Amasoniit

Amasoniit

Amasoniit on sama võimsa energiaga kui kärestikuline ja pidurdamatu jõgi. Just jõe järgi on see roheliseks kiviks kutsutud kristall saanud ka oma nime. Seda "tõe ja Julguse talismani" kandsid juba Kolumbuse-eelse Lõuna- ja Kesk-Ameerika indiaanlased.

Märksõnad: eneseväljendus, rahustav, suhete toetaja, tasakaal, leevendab muret ja hirmu, armastus, materiaalne küllus, tõde, selgeltnägemine.

Vaimne mõju
Amasoniit on tõe kivi ehk annab julguse kõnelda asjadest, mis juba ammu meeles mõlguvad. Tema vahemeresinine toon vähendab muret ja hirmu, aitab paremini mõista elu väljakutseid ning annab lootust ja jõudu edasi liikuda. Ta mahendab tujusid, rahustab närvisüsteemi ja tõstab teadlikkust. Tänu sellele on Sul lihtsam oma tõelisi tundeid mõista ning väljendada. Ta aitab näha elu erinevate nurkade alt ning lõpetada emotsioonide põhine käitumine.

See poolvääriskivi on seotud Kuu rütmidega ning tasakaalustab nais- ja meesenergiat, toetab abielu ja pereelu. Koduperenaised, emad, suurpered, koduehitajad on amasoniidi hoole ja kaitse all. Teda peetakse ka materiaalse külluse ligimeelitajaks.
Mõju tervisele
Peletab närvisüsteemist välja negatiivse ja kuhjunud energia. Kasulik kanda ka osteoporoosi, hammaste lagunemise, kaltsiumipuuduse ja kaltsiumi ladestumise puhul, kuna tasakaalustab ainevahetushäireid, mis haigusseisundeid loovad. Kaitseb mikrolainetest ja teistest elektrilistest allikatest tuleneva kiirguse eest, nii et võid teda tehnika juurde sättida.
Põnevat
  • Amasoniidi nime kohta on kaks legendi. Esimene neist räägib, et amasoniit avastati esimesena Amazoni jõest, sellest ka tema nimi. Teine väidab, et ta sai oma nime pronksiajastu amatsoonide ehk meestevaenulike naissõdalaste järgi, kes olevat kinkinud neid sinakas-rohekaid kive meestele.
Hoolitsemine
Pese voolava vee all ning lae päikesekiirtes ja kuuvalguses. Nagu kõik kivid, kardab kodukeemiat ja parfüüme.
Sobivus tähtkuju järgi
Jäär, Lõvi, Neitsi, Skorpion, Veevalaja