Turmaliin

Märksõnad

puhastab, selgendab, tasakaalustab tshakraid, tasakaalustab paremat ja vasakut ajupoolkera, kaitse, kõrvaldab blokke, enese- ja teiste mõistmine, eneseusaldus, hirmude vähendamine, tolerants, seksuaalsus, suhted, abielu, armastus, viljakus, hirmudest vabanemine

Vaimne mõju
Turmaliin loob tasakaalu ja ühendab materiaalse ja vaimse tasandi. Turmaliin on võimas kaitsekivi. Ta soodustab enese ja teiste mõistmist, eneseusaldust ning vähendab hirme, mis kõige olulisem, ta hävitab igasugu ohvriks olemise tunde. Ta tõmbab ligi inspiratsiooni ning ka rikkust. Lisaks on tegu kiviga, mis on seotud õnneliku armastusega, lisaks seksuaalsusega ning viljakusega. Õnn ja võidud armastuses nii meestel kui ka naistel. Sobib hästi tantristlikeks rituaalideks.
LISATÄHENDUSED TURMALIINI VÄRVIDE KAUPA: Punakasroheliselt kirju turmaliin ravib väga hästi südant. ROHELINE TURMALIIN – VERDELIIT – puhastab ja tugevdab närvisüsteemi. Kasulik kroonilise väsimuse ja stressi korral. Mõjub noorendavalt. Annab inspiratsiooni ja loovust. Aitab meelel vabaneda ootustest ning lasta end elu vooluga kaasa kanda. Tervendab ja värskendab energiakeha. ROOSA TURMALIIN – RUBELLIIT on südame kivi, aidates väljendada positiivseid tundeid ja avab südame kõiksuse armastusele. Aitab kogeda armastust kõige loodu vastu, vabastades samas südame sinna kogunenud kurbusest ja hirmust ning tuues uut elurõõmu ja innustust. Ta muudab inimese teadlikuks oma jõust. MUST TURMALIIN – SCHORL juhib negatiivse energia kehast välja. Ta on nagu kilp, mis kaitseb kahjulike psüühiliste mõjude eest. Heaks kaaslaseks neile, kel tuleb viibida keskkonnas, mis on täis raskeid ja halbu tundeid. Neutraliseerib ja likvideerib negatiivseid emotsioone – viha, armukadedust. Kivi õpetab, kuidas hoida hinge sisemist valgust ka kõige pimedamas ümbruskonnas. ARBUUSTURMALIIN on seest punane ja väljast roheline kivi, mida müüakse tihti õhukesteks plaadikesteks saetult. Hea südamerohi. Roheline ravib südamehaavu ja punane aitab taastada usku jõusse.
Mõju tervisele
Türkiis aitab maksa ja sisenõristusnäärmete talitluse puudulikkuse korral. Tugevdab südant ja silmi, leevendab silmahaigusi, tugevdab vereringet, vaigistab kõripõletikke, kopsu- ja hingamisteede haigusi. Kasutatakse kõigi kõhnumist põhjustavate haiguste korral. Ka hapnikuvaeguse, veremürgituse ja stressi korral on türkiis oma rõõmsa kiirgusega kasulik. Aitab paraneda viirus-, nakkus- ja põletikulistest haigustest.
Põnevat
  • Kõige seni teada olev turmaliin maksab 25 miljonit dollarit
  • Kui hispaanlane esimese rohelise turmaliini 1500 aastal avastas, arvati, et tegu on smaragdiga.. see segadus selgines alles 1800 aastal, mil avastati, et turmaliin on täiesti iseseisev kristall
Hoolitsemine
on väga õrn. Loputa kergelt vee all. Lae kuuvalguses
Sobivus tähtkuju järgi
kaljukits, kalad, kaalud