Mäekristall

Mäekristall

Mäekristall ehk värvitu kvarts on lihtsa ja selge energia kivi, kusjuures ta on müstilises mõttes üks võimsamaid kristalle. Tegemist on ennekõike suurepärase vaimse arengu kiviga, mis teravdab mõtlemist ja soodustab ratsionaalsust.

Märksõnad: isiklik vägi, elujõud, energia, selgus, tasakaalukus, puhastamine, ratsionaalne mõttetegevus, keha energiate tasakaalustumine, tervendamine, vaimne areng, eneseväljendus, suhted, kaalulangus

Vaimne mõju
Mäekristall sümboliseerib ühtsust ja puhtust. Vahel kutsutakse teda kristallide meistriks, sest ta on üks inimesele kõige tugevamat mõju avaldavatest kristallidest. Kergelt ja loomulikult juhib ta Sinust eemale kõik segavad energiad. Ta likvideerib sisemaailma kuhjunud kaose ja segaduse ning toob rahu, kooskõla ja võimsa isikliku väe! Tahuliseks lihvitud mäekristall toob selgust ja puhtust ega lase kandjal porri vajuda. Ümaraks lihvitud kivi aitab keskenduda, parandab mälu, kõnet ja mõttetegevust.

Ka inimsuhetes on mäekristall tubli kaaslane, kuna tema mõju muudab seltsivamaks, väljendusvõimelisemaks, tundlikumaks ja oma kaaslaste suhtes tähelepanelikumaks. Ta soodustab telepaatilise ühenduse saamist ja suhete selginemist – nii iseenda kui ka teistega. Mäekristalli alati puhas ja selge energia mõjutab sügavalt kõiki tšakraid ning paneb kogu kehas energia ja elujõu vabalt voolama. Võid teda kasutada kogu keha energiasüsteemi aktiveerimisel, aga eriti hästi toniseerib ta kolmandat silma, päikesepõimikut ja südametšakrat.
Mõju tervisele
Kvartsi peetakse planeedi võimsaimaks ravitsejaks! Ta on kasulik südamele, lümfidele, näärmetele ja vereringele, tugevdab käbinääret ja kopse, leevendab paljusid silmavaevusi. Rahustab kogu närvisüsteemi, andes jõudu ja vitaalsust. Mäekristall aitab ka peavalude, soole- ja seedehaiguste puhul ning koos magnesiidi ja punase jaspisega on temast abi liigse kehakaalu korral. Ta lahendab kehasse kogunenud energiakuhjumisi (blokaade).
Põnevat
  • Mäekristall on tegelikult puhas värvitu kvarts. Aga kuigi kvartsi leidub maailmas peaaegu igal pool (sh liiv on täis kvartsitükikesi), ei leita suuri ilma värvita kvartse ehk mäekristalle just väga sageli.
  • Kvartsi kasutatakse palju elektroonikatööstuses, sest ta juhib elektrit – kvarts on kindlasti Sinu kella sees, raadio sees, mikrofoni sees jne.
Hoolitsemine
  Lae maha voolava vee all ning täida päikese- või kuuvalguses. Kodukemikaalid ning parfüümid ei ole kristallide sõbrad, pigem imetle neid. Programmeeri oma kristall kas küünlaleegi kohal või viirukisuitsus.
Sobivus tähtkuju järgi
Kalad, Lõvi, Kaljukits

Imeline valik ehteid — Mäekristall

Vaata kõiki ehteid kiviga Mäekristall