Mookaiit

Mookaiit

Mookaiit on oma koostiselt jaspis, kuid sellistes värvides ehk roosa-kollase-pruuni- ja punakakirjuna leitakse seda tavaliselt vaid Austraaliast. Mitmekülgsust soodustav kivi, nagu välimuski vihjab, aga samas mõjub ka tasakaalustavalt.

Märksõnad: tasakaal, paindlikkus, rahu, meelerahu, jõud, elujõud, fookus, vägi

Vaimne mõju
Mookaiit nagu jaspis ikka loob tasakaalu sisemise ja välise kogemuse vahel ehk annab meelerahu, stabiilsuse ja meelekindluse. Soosib mitmekülgsust – seetõttu näitab erinevates olukordades kõiki võimalusi ning aitab õiget teed valida. Ta aitab kasutada positiivset energiat, et tõsta fookust ja isiklikku väge.
Mõju tervisele
Annab füüsilisele kehale tugevust ning tugevdab elujõudu, vitaalsust ja immuunsüsteemi. Ravib haavu ja puhastab verd. Jaspis elavdab kehaprotsesse ning pikendab seksuaalseid naudinguid.
Põnevat
Mookaiiti leitakse ainult Austraaliast, oli tuntud juba aborigeenide seas kui kõrge vibratsiooniga ja Emakese Maaga ühenduses olev kivi.
Hoolitsemine
Tugev kivi. Puhasta leige seebiveega ja lapiga. Ei taha kodukemikaalidega kokku puutuda. Lae kuuvalguses ja küünlaleegi kohal ning viirukisuitsuga.
Sobivus tähtkuju järgi
Lõvi, Neitsi, Skorpion