Herkimeri teemant (kvarts)

Herkimeri teemant (kvarts)

Herkimeri teemant on koostiselt sama kui puhas värvitu kvarts ehk mäekristall. Eriliseks muudab kivimi tema kuju, mis meenutab lihvitud vääriskivi: tal on ebaharilik 18-tahuline vorm. Teemantiks nimetataksegi teda imelise puhtuse ja sära ning samuti tahulise ehituse tõttu. Nime saanud leiukoha New Yorgi maakonna Herkimeri küla järgi, vähesel määral leidub ka Kanadas, Hiinas, Inglismaal ja Saksamaal. Tema sees võib esineda ka põnevaid suletisi (joonekesi jms kribu-krabu).

Märksõnad: selgeltnägemine, telepaatia, unenägude seletamine, puhastav, vaimsus, oled täiuslik, hirmudest vabanemine, visioon, rahu, enesekindlus

Vaimne mõju
Imeliselt säravale kristallile omistatakse palju põnevaid võimeid, mis on läbi aegade lummanud selgeltnägemise ja psüühiliste võimete arendamise ambitsioonidega inimesi. Temas on mingi müstiline mõõde, mis tuletab Sulle meelde, et Sa ei pea millekski-kellekski saama – Sa juba oledki oma olemuselt täiuslik. Soosib sihikindlust, julgeid valikuid ning sirge seljaga edasi liikumist.

Herkimeri teemanti soovitatakse neile, kes kipuvad ennast üle väsitama ja läbi põlema. Ta aitab tuua tähelepanu taas endale ning võtta vajalikel hetkedel aeg maha. Samuti on ta hea toetaja perioodidel, kui asjad ei laabu ootuspäraselt, aidates olukorraga toime tulla ning taastuda tugevamana, kui iial varem. Herkimer soosib uusi alguseid, aidates otsast alustada ilma minevikust kaasa korjatud negatiivsete kõrvalmõjudeta. Ta õpetab Sulle, et peaksid usaldama elu voogusid, mis ei kulge sageli sugugi nii, nagu lineaarne inimmõistus soovib ja planeerib.

Müstikud kasutavad seda kristalli oma psüühiliste võimete stimuleerimiseks ning edasipürgimisel suurema selgeltnägemise poole. Kivi suurendab vaimseid visioone ja arendab telepaatiavõimet. Herkimeri teemanti armastavad ka unenägijad, kuna ta aitab edasi arendada kirka ehk teadliku unenägemise võimet, unenägusid meelde jätta ja mõista, seletada. Kõrge vaimse energia voolamisele aitab kristall kaasa puhastades ja aktiveerides tšakraid. Ka alateadlikud hirmud ja allasurutud energiad ja emotsioonid pühib see särav tegelane Sinu teelt, lubades seeläbi Su kehal ja meelel täielikult lõdvestuda.
Mõju tervisele
Herkimeri teemant on tõhus näiteks valu korral. Võimas puhastaja vabastab keha mürkidest ja pingetest, et organism saaks terveneda.
Põnevat
  • Neid säravaid kristalle tundsid juba Mohawki indiaanlased, kes kasutasid neid amulettidena, tegid tööriistu ja kasutasid neid vahetuskaubana teiste hõimudega. Huvi nende iluduste vastu kadus u 1600. aastal, mil tulid kasutusse esimesed klaashelmed.
Hoolitsemine
Herkimeri teemant kuulub kvartsiliste perre, ta on tugev ehk võid teda pesta veega, kuivatada pehme lapiga. Parim on laadida Päikese ja Kuu kiirtes. "Programmeeri" teda küünlaleegi kohal või viirukisuitsus.
Sobivus tähtkuju järgi
Sobib Amburile, aga ka kõigile teistele, kes on vaimsel teekonnal