Müstiline kvarts

Müstiline kvarts

Ka kristallimaailmas armastatakse loovalt uuendusi teha! Üks selline nipp on võtta mäekristall või mõni muu puhtam kvarts ning töödelda teda kuumusega ja keemiliselt, kuni talle tekib virmalistelaadne värvigamma. Seejärel antakse kivile eriline lihv, mis paneb ta müstilisel moel särama. Rohekalt-lillakalt-sinakalt helklev kivi mõjub tõeliselt nõidusliku kalliskivina. Vorm on värskem ja moodsam, aga kristalli olemus on ikka sama väekas kui kvartsil, kes on planeedi võimsaim tervendaja.

Märksõnad: puhastab ja vabastab energiat, vabastab blokeeringutest, energia suurendaja, tasakaalustaja, keskendumine

Vaimne mõju
Kvarts on planeedi kõige võimsam ravitsev ja energiat võimendav kivi. Ta neelab, talletab, vabastab ja reguleerib energiat ning on suurepärane energiablokkidest vabastaja. Kvarts töötab vibratsioonide tasandil, viies energia maksimaalselt täiuslikku olekusse ja minnes tagasi haigusseisundi eelsesse aega. Suurendab psüühilist võimekust ja häälestab vaimsele eesmärgile. Aitab kontsentreeruda ja muugib lahti mälusoppides peituvad aarded.
Mõju tervisele
Nagu puhas kvarts, nii on temagi kasulik südamele, lümfidele, näärmetele ja vereringele, tugevdab käbinääret ja kopse, leevendab paljusid silmavaevusi. Rahustab kogu närvisüsteemi, andes jõudu ja vitaalsust. Lahendab kehasse kogunenud energiakuhjumisi (blokaade).
Hoolitsemine
  Hoidu oma müstilise kvartsi kahjustamise eest – kuna teda on töödeldud, ei tohiks teda käidelda abrasiivsete, happeliste või keemiliste ainetega, mis võivad kahjustada sära ja värve. Võid kergelt pesta veega, vajadusel ka väga pehme lapiga. Energeetiliselt võid müstilist kvartsi puhastada viirukisuitsu ja kellukesehelinaga või asetades ta seleniidi peale. Lae kuukiirtes.
Sobivus tähtkuju järgi
Ei ole otseselt seotud ühegi tähemärgiga.