Obsidiaan

Märksõnad

Tõde, vaimne kasv, hingeline tervenemine, kaitsekivi, kaitseb negatiivsuse eest, vabastab stressist, elustab hinge eesmärki, elujõud, keskendumine, puhastav

Vaimne mõju
Obsidiaan on muutumise ja uuestisünni kivi. Tema suurimaks teeneks on see, et ta annab inimesele võime iseendaga kohtumiseks ning õpetab, et valgusel ja pimedusel või siis headusel ja kurjusel on üks algallikas. Kiirates elujõudu ja soojust, sunnib ta oma kandja kõige sügavamatele alateadlikele hirmudele ja negatiivsetele tunnetele näkku vaatama, et need teadvussesse tõuseksid ja vabaneda saaksid. Obsidiaan paneb sind tõde rääkima. Aga väidetavalt, kes ei ole selleks protsessiks valmis, need seda kivi juba alateadlikult endale ei vali.
Kivi eemaldab kehast ja aurast kasutuks muutunud energia, kurbuse, viha ja rahutuse. Obsidiaaniga töötamisega kaasneb tavaliselt sisemise haavatavuse kogemus, sest tuttavast energiast vabanemisel tekib tühjus, mis täitub varsti uue energia ja tarkusega. Obsidiaan koos mäekristalliga kaitseb negatiivsete mõjutuste eest, tasakaalustab emotsionaalseid ülepingeid.
Mõju tervisele
obsidiaan laseb taibata haigusseisundi põhjuseid. Leevendab nakkusi ja põletikke, kaitseb maohaavandite tekke eest. Uuendab rakkude teket ja ergutab seedimist ning vereringet. Tugevdab lülisammast ja luid.
Põnevat
  • Obsidiaan on sulanud laava, mis jahtus nii kiiresti, et sel ei jäänud aega kristalliseeruda.
  • Kui teised kivimid tekivad kõik maapõues, siis obsidiaan sünnib maapinnal.
Hoolitsemine
  Puhasta iga kord voolava vee all peale seda, kui oled kasutanud energeetilise puhastamise eesmärgil.
Sobivus tähtkuju järgi
ambur, kaljukits