Merevaik

Merevaik

Kuna suveniiriäri tõttu on merevaik muutunud kenaks kommertstooteks, võib kuldkollane kaunitar ehtena teenimatult tähelepanuta jääda. Aga tegelikult on see iidsete okaspuude kõvastunud vaik imeilu, ja pealegi veel soe ja päikseline maandaja!

Märksõnad: puhastav, maandav, neelab negatiivse ja muudab selle positiivseks, soe, päikseline positiivne, vabastab depressioonist, loovus, eneseväljendus, rahulikkus, usaldus, naiselikkus

Vaimne mõju
 Neelab negatiivse ja muudab selle positiivseks, tugevdab usku ja optimismi, rahustab närve ja mahendab ebameeldivat õhkkonda, vabastab depressioonist. Oma kergete helgete võngetega aitab ta masenduse vastu ning võimaldab inimesel oma kehaga rahul olla. Spordisõpradele sobiv talisman, kuna toetab füüsilist jõudu ja kostitab keha värskusega. Merevaigu energia on väga naiselik ja kaitsev ning seetõttu kasutatakse teda sünnitajate abistamiseks. Loomingulise kivina soodustab loovat eneseväljendust, loob rahulikkust ja äratab usalduse.
Mõju tervisele
Merevaik on organismi universaalne puhastaja, viies sealt välja negatiivse energia ning eemaldades kehast haigused. Tihti kasutatakse reuma ravimisel. Mõjub hästi sisesekretsiooninäärmetele, südamele ja põrnale. Aegade jooksul on talle omistatud kõikvõimalikke haigusi ravivaid toimeid alates kuutõve parandamise ja lõpetades pimedatele nägemise tagasi andmisega. Kõige rohkem on ta olnud kollatõve, malaaria ja põletike vastaseks vahendiks. 
Põnevat
  • Kõige vanem leitud merevaik on 320 miljonit aastat vana.
  • 1716 kingiti Peeter I-le merevaigu tuba, kus oli 6 tonni merevaiku.
  • Merevaigust on leitud 1000 erineva taime ja putuka liike, just putukaid sisaldav on kõige väärtuslikum merevaik.
  • Lihvimata merevaik lõhnab joovastavalt ning on afrodisiakum.
  • Legendid pajatavad, et Atlantise preestrinnad armastasid kanda merevaigust ehteid.
Hoolitsemine
  Puhasta niiske kangaga või külma/leige seebiveega ning kuivata. Ära pane päikese kätte, võib värvi kaotada.
Sobivus tähtkuju järgi
Vähk, Lõvi, Kaljukits, Veevalaja