Opaal

Opaal

Opaal on oma mosaiikse sära tõttu väga armastatud ehtekivi. Kõige levinum on valge opaal, aga leidub ka sinist, roosat, oranži, rohekat ja väga harva ka teisi toone. Opaal on väga sageli võltsitud ehtekivi – sünteetilist opaali kohtab ehetes palju sagedamini kui looduslikku. WildWomani valikus on vaid looduslikud opaalid.

Märksõnad: visioonid, enesekindlus, eneseväärtustamine, aitab väljendada Sinu tõelist olemust, kaitsev kivi, armastuse kivi, suhete kivi, kirg, eneseväljendus, kunst, loovus, isikupära

Vaimne mõju
 Opaal on neelav ja peegeldav kivi – ta korjab üles Sinu mõtted ja tunded, võimendab neid ning suunab need siis Sind ümbritsevasse maailma. Ta toob kergust ja spontaansust, äratab kire, elustab armastuse ning toetab lähisuhteid. Ta on võrgutav kivi, mis intensiivistab emotsionaalseid seisundeid ja vabastab keeldudest. Seetõttu peab teda kandes jälgima, mida tunned ja mõtled – võimenduda võib ka negatiivne. Innustab tundeid väljendama ja samas kaitseb tundemaailma seeläbi, et teiste arvamus läheb Sulle opaali mõju all vähem korda. Hea kaitsekivi.

Kuldse sügise kirevusega kristall stimuleerib eriliselt isikupära, virgutab loovust ja soosib kunstiande avaldumist. Kui otsid sisekosmosest enda tõelist olemust, võta rännukaaslaseks opaal. Ta aitab mõista ja avada Sinu potentsiaali ning suurendada enesekindlust ja eneseväärtustamist. Mida välja annad, see tuleb Sulle ka tagasi – ehk siis mida külvad, seda lõikad. Karma mõistmisel võib opaalist palju abi olla!
Mõju tervisele
Tugevdab elutahet. Ravitseb nakkusi, palavikke, parandab mälu. Puhastab neere ja verd, reguleerib insuliinitaset, kergendab sünnitust ja leevendab PMS-sündroomi.
Põnevat
  • Opaali kristall tekib tänu vihmasettele. Opaalis on 20% vett.
  • Tänapäeval tuleb enamus meie opaalidest Austraaliast. Sealsed aborigeenid usuvad, et ta on meie looja jalajälg.
  • Opaali on leitud ka planeedilt Mars!
  • Araablased uskusid, et opaalid on taevast Maa peale kukkunud tähekillukesed.
  • Opaalid jagunevad kahte klassi: väärisopaalid ja tavaopaalid. Väärisopaalide juures püüab pilku sisemine värvide ja valguse mäng, mida tavalistel opaalidel ei ole. Opaal võib olla läbipaistev, läbikumav või läbipaistmatu, mati või läikiva pinnaga. Kõige tavalisemad on valged, hallikad ja rohekad opaalid, kõige haruldasemad mustad opaalid, aga leidub ka kõiki vahepealseid värve.
Hoolitsemine
 Tee kangas leiges seebivees märjaks ning tupsuta opaali. Kuivata pehme lapiga. Veesisalduse tõttu kardab suuri temperatuurikõikumisi. Eriti kardab kõrget kuumust (pikalt päikese käes lesimine, kuum vesi, söögitegemine), sest võib mureneda. Kodukeemia ja parfüümidega kokkupuudet vältida.  Kui on tegu doublet-opaaliga, kindlasti mitte pikalt vees hoida!
Sobivus tähtkuju järgi
Vähk, Neitsi ja Kaalud