Jadeiit ehk jaad / nefriit

Jadeiit ehk jaad / nefriit

Kaunid kirkalt rohelised kivid jadeiit ehk jaad ja nefriit on sarnased nii välimuselt, olemuselt, energialt kui ka metafüüsiliselt mõjult. Alles 19. sajandil avastati, et tegelikult on tegemist kahe erineva kivimiga! Enamasti on meie ehted jaadiga, mis ulatub värvigammalt rohelisest mustani. Ta on kihistusteta ja poolläbipaistev kivi.

Märksõnad: kaitsekivi, õnn, müstika, rõõm, meelerahu, armastus ja hoolivus, eneseväljendus, isikupära, naiselikkus, mõtluskivi, rohenäppudele, küllus, viljakus

Vaimne mõju
Jadeiidi ilus roheline toon toob endaga kaasa rõõmu ja rahulolu, tasakaalustades ja värskendades Sinu emotsionaalset ja tunnete maailma. Südamekivina suurendab armastust ja hoolivust. Kui kardad, et oled kaotanud võime armastada ja oled omadega läbi, siis jadeiit tõstab lisaks armastusvõimele ka Sinu tuju ja parandab meeleolu. On hea mõtiskluste ehk meditatsiooni kivi, kuid toob ka värskeid mõtteid.

Kivi annab kandjale tagasi isikupära ja väljendusvõime, mille abil oma elu edendada. Ta aitab Sul jõuda oma tõelise olemuseni. Tema mõjuväljas on ühinenud naiselik tundlikkus ja võime elada iseenesega harmoonias. Kivikaunitar tõmbab ligi head õnne ja sõprust, kaitseb kurja eest, ühendab keha ja meele. Läänes arvatakse, et jadeiit suurendab sissetulekuid ja kindlustab majanduslikku edu; Idamaades aga leitakse, et kivi pikendavat inimese eluiga ja andvat talle tarkust juurde.
Mõju tervisele
Jadeiit kosutab neere, südant, närvisüsteemi, vereringet. Mõjub soodsalt rasestumisele, kui see on psüühiliste blokkide tõttu pärsitud. Kosutab kogu organismi immuunsüsteemi, ergutab ainevahetust ja tõhustab soolte talitlust. Leevendab neerudega seotud haigusi (neeruvaevused, -kivid, alatalitlus). Sobiv kasutada ka nakkushaiguste, kollatõve ja palaviku korral.
Jadeiiti kasutatakse tšakrate aktiveerimisel ja tasakaalustamisel, näiteks viljatuse puhul pannakse kivi kõige alumisele, migreenide ja peavalude korral laubatšakrale, voolmete, seedehäirete ja maohädade leevendamiseks asetatakse jadeiit päikesepõimikule, neeruhaiguste ja -voolmete pannakse nn niudekivi korraga mõlemale neerule.
Põnevat
  • Jadeiidist-nefriidist tehti juba kiviajal relvi, tööriistu, ornamente ning rituaalseid objekte.
  • Nefriit heliseb eriliselt. Hiina kuninglikus kohtus olid nefriidist tuulekellad, mis mängisid imelist muusikat.
  • Jaad oli Vana-Hiinas pärli järel tähtsuselt teine kivi, sümboliseerides viit voorust: mõõdukust, õiglust, tarkust, kaastunnet ja vaprust.
Hoolitsemine
Pese kerge seebiveega ning poleeri pehme lapiga. Väesta Kuu ja Päikese valguses ning maapinnal. On küll väga tugev kivi, kuid nagu enamus kristalle, kemikaale ta ei armasta!
Sobivus tähtkuju järgi
Jäär, Kaljukits, Neitsi ja Kaalud.