Granaat

Granaat

Granaat on kirge ja seksuaalsust sugereeriv kivi, mis samal ajal turgutab ka üldist elujõudu. Leidub väga erinevas hinna- ja kvaliteediklassis. Üks populaarsemaid ehtekive maailmas.

Märksõnad: annab ja taastab energiat, annab elujõudu, naiselikkus, seksuaalne vägi, kirg, armastus ja ustavus, stimuleerib kundalini energia tõusu, vaimne kasvamine, äriõnn, enesekindlus, julgus, rõõm, teadlikkus.

Vaimne mõju
Granaat on ürgnaiselikkuse ning seksuaalväe sümbol. Tema mahlakas ja küps energia aktiveerib kire ja seksuaalenergia ning rõhutab kandjast kiirguvat seletamatut müstilist ilu ja võlu. Lisaks seksuaalenergiate võimendamisele tasakaalustab seksuaaltunge ning on muide abiks ka potentsiprobleemide puhul. Armastust ja ustavust inspireeriv kivi toetab sügavate paarisuhete arenemist.

Granaat stimuleerib ka kundalini energia tõusu ehk teadvelolekut. Võimsa väega kristall annab julgust ja lootust, suurendab algatusvõimet, enesekindlust ja elujõudu. Kui oled elumöllus, aitab granaat vähem kiirustada ja rohkem praeguses hetkes elada, teadlikult kohal olla, järgmisele sammule keskenduda ja seatud eesmärke saavutada. Arvatakse, et ruudukujuliselt lihvitud granaadid toovad edu ka äris.
Mõju tervisele
Granaat tugevdab südant ja ergutab kogu vereringet (suureneb vereplasma ja valgete vereliblede hulk, paraneb hemoglobiini assimilatsioon, aitab aneemia (kehvveresuse) ja sellest tuleneva väsimuse ning jõuetuse korral). Mõjub ergutavalt suguelundeile ja potentsile, on täheldatud ka ravivat toimet impotentsuse ning teiste suguelunditega seotud haiguste puhul. Tugevdab kapillaare, mis mõjub soodsalt nii bronhidele kui kopsudele. Leevendab liigesepõletikke (artriit, reuma) ja nahahaigusi (abstsess). Kosutab aju ja aitab mälunõrkuse korral. Tugevdab maksa, põrna ja neerude talitlust. Aitab üle saada raskemeelsusest ja depressioonist. Granaadi energia aktiviseerib inimese jõuvarud.
Põnevat
  • Egiptuse hauast on leitud granaatidest kaelakee, mis on 5000 aastat vana.
  • Granaate leidub tumepunasest kuni erkoranži ning roheliseni (demantoidgranaat).
  • Granaat tuleb kaudselt ladinakeelsest sõnast "granatum", mis tähendab seemet või siis granaatõuna seemet.
Hoolitsemine
 Pese leige seebiveega, kui vaja, kasuta pehmet harja. Kardab kõrget kuumust (pikalt päikesekäes lesimine, kuum vesi, söögitegemine), võib oma värvi kaotada. Kodukeemia ja parfüümidega kokkupuudet vältida.
Sobivus tähtkuju järgi
Jäär, Lõvi, Neitsi, Skorpion, Ambur, Kaljukits 

Imeline valik ehteid — Granaat

Vaata kõiki ehteid kiviga Granaat
Sarnaste mõjudega kivid: