Malahhiit

Malahhiit

Malahhiit on muutuste kivi ja tugevaim südame tervendaja. Kaitseb negatiivse energia eest, tasakaalustab emotsioone ning sisendab rahulikku, maist energiat.

Märksõnad: kaitsekivi, sügav puhastaja, neelab negatiivseid energiaid, vabastab hirmust ja süütundest, visualiseerimine, tasakaal, harmoonia, tingimusteta armastus, muundumise kivi, näitab, muutused

Vaimne mõju

Malahhiit väga tugeva karakteriga: ta on otsekui roheline madu, kelle mürk ravib ja noorendab inimest. Hajutades kõik seesmised hirmud ja pinged, aitab see roheline vägilane tegutseda otsustavalt ja julgelt ning rajab tee, et saaksid lõpuks ka tõelise iseenesega kohtuda. Kui soovid vabaneda piiranguid seadvatest mõttemallidest, aitab malahhiit loobuda vanast, et uus saaks esile kerkida. Sügava puhastajana ta lausa neelab negatiivseid energiaid ja vabastab elu häirivatest ilmingutest, näiteks süütundest ja hirmudest.

Malahhiit on seotud harmoonia ja loovusega, sobides kirjanikele, poeetidele, kunstnikele ja näitlejatele. Muundumise kivina avab ta südame tingimusteta armastusele, innustab riske võtma ja muutusi läbi viima. Samuti on ta suurepärane külluse ligimeelitada, mis aitab olla aktiivne ja produktiivne. Seetõttu sobib ta suurepäraselt tööpäeval kandmiseks. Aga tea, et selle kivi kandmine eeldab ka pidevat tööd iseendaga! Kes ise ei panusta, seda ei aita ükski kristall.
Mõju tervisele
Vasesisalduse tõttu malahhiit soojendab. Teda kasutatakse reuma, astma, voolmete, hambavalu ja naistehaiguste raviks. Ta imeb endasse valu ja negatiivset energiat ning puhastab rakke. Malahhiidi võib asetada valu leevendamiseks haige koha peale. Ta sobib hästi palaviku, põletike ja venituste raviks. Kaitsekivi, mida soovitatakse muuhulgas rasedatele naistele.
Põnevat
  • Vanas Egiptuses uhmerdati malahhiit pulbriks ning kasutati silmavärvina ja maalimiseks.
  • Malahhiidi kaevandamisega alustati 4000 aastat tagasi.
  • Venemaa tsaar lasi malahhiiti kasutada paleede ja kirikute dekoreerimiseks – näiteks Talvepalees.
  • Malahhiidi nimi pärineb kreekakeelsest sõnast "mallows", mis seostub taimede roheliste lehtedega.
Hoolitsemine
Malahhiit on õrn, ta allub kergesti hapete, vee ja kuumuse mõjudele. Malahhiiti on võimalik laadida, kui asetada ta ööpäevaks mäekristalli peale, matta maasse või panna meresoola sisse seisma. Veega puhastada pole soovitatav, sest siis muutub kivi hapraks ja kaotab läike. Hõõru malahhiiti aeg-ajalt toiduõliga. Kardab kodukeemiat. Tahab regulaarset imetlust ning suhtlust nagu parim sõbranna ikka.
Sobivus tähtkuju järgi
Sõnn, Skorpion, Kaljukits
Sarnaste mõjudega kivid: