Pärl

Pärl

Puhtuse, naiselikkuse ja veetluse sümbolina on pärl üks läbi aegade kõige nõutumaid ehtematerjale. Energia poolest on pärlid sensitiivsust ja sisemist tarkust suurendavad ja rahu toovad. Pärliga ehted aitavad mõista ja täita südamesoove, sama teeb ka merekarp.

Märksõnad: enesearmastus ja enese aktsepteerimine, elust läbi voolamine, naiselikkus, fertiilsus, ilu, puhtus, tahtejõud, täiuslikkus, romantilisus.

Vaimne mõju
 Pärleid on läbi ajaloo peetud eelkõige naiste eheteks. Nende paljude sümboolsete tähenduste seas on alati esikohal olnud ilu ning naiselikkus. Nii nagu pärlid elavad ja arenevad lainetavas vees, nii toetavad nad ka maismaal kandja elu kerget voolamist. Nad edendavad enesearmastust ja enese aktsepteerimist täpselt sellisena, nagu sa oled – see on endaga rahu loomine.

Naiselikku väge kandev pärl on fertiilsuse, elegantse sensuaalsuse, puhtuse, tahtejõu, täiuslikkuse ja romantilisuse sümboliks. Vana-Roomas, kus pärleid kandsid ka mehed, seostati neid võimu, tarkuse, tervise ja õnnega. Pärlite seos naiselikkuse ja viljakusega on otsene – nii nagu meremolluski avanemine ja seal oleva õrna pärli nägemine on müsteerium, on seda ka naise üsk ja lapse sünd. Isegi paljudel pühapiltidel on kujutatud avanenud pärlikarpi.

Kuna pärl on moodustunud elavas organismis, peetakse seda “elus" vääriskiviks. Pärl hakkab moodustuma, kui merekarbi sisse satub liivaterake või mõni muu ärritaja. Karp hakkab enesekaitseks sarvainet eritama, mis koguneb "sissetungija" ümber. Nagu inimenegi, saab pärl alguse elusolendi sees, kasvab seal ja tuleb lõpuks ilmale.
Mõju tervisele
Pärleid on juba muistsetel aegadel soovitatud kanda naistel, kes soovisid jääda lapseootele.
Põnevat
  • Pärleid mainitakse ehetena esimeste korda 2206 eKr ehk umbes 4200 aastat tagasi.
  • Enamik pärle, mida tänapäeval ehetes kasutatakse, ei ole looduses kasvanud, vaid kas soolases või magevees kasvatatud. Pärlite kasvatamisele pani aluse jaapanlane Kokichi Mikimoto aastal 1893.
Hoolitsemine
 Puhasta niiske, pehme lapiga. Ära pane pärleid mingi vedeliku sisse ligunema! Alati, kui need saavad niiskeks, kuivata hoolikalt. Pärlid ei armasta niiskust. Nad kardavad kodukeemiat ja parfüümi! Pärast ihu vastas kandmist soovitatakse pärleid kehahapetest puhastada. Lae pärleid kuuvalguses!
Sobivus tähtkuju järgi
Vähk

Imeline valik ehteid — Pärl

Vaata kõiki ehteid kiviga Pärl
Meie algoritmid ei leia sarnaste mõjudega kristalle. See on üks eriline poolvääriskivi!