Hauliit

Hauliit

Hauliit on siidine valge kivim, mille sees on hallide või mustad viirud. Meenutab veidi marmorit, puudutades tundub nagu portselan. Ehetes on hauliit vahel ka värvitud: sinisena türkiisi imitatsiooniks, punasena meenutab koralli. Väga rahustava ja helge energiaga kivi.

Märksõnad: rahustav, tarkus, kannatlikkus, fookus, manifesteerimine, kommunikatsioon, mälu, teadlikkus, unetus, eelmised elud

Vaimne mõju
Hauliidile iseloomulik niidikeste muster paneb kandja ja vaataja märkamatult keskenduma oma mõttelõngadele - eriti just neile, mis tunduvad sageli must-valgetena. Ta toob mõtetesse fookuse, aitab sõnastada nii vaimsed kui ka füüsilised taotlused ning hõlbustab ka nende saavutamist. Psühholoogiliselt õpetab hauliit kannatlikkust ja aitab kõrvaldada raevu ning kontrollimatut viha – ta lihtsalt imeb selle endasse. Aitab üle saada kritiseerimiskalduvustest ja isekusest, tugevdades positiivseid iseloomujooni. Äärmiselt rahustav kivi, mis oma rahustavate omaduste tõttu aitab isegi kergemini uinuda ning toob mõnusa sügava une.

See on kristall, mis soodustab arukat ja rahulikku suhtlust. Stimuleerib teadasaamise soovi, aga samas rahustab emotsioone, lastes vabaks pingul keeled, mis seovad vanu emotsioone praeguse elu päästikutega. Vaigistab ülemõtlemist ja ärevust tekitavaid tundeid, hea stressi ja viha leevendaja. Õpetab kannatlikkust ja aktsepteerimist.
Mõju tervisele
Leevendab unehäireid, tugevdab hambaid ja luustikku.
Põnevat
  • Kuna hauliit on hästi poorne kivim, võtab ta hästi sisse erinevaid aineid, sh värvi. Seetõttu kasutataksegi teda tihtipeale türkiisi imitatsioonina ja ka muul moel värvituna.
  • Kristall sai nime avastaja, geoloogi Henry How järgi.
Hoolitsemine
Soovitatav on puhastada küünlaleegi kohal. Kuna ta on väga poorne, siis hoidu igasugu kemikaalidest ja vedelikest. Ole temaga õrn, sest see kristall on pehme.
Sobivus tähtkuju järgi
Kaksikud
Sarnaste mõjudega kivid: