Turvaline e-pood. Kohaletoimetamine 2-3 tööpäeva. Tasuta saatmine, tasuta tagastus 14 päeva jooksul. 2 aastat garantiid!

Hematiit

Hematiit

Metalse läikega tumehall hematiit meenutab ehtes pigem metalli kui kivimit. Magnetiidi kõrval teine peamine rauamaak, koostiselt raudoksiid. Hõbedase läike ja metallise pinna saamiseks hematiiti poleeritakse. Ja muide, ehtsa hematiidi tunned ära selle järgi, et kui tema pinda kriimustada, jääb kriim punane. Ta on ainus kristall, mis niimoodi värvi muudab.

Märksõnad: kaitsekivi, uued algused, vaimu ja mateeria tasakaal, energia koguja, maandaja, enesekindluse andja, mõtete puhastaja, mälu, unetus, sõltuvused sh ülesöömine, kaalu langus, keskendumine

Vaimne mõju
Hematiit peegeldab tagasi ümbruskonnast tuleva negatiivse energia, nii et see ei jõua kandja aurasse – tänu sellele on ta hea energeetilise kaitse kivi. Kivi väidetakse olevat kasulik ka kõigis seaduslikkusega seotud olukordades. Maandava ja tasakaalustava mõjuga, leevendab ärevust ja hajevil olekut, toetab stressist taastumist. Väga kasulik neile, kel on kombeks üle muretseda! Soodustab ratsionaalsust ja mälu, loogiliste seoste loomist, tehnilist mõtlemist.

Väärt omadusi on võluval hematiidil veelgi: ta suurendab keskendumisvõimet ja isiklikku külgetõmmet; aitab eristada olulist ebaolulisest, muudab inimese tahtejõulisemaks, vapramaks ja teovõimelisemaks; julgustab uuesti alustama; arendab spontaansust, otsustusvõimet ja elujulgust, maandab pingeid. Ta toetab pelglikke naisi, ergutades enesehinnangut ja ülesaamist häbelikkusest. Suurendab tahtejõudu, sisendab usaldust, võtab maha endale loodud piiranguid. Ta juhib tähelepanu täitumata soovidele, mis on elus liikumapanevaks jõuks. Ravitseb ülesöömist ja teisi sõltuvusi.
Mõju tervisele
Hematiit ergutab vereringet ja südant, leevendab vereringehäiretest tingitud haigusi (veenilaiendid ja -ummistused, embooliad, verevalumid), vaigistab verejookse, soodustab haavade sulgumist ja kinnikasvamist. Lisaks kosutab kopse, maksa, põrna ja neere, kiirendab haigusaegset või -järgset taastumist, turgutab mälu. Kuna hematiit toob hea une ja aitab hästi välja puhata, võivad unetud teda padja alla panna, kaaslaseks üks roosa kvarts.
Põnevat
  • Hematiidi nimi tuleb kreeka keelest ja tähendab verd, ilmselt seetõttu, et tema lihvimisel värvub vesi punaseks.
  • Hematiidist tehti punase ookri värvipigmenti (kasutati iidsetel aegadel koopamaalinguteks).
Hoolitsemine
 Suure rauasisalduse tõttu soovitatakse hematiiti puhastada ja maha laadida vee asemel pigem kuivas meresoolas.
Sobivus tähtkuju järgi
Jäär, Veevalaja

Imeline valik ehteid — Hematiit

Vaata kõiki ehteid kiviga Hematiit