Peridoot ehk oliviin

Peridoot ehk oliviin

Heal lapsel mitu nime: peridoot on tuntud ka kui oliviin ja krüsoliit. Peridoot öeldakse siiski vaid ehtekivi kvaliteediklassis, puhta klaasja läikega oliviini kohta nagu meie ehetes. Suur ja särav peridoot on tõeline haruldus, enamasti esineb väikeste tükikestena. Energia poolest võimas ja soe kivi, toob päevadesse valgust, õnne ja ilu.

Märksõnad: kaitsev, puhastav, perekonna harmoonia, raskemeelsusest vabastamine, eluenergia voolamine, leevendab armukadedust, rahutust ja vimma, eneseusaldus ja enesekehtestamine, selgus, tasakaal.

Vaimne mõju
 Peridooti kevadroheline värv aitab Sul oma emotsioonides ja kehas teha justkui kevadise suurpuhastuse. Kui pidasid miskipärast minevikust kinnihoidmist mõttekaks või on Su süda raske mineviku taakade tõttu, siis peridoot aitab sul jõuda taipamiseni, et see on viljatu ja arengut pärssiv. Kristall toetab Sind, et vabastada end minevikust, raskemeelsusest, haigetsaamistest, lahti murda välistest mõjutustest ja otsida juhatust iseenda kõrgemalt olemuselt, et saaksid tunda tõelist elurõõmu! Rohelise värvi energia on südametšakra sümbol ning see kristall aitabki Sul avada südame uue ja värske (ka armastuse) vastuvõtmiseks.

Usutakse, et peridool on võime garanteerida edukas abielu või suhe. Või vähemalt suurendab ta kodus pereliikmete vahelist hoolivustunnet, neutraliseerib tülisid ja konflikte, soodustab kodukolde tugevnemist ja edendab perekondlikku õnne. Ta leevendab armukadedust, rahutust ja vimma, suurendab eneseusaldust ja enesekehtestamist. Kui elu on Sind kostitanud suurte muudatustega ja tundemaailma traumadega, teeb see roheline kivikene olemise kergemaks ning aitab taasleida elurõõmu. Peagi märkad, et oled avanud oma meeled uutele sihtidele ja tulevikule.

Peridoot loetakse ka küllusekiviks, sest tal on komme luua ellu jõukust, õnne ja rõõmu. Ta julgustab väljendama rõõmu ja teisi positiivseid tundeid ning märkama ilu enda ümber, nii et positiivsus saab omakorda luua uut positiivsust. Hea kristall ka selleks, et soovidele jõud anda – näiteks panna rahaenergia paremini voolama.
Mõju tervisele
Peridool on toniseeriv mõju. See ravitseb ja regenereerib kudesid, tugevdab ainevahetust ja on kasulik nahale. Toetab südant, harknääret, kopse, sapipõit, põrna, seedekulglat, parandab haavandeid ja tugevdab silmi. Energia tasakaalustab bipolaarseid häireid.
Põnevat
  • Kutsutakse ka oliviiniks ja krüsoliidiks (kreeka keeles päikesekivi). Keskajal peeti seda päikese sümboliks.
  • Peridooti leitakse ka meteoriitidest ehk ta esineb ka maavälistes tingimustes.
  • Vanasti aeti peridood segi smaragdiga. Teda kutsuti vahest ka õhtusmaragdiks, sest erinevalt tõelisest smaragdist tema sära õhtuhämaruses ei kadunud.
  • Väidetavalt kinkis Napoleon oma armastuse märgiks Josephine'ile peridooga ehte.
Hoolitsemine
 Pese 1-2 korda kuus voolava vee all ning lae päikese- ja kuuvalguses.
Sobivus tähtkuju järgi
Skorpion, Lõvi, Neitsi, Kaljukits

Imeline valik ehteid — Peridoot ehk oliviin

Vaata kõiki ehteid kiviga Peridoot ehk oliviin