Fluoriit

Fluoriit

Fluoriit on väga ilus mineraal, kuna ühes kivis võib esineda paljusid värve korraga. Peamised värvused on lilla, roheline, valge, helesinine, kollane. Imeline värvispekter ja kaunis läbikumav, vahelduv ja vahel isegi praguline või murdekohtadega struktuur muudavad selle kristalli väga populaarseks kollektsionääride seas.

Märksõnad: puhastamine, tasakaal, kaitsev, maandav, intuitsioon, kõrgem teadvus, vaimne areng, enesekindlus, keskendumine, seksuaalenergia, tarkus

Vaimne mõju
Mis iganes liiki negatiivne energia end Sulle külge on haakinud või naha vahele pugenud, aitab kaunilt läbikumav fluoriit sellest lahti saada! Ta puhastab ja tasakaalustab energiat, loob tasakaalu inimese erinevate kehade (vaimne, emotsionaalne, füüsiline) vahel. Ja kui kuskil on peidus allasurutud tundeid, aitab ta neil pinnale tõusta, et saaksid neist vabaneda. Kui aga näiteks seksuaalenergia on tukkuma jäänud, ei jäta fluoriit seda tähelepanuta. Ta sütitab seksuaalenergia ja ka kõige tuimema isiku üles. Seda suudab kõige paremini eriti kollane fluoriit.

Vaimsete teemadega tegelejatele suurepärane kivi, kuna tõstab teadlikkust ja tunnetusvõimet, suurendab intuitiivset väge, aitab õppida, soodustab keskendumist, edendab mõtlemist. Seda nimetatakse isegi intelligentsuse kristalliks, sest ta aitab elus kogetu põhjal õppida ja järeldusi teha. Ta avab mõttemaailma arenguks ning soodustab informatsiooni vastuvõtmist. Hmm... kui kõik see on toimunud, siis mõni ime, et enesekindlus ja enesehinnangki tõusevad.

Sageli on sedakivi seostatud arenenud tsivilisatsioonide ja tehnoloogiliste saavutustega. Usutakse, et ta soodustab tehnilist taipu ning on seetõttu heaks kaaslaseks neile, kes töötavad tehnika valdkonnas või kõrgtehnoloogiliste seadmetega.
Mõju tervisele
Võimas ravitsejakivi mitmel moel: tervendab hambaid, luid ja rakke, parandab DNA kahjustusi, ravitseb haavu, aitab viiruste vastu, leevendab artriiti ja reumat, kaitseb elektromagnetkiirguse eest.
Põnevat
  • UV.kiirgusega hakkab fluoriit helendama.
  • Hiinlased on fluoriidist kujukesi teinud juba 300 aastat.
  • Fluoriidis esinevad vahel praod, mis pole tegelikultkivi defekt, vaid viitavad lihtsalt selle mineraali kasvamise jätkukohale. Iga looduslik kristall ongi oma eripäradega!
Hoolitsemine
Fluoriit on väga õrn kivi ja võib lihtsalt puruneda, nii et hoia teda õrnalt!
Sobivus tähtkuju järgi
Kaljukits, Kalad
Sarnaste mõjudega kivid: