Akvamariin

Akvamariin

Akvamariin kulub marjaks ära, kui Sul on käsil intensiivne vaimse arengu periood – ta aitab Sul iseenda hinge sügavamaid kihte mõista ning isiksuseks kujuneda. Tuntud ka kui igavese nooruse ja õnne kristall.

Märksõnad: julgus, armastus, suhted, stressi vähendav, rahustav, tasakaal, tundeid puhastav, selgeltnägemist soodustav, pettusi paljastav, vaimne kasv, tõde, tervendav, suhtlemist soodustav.

Vaimne mõju
Olemuselt on akvamariin tasakaalustav ja stressi vähendav kivi, mõjudes rahustavalt. Julguse kivina on ta toeks, kui pistad rinda valede ja pettustega. Ta soodustab suhtlemist ja selgitab segadust, aitab ka lõpetamata asjad lõpuni viia. Akvamariin annab jõudu üksteisemõistmiseks (eriti suhetes) ning vast seetõttu on teda läbi aegade peetud armastuse ja ustavuse kiviks ning õnne kirstalliks.

Lisaks teravdab see imeline õrnsinine kivi intellekti, soodustab keskendumist ning vabastab meele hirmudest. Tema võimuses on ka parandada intuitsiooni ja suurendada tundlikkust, mistõttu võib selle kandjast saada meister eneseväljenduse kunstis.
Mõju tervisele
Tervist toetab akvamariin siis, kui valus kurk, paistes näärmed või kilpnäärmeprobleemid muret teevad. Pakistani mägedest pärit berüllikristallide rühma kuuluv akvamariin harmoniseerib ajuripatsit ja kilpnääret, reguleerides hormoone ja kasvu. Tuge pakub ta ka keha puhastavatele organitele ning maole, silmadele, lõualuudele ja hammastele.
Põnevat
  • Akvamariin tähendab ladinakeeles “merevesi”. Ta oli juba muistsetel aegadel tuntud kui merineitsite aare ja meremeeste talisman, mis kaitses viimaseid ohtude ja meresügavuste eest.
  • Ta on šamaanide, ravitsejate ja müstikute tuleviku kuulutaja. Hoides kristalli kasvava Kuu ajal käes või enda lähedal, võib see väega kivi anda Sulle infot tuleviku kohta.
  • Feng Shui soovitab seda vee energiat (vaikset, kuid võimast) kandvat kristalli hoida kodus põhjapoolses küljes, et elu sujuvalt kulgeks ja voolaks ning hoiaks eluringil energiat sees.
Hoolitsemine
Akvamariin on seotud Kuuga, seepärast ta armastab kuuvalgust! Akvamariini võid pesta leige seebivee ja pehme harjaga, aga ta kardab kuumust, nii et väldi kuuma vett ja sauna, pikalt päikese käes lesimist ja ka söögitegemise aurusid, sest muidu võib kivi oma värvi kaotada. Ja nagu ikka – väldi kivi otsest kokkupuutumist kodukeemia ja parfüümidega.
Sobivus tähtkuju järgi
Jäär, Sõnn, Kaksikud, Kaalud, Skorpion, Veevalaja, Kalad, Vähk
Meie algoritmid ei leia sarnaste mõjudega kristalle. See on üks eriline poolvääriskivi!