Pärlmutter/ merekarp

Pärlmutter/ merekarp

Puhtuse, naiselikkuse ja veetluse sümbolina on merekarp üks vanemaid ehtematerjale maailmas. Energia poolest on ta sama nagu pärl: sensitiivsust ja sisemist tarkust suurendav ning rahu toov, aitab kandjal mõista ja täita enda südamesoove.

Märksõnad: enesearmastus ja enese aktsepteerimine, läbi elu voolamine, naiselikkus, ilus, puhtus, tahtejõud, täiuslikkus, romantilisus.

Vaimne mõju
Pärl ja merekarp on väga sarnase vaimse mõjuga. Neid on läbi ajaloo peetud eelkõige naiste eheteks ning paljude sümboolsete tähenduste seas on alati esikohal olnud naiselikkus. Peetakse ka fertiilsuse, puhtuse, tahtejõu, täiuslikkuse ja romantilisuse sümboliks.

Merekarbi puhas õrn energia mõjub hästi viljakusele ja toetab harmoonilisi suhteid lähedastega. Merekarp ergutab Sind lubama enda naiselikel tunnetel ja mõtetel vabalt voolata, soodustades samas märkama ilu ja rahu Su ümber. Muudab tajusid teravamaks ja keskendumisvõimet suuremaks. Suureks toeks on merekarp ja pärlid ka kurbusehetkedel, sest nad kinnitavad oma olemusega seda, kuidas muutused on elus üks vajalik ja imeline osa.
Mõju tervisele
Soodustab seedimist ja leevendab menstruatsioonivaevuseid, suurendab fertiilsus. Mõjub hästi hüpertoonia, hingamiselundite vaevuste ja diabeedi puhul. Leevendab närvipinget ja kõrget vererõhku.
Põnevat
  • Enne kui plastik nii laialt levima hakkas, tehti pärlmutrist nööpe, kamme ja muid tarbeesemeid. Kasutati ka söögiriistade dekoreerimiseks.
Hoolitsemine
Lae kuuvalguses, ära jäta vette ligunema. Kardab parfüüme ja kodukeemiat, on õrn. Puhasta niiske pehme lapiga.
Sobivus tähtkuju järgi
Vähk