Turvaline e-pood. Kohaletoimetamine 2-3 tööpäeva. Tasuta saatmine, tasuta tagastus 14 päeva jooksul. 2 aastat garantiid!

Jaspis

Jaspis

Üks kristallimaailma mitmenäolisemaid kaunitare. Koosneb peamiselt kvartsist, kuhu on sisse sattunud kõikmõeldavaid lisandeid, mis igaüks annab ise mustri ja värvi. Sarnane nagu ahhaat, aga tavaliselt läbipaistmatu, sellal kui ahhaadid on tavaliselt vähemalt osaliselt klaasjad. Eriliseks teeb jaspise see, et iga tükk on isemoodi mustriga. Ehtesse paigutamisel on seega vaja meistri silma, et seda looduse loomingut omakorda kõige ägedamalt demonstreerida.

Märksõnad: puhastus, kaitse, rahu, loovus, müstika, suhted, seksuaalsus, naiselikkus, viljakus, maandatus

Vaimne mõju
Võrratute mustrimängudega jaspis äratab kirge, soojendab üles sensuaalsuse ja pikendab seksuaalseid naudinguid.

Kui oled stressis ja pinges, siis jaspis neelab endasse kogu negatiivse energia ja ebakõlad, puhastab sind ja ümbrust, kaitseb ning kingib asemele rahu ja terviklikkuse. Energiaga ravitsejad kasutavad jaspist tšakrate ja aura puhastamiseks ning yin’i ja yang’i tasakaalustamiseks. Umbe läinud oleku aitab jaspis lahti muukida, mille tulemusena väljendub loovus. Jaspise lõdvestav energia aitab alustatut lõpule viia ja keskenduda korraga ühele asjale. Ta sobib hästi neile, kes otsivad oma kohta elus ja tahavad kindlalt maa peal seista.

Jaspiste värvimaailm on kirev ja rikkalik! Näiteks punane jaspis suurendab tundlikkust ja mõistmisvõimet; padja alla pandud kollane jaspis toob kaasa meeldivad unenäod ja peletab eemale hirmud. Eriti hea kivi töises keskkonnas kandmiseks, sest selle toimel suureneb mõistmisvõime ja paranevad suhted ülemusega. Olles seotud sotsiaalse hierarhia, kohusetunde ja auga tasakaalustab ta samal ajal inimestevahelisi suhteid.
Mõju tervisele
 Jaspis toetab vereringet, seede- ja suguorganeid.
Põnevat
  • Jaspist tunti juba iidsetel aegadel ning usuti, et ta kaitseb ka ussi ja ämbliku hammustuste vastu.
  • Põlisameeriklased loitsusid jaspisiga vihma.
  • Babüloonlased uskusid, et jaspis on naiselik kivi ja lapse sünnitamise sümbol.
  • Kuidas teha vahet jaspisel ja ahhaadil? Kui kahte ahhaati õrnalt kokku lööd, kuuled kõlksu, aga kui teed seda kahe jaspisega, on heli pigem sumbuv.
  • Jaspisel on mitusada liiki, näiteks kollane kimalasjaspis, maastikupilti meenutav piltjaspis, leopardjaspis leopardimustri järgi, kilpkonnajaspis kilpkonnamustri järgi jne. Eraldi jaspised on ka verekivi ja mookaiit.
Hoolitsemine
 Ehtena kandmise korral piisab voolava vee all mahalaadimisest 1–2 korda kuus ja päikese käes taastumisest.
Sobivus tähtkuju järgi
Lõvi, Neitsi, Skorpion, Kaljukits, Jäär, Kaksikud

Imeline valik ehteid — Jaspis

Vaata kõiki ehteid kiviga Jaspis
Sarnaste mõjudega kivid: