema, et oled tegelikult oma olemuselt vaimne olend, aitab pietersiit seda teadmist meelde tuletada. Vaimse väekivina on ta hea teejuht hinge- ja vaimurännakutel, edendab intuitsiooni, avab kolmanda silma ja stimuleerib käbinääret. Kui tunned vajadust teadlikkuse tõstmiseks ja ühenduse loomiseks iseenda sisemise tarkuse allikaga, hõlbustab see kristall ka seda teekonda. Öeldakse ka, et see kivi võib põhjustada võimsaid energialaenguid ja vajaduse hüppeliselt arendada enda spirituaalseid võimeid.

Kirev kivi toetab tahtejõudu, selgendab segadused, eemaldab mõttetud tõkked ja vabastab Sind eelmiste elude pealesurutud uskumustest ja ebavajalikest kokkulepetest. Tõeotsijatele sobiv kivi, kuna toetab siirust ja ausust ning laseb avameelselt rääkida kõigest ja uurida põhjuseid, mis takistavad tõeni jõudmist. Kui Sinus on hauduma jäänud ammused konfliktid või kuskil sisemuses käärib mingi allasurutud tunnete läbitöötamata pundar, aitab see kristall Sul vabaneda, ka sõltuvustest. Enesekindluse suurendajana on ta sobiv loomingulistele inimestele, kes oma annetes kahtlevad.
Mõju tervisele
Füüsilisele kehale annab energiat ja jõudu, tugevdab närvisüsteemi, aju, hüpofüüsi, endokriinsüsteemi. Kasutatakse ka peavalu, kõhuvalu, hingamisraskuste ja peapöörituse vastu. Ergutab ajuripatsit. Aitab kopse, maksa, soolestikku ja toetab toitainete imendumist.
Põnevat
  • Avastati alles hiljuti, 1962. aastal Sid Pietersite'i poolt Namiibias. Just selle härra järgi sai ta ka oma nime.
  • Pietersiiti leidub kuldsena, sinisena ja punasena.
Hoolitsemine
Pese vajaduse korral nõrga seebiveega ja loputa hoolikalt, et ei jääks seebiseks. Puhasta pehme lapiga.
Sobivus tähtkuju järgi
Ei ole seotud otseselt ühegi tähemärgiga.
Sarnaste mõjudega kivid: