Kuukivi

Märksõnad

tark naiselikkus, tundlikkus, intuitsioon, emotsioonide tasakaal, hormoonide tasakaal, uute alguste kivi, viljakus, naiselik vägi, mahlakus, voolamine, müstilisus, armastus, suhted, selgeltnägemine

Vaimne mõju
Kuukivil on juba iidsetest aegadest saadik olnud tähtis koht naiselikes müsteeriumites kuna tal on võime suurendada naiselikku veetlust ja väge. Kuukivi käivitab naiseliku mahlakuse ja eluga ühes rütmis voogamise. Müstiliselt helkiv kristall on võimas intuitsiooni aktiveerija, naiseliku tarkuse esiletooja. Võibolla tänu sellele tarkusele on ta ka armastajate kivi, kuna tema võimuses on lepitada armunute tülid ja kutsuda armastajaid üksteisele lähemale.
Nagu nimigi viitab on kuukivi erilist energiat seostatud Kuu mõjuga ja ta reageeribki Kuu faasidele: tema maagiline vägi on kõige tugevam täiskuu ajal, mil kristall imab endasse lootuse, külluse, uuestisünni ja tarkuse jõudu; vana kuu ajal aga aitab kuukivi pöörduda sissepoole, jätta seljataha kõik vana ning leida oma küsimustele vastused enda seest. (Tunneta, kui kuukivi mõjub täiskuu ajal eriti intensiivselt/emotsionaalselt, siis ära kanna. See mõju on väga individuaalne)
Kuukivi toob naise jaoks tasakaalu nii hormoonidesse kui emotsioonidesse. Kuukivi õpetab, et südamesoovid täituvad siis, kui kuulatakse oma tõelisi tundeid ja südamesoove ning lastakse neil elule oma mõju avaldada. Ta on uute alguste kivi.
Mõju tervisele
kuukivi mõjub rahustavalt ja maandab stressi. Ta stimuleerib viljakust, emadust, kaitseb naissuguelundeid, on abiks sünnitamisel, leevendab menstruatsioonivaevusi, ka PMS-sündroomi. Kuukivi on seotud ka käbinäärmega ning tasakaalustab hormoonsüsteemi ja tasandab vedelike tasakaalutust. Aitab seedimissüsteemil paremini toimida.
Põnevat
  • Vanasti usuti, et kui kuukivi täiskuu ajal suhu panna ja kuud vaadata, siis oli võimalik oma tulevikku ette näha
  • Iidsed kreeklased ja roomlased uskusid, et kuukivi tükikesed pärinevad kuu küljest
Hoolitsemine
  kaitse oma kuukivi kriimustuste ning kodukeemia eest ja puhasta aeg-ajalt seebiveega ja kuivata pehme lapiga. Lae kuukivi kasvava Kuu kiirtes.
Sobivus täthkuju järgi
vähk, kaalud, skorpion, kaksikud