Turvaline e-pood. Kohaletoimetamine 2-3 tööpäeva. Tasuta saatmine, tasuta tagastus 14 päeva jooksul. 2 aastat garantiid!

Ahhaat

Ahhaat

Üks kristallimaailma värvilisemaid kaunitare. Koostiselt kvartsiline, sarnane selliste kividega nagu aventuriin, mäekristall, ametüst, roosa kvarts, suitskvarts ja tsitriin. Jaspised on samuti ahhaatite sugulased, aga erinevalt vähemalt osaliselt läbipaistvast ahhaadist on jaspis läbipaistmatu. Samuti on ahhaat tavaliselt vöödiline, jaspis aga väga erinevate mustritega.

Märksõnad: tasakaal, rahu, suhte tervendamise kivi, armastuse turgutaja, iseenesega leppimine, turvalisus.

Vaimne mõju
Ahhaat on tasakaalukivi – ta loob harmoonia yini ja yangi vahel ning tekitab tasakaalu emotsionaalse, intellektuaalse ja füüsilise tasandi vahel. Vaimses plaanis aitavad ahhaadi energiavõnked vabastada keha ja meele energeetilisest prügist ja ummistustest ning loovad tee uue puhta ja vaba energia voogamiseks. Ahhaat tekitab igapäevaellu sarnase turvatunde, nagu oleksid kodus. Tema maalähedus toetab Sind raskes olukorras ja kaitseb negatiivse energia eest, hea kodu kaitseks kurja eest.

Võime turgutada armastust teeb ahhaadist ka suhte tervendamise kivi, mis ravitseb sisemisi pingeid ja viha, annab jõudu saada üle südamevalust ja julgust uuesti alustada. Leevendav ja rahustav mõju aitab iseendaga leppida, elavdab headust, pehmust ja rahulikku sisemist kindlust. Sinu enda teadlikkus suureneb ahhaadi mõjul, aga ka ühendus kollektiivse teadlikkusega.
Mõju tervisele
Ahhaat annab julgust ja tugevdab südant, tasakaalustab emotsioone ja annab füüsilise kindlustunde. Ta elavdab keha talitlusi, aitab silmahaiguste ja silmade nõrkuse korral ning on taastava toimega kõigile suguelundeile. Mõjub hästi ka pea- ja seljavalude, krampide, langetõve, neeru- ja soolehaiguste, prostata probleemide, nahaärrituste ning tursete puhul. Tugevdab kopse, magu, maksa ja aju (eriti kõnekeskust) ning ergutab seedimist. Kuna ahhaat kaitseb tärkavat elu, on ta kivina just rasedaile väga sobiv.   
Põnevat
  • Ahhaati leidub punasena (tuliahhaat), sinisena (sinine pitsahhaat), rohelisena (sammalahhaat), hallina, roosana. Maailmas on rohkem kui 200 eri liiki ahhaati. Sammalahhaat ja dentriitahhaat ehk puuahhaat on saanud nime selle järgi, et nende sees justkui kasvaks taimed. Leidub ka pitsahhaati, tuliahhaati jpm. Muide, ka oonüks on üks ahhaadi liike!
  • Ahhaati kasutati juba 20 000 aastat eKr. Kiviaja inimesed tegid temast ehteid, sest ahhaati leidub imeilusates värvitoonides ning tal usuti olevat vägi, mis teeb kandja sõbralikuks, julgeks ja targaks.
  • Ahhaadi ehk Maa Vikerkaare nimi pärineb Sitsiiliast, kus see erakordne kristall esmakordselt avastati. Legendide kohaselt on vanad roomlased ahhaati põletades ära hoitud torme ning kivi väega on vaigistatud ookeane.
  • Kui soovid kasutada ahhaadi väge enda tervise hüvanguks, tuleb asetada ahhaadikristall vette ning vesi keema ajada, seejärel lasta veel jahtuda ja ning siis see ära juua.
Hoolitsemine
Pese aeg-ajalt sooja seebivee all, lae kuuvalguses ning hoia maapinnal. Aeg-ajalt võid korra päikese kätte viia, aga ära kauaks kuuma päikese kätte jäta.
Sobivus täthkuju järgi
Kalad, Sõnn, Kaksikud, Neitsi, Kaalud, Kaljukits