Karneool

Märksõnad

Positiivsus, elujõud, rõõm ja küllus, motivatsiooni taastaja, loovus, julgus, edu äris, õnnetalisman, iseenda usaldamine, taju, loovus, enesekindlus, letargiast toibutaja, kohalolu, maandus, hävitab emotsionaalse negatiivsuse, kirg, seksuaalsus, viljakus.

Vaimne mõju
Optimismist pakatav oranžikaspunane karneool on üks tõeliselt võimas kivi, mis laeb sind elujõu ja positiivse energiaga. Ta annab ka füüsilist jõudu ning aitab sul oma ideid ja plaane teostada. Karneool on ka loovuse kivi, mis aitab loomeinimestel oma andeid avada ja toetab loomingulist eneseväljendust igas valdkonnas. Õnnetalismanina toetab ta ettevõtlike inimesi.
Energeetiliselt tugevalt maaga seotud karneool on soojendava ja rahustava mõjuga, aitab seeläbi hästi keskenduda ning oma keha ja vaimu vahel hea ühenduse luua. Kui sul on probleeme eneseusaldusega, siis see hõõguva kumaga kivi annab julgust oma sisehäält kuulda võtta ning aitab sul sisemisi andeid ja võimeid paremini avada ja väljendada. Müstikahuvilised kasutavad karneooli eelmiste elude teadvustamisel.
Kuldsete sügislehtede tooni kirekivi sümboliseerib küpset ja sensuaalset ilu – teadlikku inimest, kes suudab ja tahab oma hinge sisemisi väärtusi teistega jagada. Tuleleegi karva kristall õpetab sind elama kirega ja tundma rõõmu oma keha ja maise elu suurepärasuse üle, äratades seksuaalset iha, teravdades tajusid, luues erutavaid kogemusi ja soodustades viljakust. Aitab sul väljendada oma tõelisi seksuaalseid soove ja unistusi ning nautida elu kogu selle värvikuses ja mahlakuses.
Mõju tervisele
Tervist toetab karneool just oma elujõu ja vitaalsusega, millega annab organismile energiat ja soodustab ainevahetust. Leevendab vaevusi alakehas, seedetraktis ja soolestikus. Vanasti kasutati karneooli selleks, et katku peatada, tänapäeval asi enam nii hull ei ole, küll aga soodustab kristall mürkainete eraldumist organismist, puhastab verd, neere, maksa ja põit ning võib isegi neis organeis moodustunud kive lahustada. Alandab kõrget vererõhku, kõrvaldab vereummistusi ja ergutab vereloomet. Leevendab astmaatilisi ja reumaatilisi vaevusi. Pidurdab ninaverejooksu ja paradontoosi arengut, tugevdab igemeid ja silmi, aitab säilitada naha nooruslikkust. Ta aktiviseerib seksuaalkeskust, kergendab menstruatsioonivaevusi ja tasakaalustab hormoonide talitlust.
Põnevat
  • Seksuaalsuse kristallina on teda hinnatud juba iidsetest aegadest: vanas Egiptuses kandsid kire ja seksuaalenergia tõstmiseks karneooli nii naised kui ka mehed.
  • vanasti valmistati karneoolist templeid, sest karneooli külge vaha ei hakka
  • vanasti kasutati karneooli selleks, et katku peatada
Hoolitsemine
  lae maha 1–2 korda kuus voolava vee all, puhasta niiske kangaga, hõõru vilkalt ja kuivata riidega. Karneooli võib jätte pikemaks ajaks päikese kätte taastuma.
Sobivus täthkuju järgi
jäär, vähk, lõvi, neitsi, kaljukits