Ahhaat

Märksõnad

tasakaal, rahu, suhte tervendamise kivi, armastuse turgutaja, iseenesega leppimine, turvalisus

Vaimne mõju
Ahhaat on tasakaalukivi – ta loob harmoonia yini ja yangi vahel, tekitab tasakaalu emotsionaalse, intellektuaalse ja füüsilise tasandi vahel. Võime turgutada armastust teeb ahhaadist ka suhte tervendamise kivi, mis ravitseb sisemisi pingeid ja viha, annab jõudu saada üle südamevalust ja julgust uuesti alustada. Leevendav ja rahustav mõju aitab iseendaga leppida, elavdab headust, pehmust ja rahulikku sisemist kindlust. Sinu enda teadlikkus suureneb ahhaadi mõjul, aga ka ühendus kollektiivse teadlikkusega.
Vaimses plaanis aitavad ahhaadi energiavõnked vabastada keha ja meele energeetilisest prügist ja ummistustest ning loob tee uue puhta ja vaba energia voogamiseks. Ahhaat tekitab igapäeva ellu sarnase turvatunde nagu oleksid kodus. Tema maalähedus toetab sind raskes olukorras ja kaitseb negatiivse energia eest, hea kodu kaitseks kurja eest.
Mõju tervisele
Ahhaat annab julgust ja tugevdab südant; tasakaalustab emotsioone ja annab füüsilise kindlustunde; elavdab keha talitlusi. Aitab silmahaiguste ja silmade nõrkuse korral; on taastava toimega kõigile suguelundeile; mõjub hästi ka pea- ja seljavalude, krampide, langetõve, neeru- ja soolehaiguste, prostata, nahaärrituste ning tursete puhul; tugevdab kopse, magu, maksa ja aju (eriti kõnekeskust) ning ergutab seedimist. Kuna ahhaat kaitseb tärkavat elu, on ta kivina just rasedaile väga sobiv.   
Põnevat
  • Kui soovid kasutada ahhaadi väge enda tervise hüvanguks, tuleb asetada ahhaadikristall vette ning vesi keema ajada, seejärel lasta veel jahtuda ja ning siis see ära juua.
  • Ahhaati leidub punasena (tuliahhaat), sinisena (sinine pitsahhaat), rohelisena (sammalahhaat), hallina, roosana.
  • Ahhaati kasutati juba 20 000 aastat ema. Kiviaja inimesed juba tegid temast ehteid, sest ahhaati leidub imeilusates värvitoonides ning tal usuti olevat vägi, mis teeb kandja sõbralikuks, julgeks ja targaks.
Hoolitsemine
Pese aeg-ajalt sooja seebivee all, lae kuuvalguses ning hoia maapinnal. Aeg-ajalt võid korra päikese kätte viia, aga ära kauaks väga kuuma päikese kätte jäta.
Sobivus täthkuju järgi
kala, sõnn, kaksikud, neitsi, kaalud, kaljukits