Aventuriin

Aventuriin

Imekauni särava ja kirka rohelise värviga aventuriin on juhtide kivi – arendab liidriomadusi, annab enesekindlust ja sihikindlust ning toetab otsuste tegemisel ja vastutuse kandmisel.

Märksõnad: õnn, enesekindlus, jõukus, sihikindlus, taju, südamekesksus, loovus, rahu, jõukus, suhted, armastus, rõõm, elektromagnetiline kaitse

Vaimne mõju
Aventuriin on ilus ja tarvilik kivi, mis kutsub ligi materiaalset jõukust ja suurendab jõukust. Roheline on südamekeskuse värv, nii et ta on igati sobiv kivi südamekeskuse aktiveerimiseks, et saaksid elada lähtudes oma südamest ja kaastundest kõige elava vastu – see aga toob armastuse ja rõõmu ja õnnetunde. Tema abiga saad teravada oma tajusid ning suurendada loovust. Peale emotsionaalseid üleelamisi aitab hästi draamadest taastuda ehk muulhulgas leevendab ka viha ja ärritust. Aitab ka elektromagneetilise kiirguste vastu.
Mõju tervisele
Aventuriin teeb head harknäärmele, sidekoele ja närvisüsteemile, tasakaalustab vererõhku ja stimuleerib ainevahetust, alandab kolesterooli ja hoiab ära südameatakid. Kivil on põletikuvastane mõju ehk ta toimib ka allergiate korral ning üldse nahahädade korral. Leevendab migreenipeavalusid, tervendab neerupealseid, kopse, siinuseid, südant.
Põnevat
  • Aventuriini leidub punast, sinist, rohelist, hõbedast.
  • Aventuriin tähendab juhust või õnne ning oli vanadel aegadel hasartmängurite õnnekivi
  • Kuulus dekoratiiv-munade tootja Fabergé armastas dekoratsiooniks aventuriini kasutada.
Hoolitsemine
Võid pesta nõrga seebiveega, puhastada pehme lapiga. Väldi kodukemikaale ja kõikvõimalikku kuumust, mis võib kivi kahjustada.
Sobivus tähtkuju järgi
Jäär ja Kaalud, ka Sõnn, Vähk, Ambur, Lõvi
Sarnaste mõjudega kivid: