Turvaline e-pood. Kohaletoimetamine 2-3 tööpäeva. Tasuta saatmine, tasuta tagastus 14 päeva jooksul. 2 aastat garantiid!

Wildwomani ehetes on kasutatud enam kui 70 erinevat kristalli ja poolvääriskivi! Leia enda lemmikud sellelt lehelt!

Kristallid, poolvääriskivid ja vääriskivid, pärlid ja merekarbid on aegade algusest peale kaunistanud nii kroonitud päid kui ka lihtsaid põlisrahvaid. Vääriskividest räägitakse legende ja luuakse müüte. Aga mis eristab vääriskive poolvääriskividest? Ja kas valida üks või teine?

Tegelikult ei olegi poolvääriskivil ja vääriskivil muud vahet kui kokkulepe. Traditsiooniliselt loetakse vääriskiviks ainult teemant, rubiin, smaragd ja safiir. Kõik teised ehtekivid on poolvääriskivid. Aga nad ei ole seetõttu sugugi vähem väärtuslikud. Kuna ühtki poolvääriskivi ei tule maailmasse juurde, on nende varu piiratud ja hind muutub ajas üha kallimaks. Seetõttu on loodusliku poolvääriskiviga hõbeehted alati ühtlasi ka investeeringuks.

Olulisem kui kivi n-ö kaubanduslik liigitus on see, kas tegu on loodusliku, sünteetilise või hoopis võltsitud kiviga. Looduslik poolvääriskivi on sündinud looduslike protsesside tulemusena, nii et inimkäsi pole sellesse sekkunud. Naturaalsel kujul on kristallid enamasti üsna ilmetud ja näevad välja nagu tavalised kivid. Alles osava lõikuse, lihvi ja poleerimise tulemusena muutuvad nad säravateks ehtekivideks.

Vahel võivad ka looduslikud ehtekivid vajada väikest lisatöötlust, et nende ilu tõeliselt esile tuleks. Nii neid näiteks kuumutatakse, et värv paremini esile tuleks, vahel täidetakse pragusid vaha või õliga jms. See aga ei tähenda, et kivi poleks enam looduslik. Ta on endiselt naturaalne poolvääriskivi erinevalt näiteks laboris kasvatatud sünteetilistest kividest või lihtsalt klaasist, mis töödeldakse visuaalselt mõnd kristalli meenutama (nt Swarovskid). Ükski tehislik kivi ei saa oma väärtuselt ligilähedalegi looduslikule kivile, mida ta immiteerib.

WildWomani ehtepood müüb ainult looduslikest materjalidest ehteid. Kõik ehted meie poodides on ükshaaval välja valinud gemmoloogi haridusega spetsialist.Tutvu meie tiimiga siin.

Sageli usutakse, et kristallid ja poolvääriskivid on ka tervendava mõjuga. Seepärast leiad iga meie kristalli kirjelduse juurest selle vaimse ja füüsilise mõju. Aga milline kristall valida, see otsusta lihtsalt meeldimise järgi. Kui meeldib, siis ongi õige. Usalda oma sisetunnet, see ei eksi kunagi!

Tunneta hõbeda ja kristallide kooslust ning leia siit endale oma isiklik väeehe!

Loe edasi...