Rutiilkvarts

Märksõnad

minnalaskmine, vaimne kasv, aura puhastaja, kaitse, andestus, rahustaja, tervendaja, muutused, elujõud, antidepressant, unistuste täitumine

Vaimne mõju
Kui uurid rutiilkvartsi lähemalt, märkad, et kristalli sees on justkui kuldsete kiharate kiud – nende peente rutiilnõelte tõttu kutsutakse kivi ka “ingli juusteks” ning arvatakse, et selle tähenduseks on see, et sinu kaitseingel on sinuga ja aitab sinu unistustel täituda. Rutiilnõeltega kvarts soodustab vaimset kasvu ja sisemist arengut, eemaldades vaimse progressi barjäärid ning aidates sul sinu eluteel õiges suunas liikuda.
Kaunilt küütlev ruutiilkvarts jõuab probleemide juureni ja aitab sedaviisi neid lahendada ja vabastada, kergendab muutusi ja uuele üleminekuid. Energiatöös on rutiilkvarts tõesti võimekas: ta kõrvaldab negatiivse energia, puhastab aurat ja annab sellele ka energiat juurde. Olles olemuselt võimas tervendaja, rahustab rutiilkvarts süngeid meeleolusid ja tegutseb kui antidepressant, leevendades hirme, stressi, foobiaid, ärevust ning enesevihkamist.
Andestuse kivina on ta eriti hea abiline terapeutidele, sest toetab patsientide kohtumisel oma psüühika tumedamate aspektidega ja negatiivse nähtustega energiaväljas emotsionaalset vabakslaskmist. Rutiilkvarts edendab vaimset kasvu, puhastab aurat, pakub kaitset ja rahustab meelt.
Mõju tervisele
Rutiilkvarts abistab krooniliste haigusseisundite puhul ja impotentsuse ja viljatuse korral . See on suurepärane kurnatuse ja energia ammendumise korral. Kristall ravitseb hingamisteid ja bronhiiti, stimuleerib ja tasakaalustab kilpnääret.
Hoolitsemine
puhasta rutiilkvartsi vee või seebiveega, lae lühikest aega päikese käes või kuuvalguses. Ei armasta kodukeemiat ja parfüüme.
Sobivus tähtkuju järgi
kalad, lõvi, kaljukits