WildWoman
Eelmine Järgmine

Turmaliin

Turmaliin

MÄRKSÕNAD: puhastab, selgendab, tasakaalustab tshakraid, tasakaalustab paremat ja vasakut ajupoolkera, kaitseb, kõrvaldab blokke, enese- ja teiste mõistmine, eneseusaldus, hirmude vähendamine, tolerants, seksuaalsus.

VAIMNE MÕJU: TURMALIIN loob tasakaalu ja ühendab materiaalse ja vaimse tasandi. Suurendab inimese kiirgust ja valgusjõudu, andes talle suurema tundlikkuse ja mõistmise. TURMALIIN on kaitse­kivi ja seotud armastusega. Õnn ja võidud armastuses nii meestel kui ka naistel. See kivi on ühendatud tantristlike energiatega, aidates transfor­meerida seksuaalset energiat. Soo­dustab abielu ja laste sünnitamist. Meestel tugevdab po­tentsi.

LISATÄHENDUSED TURMALIINI VÄRVIDE KAUPA:
Punakasroheliselt kirju turmaliin ravib väga hästi südant.
ROHELINE TURMALIIN – VERDELIIT – puhastab ja tugevdab närvisüsteemi. Kasulik kroonilise väsimuse ja stressi korral. Mõjub noorendavalt. Annab inspiratsiooni ja loovust. Aitab mee­lel vabaneda ootustest ning lasta end elu vooluga kaasa kanda. Tervendab ja värskendab energiakeha.
ROOSA TURMALIIN – RUBELLIIT on südame kivi, aidates väljendada positiivseid tundeid ja avab südame kõiksuse armastusele. Aitab kogeda armastust kõige loodu vastu, vabasta­des samas südame sinna kogunenud kurbusest ja hirmust ning tuues uut elurõõmu ja innus­tust. Ta muudab inimese teadlikuks oma jõust.
MUST TURMALIIN – SCHORL juhib negatiivse energia kehast välja. Ta on nagu kilp, mis kaitseb kahjulike psüühiliste mõjude eest. Heaks kaaslaseks neile, kel tuleb viibida keskkon­nas, mis on täis raskeid ja halbu tundeid. Neutraliseerib ja likvideerib negatiivseid emotsioone – viha, armukadetust vms. – ka oma kandja aurast. Kivi õpetab, kuidas hoida hinge sisemist valgust ka kõige pimedamas ümbruskonnas.
ARBUUSTURMALIIN on seest punane ja väljast roheline kivi, mida müüakse tihti õhukes­teks plaadikesteks saetult. Hea südamerohi. Roheline ravib südamehaavu ja punane aitab taas­tada usku jõusse.
TURMALIINKVARTS on kirgas kvarts, milles on suletistena musti turmaliinikristalle. Turmaliin tugevdab kvartsi omadusi ning kanaliseerib kivisse tervendavat energiat. Kivi süm­bolisee­rib valguse ja pimeduse tasakaalu, loob silla alateadvuse ning teadvuse vahele. Likvideerib energiakehasse tekkinud ummistused.

HOOLDAMINE: Pese voolava vee all ning lae päikese- ning kuuvalguses.