Turvaline e-pood. Kohaletoimetamine 2-3 tööpäeva. Tasuta saatmine, tasuta tagastus 14 päeva jooksul. 2 aastat garantiid!

Lasuriit

Lasuriit

Lasuriit ehk lapis lazuli on unistuste teostamise kivi ja ka sõpruse kivi. Kandes seda kristalli, on sul lihtsam olla aus, kaastundlik ja mõistev, mistõttu leiad lihtsamini viise, kuidas elus edasi liikuda ja ka parem sõber olla.

Märksõnad: tervendav, puhastav, rahustav, stressi leevendav, armastus, õnn, sõprus, suhted, mängulisus, unistuste teostamine, meelerahu, energiakeskuseid tasakaalustav, kaitse, vaimne areng.

Vaimne mõju
Lasuriit on suur abiline unistuste teostamisel, sest sisendab julgust. Üle maailma hinnatud kui õnne ja mängulisust soosiv kivi, mis aitab kaasa ootamatute plaanide ja kavatsuste täitumise. Toob Su ellu rohkelt sõprust ja armastust, toetab lähisuhteid, loob ühtsustunnet ning abistab tunnete ja emotsioonide väljendamises. Väga spirituaalne kristall, ideaalne mediteerimiseks ja masenduse leevendamiseks. Tugevdab õrnustunnet, mistõttu peetakse teda ka võimsaks truudusekristalliks.

Vaimse arengu edendamiseks samuti suurepärane kivi, kuna julgustab leidma ja ära tundma enda eluülesannet ning võtma vastutust oma elu eest. Tema energias ilmutavad end sisemine tõde, eneseteadlikkus ja loominguline eneseväljendus. Toob meelerahu ja tasakaalu ning ergutab teadvust. Tema mõjuväljas õnnestub paremini mõista ja lahendada alateadvusest tõusvaid probleeme, vabastada meel vanadest mõttemallidest, hirmudest ja pingetest ning luua uus parem ühendus tunnete ja mõtete vahele.
Mõju tervisele
Kurgutšakrat tasakaalustav, krampe vaigistav ja palavikku alandav. Leevendab neuralgiahooge, nahalööbeid, putukahammustusi, vähendab valusid ja turseid. Sobib kasutada kurgu-, mandlite ja kilpnäärmehaiguste korral, sest soodustab kopsude, vereringe ja lümfisõlmede talitlust. Vaigistab närvi- ja peavalusid, ravib lühinägelikkust ja verehaigusi, leevendab menstruatsioonivaevusi, tugevdab tüümust, annab elujõudu. Alandab vererõhku (mistõttu peaksid teda vältima madala vererõhuga inimesed)!
Põnevat
  • Kuldsed täpid lasuriidi sinisel taustal on püriit, mis esineb lasuriidi sees killukestena.
  • Marco Polo on lasuriidikaevandusi kirjeldanud juba aastal 1271, kui ta käis Afganistanis ja Siberis lasuriidi leiukohtades. Juba siis kirjeldas ta seda kui tuhandete aastate vanust kivimit, millest valmistati vaase ja nipsasjakesi.
  • Lasuriiti hinnati kõrgelt Mesopotaamias, Egiptuses, Kreekas, Roomas ja Hiinas. Usutakse, et inimese sõprus lasuriidiga on kestnud juba 6500 aastat.
  • Pärsia legendide järgi sai taevas oma värvi hiiglaslikult lasuriidikamakalt, millele maakera toetus.
  • Vanas Egiptuses võisid lasuriiti üksnes vaaraod ja ülempreestrid. Kivi austati sedavõrd, et tal võis olla vaid üks kandja ning kui see suri, läkitati lasuriit koos lahkunuga hauatagusesse ellu.
Hoolitsemine
  Lasuriiti soovitatakse kord nädalas puhastada vee asemel kuivas meresoolas. Aga traditsiooniliselt pese teda leige seebiveega, kui vaja, kasuta pehmet harja. Kardab kõrget kuumust (pikalt päikesekäes lesimine, kuum vesi, söögitegemine), võib oma värvi kaotada. Kodukeemia ja parfüümidega kokkupuudet vältida. Lasuriidile ei sobi ka suletud plastikaatkotis olemine – ta kaotab oma sära.
Sobivus tähtkuju järgi
Sõnn ja Kaalud