WildWoman

Maagilised kristallid

Enamus ehte sees on peidus kristallid - poolvääriskivid, mis kristalliks kasvanud mineraalidena kannavad endas erinevat väge ning toimet. Erinevad kristallid on olnud meie planeedi osad selle algusaegadest peale – moodustunud tule, vee, õhu ja maa-rõhu koostoime tulemusel. Juba aegade algusest on kividega end ehitud või kantud amuletina või hoitud ruumis, et saada osa nende erinevatest tugevatest omadustest. Ehted on kõige mugavam ja ilusam viis vajalikku kivi energiat enda lähedal hoida. Millist kivi valida? Osad inimesed soovivad enne tutvuada kristalli mõjuga ning siis valivad vastava ehte. Mina soovitan aga vaadata ja tunnetada, milline ehe ning koos ehtega ka kivim kõnetab ning alles siis vaadata järgi, milline mõju tal on. Nii leiad endale ilmselt kristalli, mis sind just praegusel hetkel kõige paremini aitab. Allpool saadki lugeda juba täpsemalt erinevate poolvääriskivide omadustest: (allikad www.loitsukeller.ee, www.valgusesaar.com, Judy Hall "Kristallide Piibel")

A D F G H I J K L M N O P R S T

 • Ahhaat

  Ahhaat

  Ahhaadi ehk Maa Vikerkaare (kutsutud ka hea õnne kiviks) nimi pärineb Sitsiiliast, kus see erakordne kristall esmakordselt avastati. Legendide kohaselt on vanad roomalsed Ahhaati põletades ära hoitud torme ning kivi väega vaigistatud ookeane. See aeglase sagedusega kivi on võimas maandaja ning asendamatu stabiliseerija. Ahhaat suudab suurepäraselt tasakaalustada emotsioone, füüsilist ja intellektuaalset energiat ning aitab kaasa yin ja yang ühtlustamisel. Tema soe ja kaitsev energia soodustab sisemist stabiilsust, meelerahu, enesekindlust ja küpsust ning suurendab sisemist turvatunnet. Seda asendamatut kristalli on soovitatav kindlasti kasutada raseduse ajal, sest ta kaitseb tärkavat elu ja aitab vältida sünnitusjärgset depressiooni.

  Ahhat soodustab enese aktsepteerimist ja usaldust ning päris oma tõe leidmist. Emotsionaalselt saab see kivi üle negatiivsusest ja südamevalust ning toetab rasketes olukordades. Ravitseb sisemist viha, turgutab armastust ja annab julgust uuesti alustada. Suurendab enda teadlikkust ja ühendust kollektiivse teadlikkusega.

  Legendid väidavad, et Jumalate poolt on antud Ahhadile kõik volitused, et kaitsta selle kandjat. Seega hoiab see kivi Sind negatiivse (s.h. vampiiride, nõiadade jt.) energia eest. Väha hea on hoida seda kristalli ka kodus või autos - kaitseks kõige kurja eest ja vältimaks õnnetusi.

  Lisaks annab Ahhaat füüsilist jõudu ja vastupidavust tantsijatele, keskkonnakaitsjatele, inspiratsiooni kunstnikele, politseinikele isiklikku turvalisust, kaitseb ehitajaid õnnetuste eest ning emotsionaalset vastupidavust õpetajatele ning meelelahutustöötajatele.

  RAVIOMADUSEDTäpsemad raviomadused sõltuvad konkreetse Ahhaadi tüübist ja värvist aga on ka ühiseid omadusi. Kivi arendab loovust, tugevdab intellekti ja on eriti kasulik ärevuse ja stressi leevendamiseks. Lisaks leevendab hamba ja igeme probleeme, seedehäirete – ja unetuse korral ning suurendab füüsilist vastupidavust. Ahhat tuleb asetada vette ning vesi keema ajada, seejärel lasta veel jahtuda ja ning ära juua. Kui kristall asetada Päikesepõimiku kohale aitab see üle saada soovimatutest emotsioonidest. Paljude meelest on Ahhat suurepärane kivi, mis aitab tervendada ja parandada suhteid.

  HOOLITSEMINE: Pese kristalli aeg-ajalt sooja seebivee all ning ära unusta oma lemmikut vahel maapinnale energiat koguma viia. Tõelist maa energiat hoidev kivi unistab sellest sama palju kui Sina pühapäeva hommikustest pannkookidest. Sobib laaadida ka päikese käes ning kuuvalguses.

  MUUD: Leidub punase (tuliahhaat), sinisel (sinine pitsahhaat), rohelisel kujul (sammalahhaat)

 • Akvamariin

  Akvamariin

  Akvamariin - ladinakeelest tõlgituna kui “merevesi” oli juba muistsetel aegadel tuntud kui merineitsite aare ja meremeeste talisman, mis kaitses viimaseid ohtude ja meresügavuste eest. Akvamariini on peetud ka kui igavese nooruse ja õnne kristalliks. See imeline kivi toob valgusevaimudelt soosingut ja hinge sooja helesinise rahu.  Akvamariin on võimas kurgutšakra kivi, mis parandab suhtlust ja annab jõudu üksteisemõistmisele (eriti suhetes). Lisaks eemaldab Akvamariin kõrvalised mõtted, annab julgust, selgendab taju, teravdab intellekti ja toob selgitusi segadustele. Kui Sa plaanid oma elus vanadel ja kinni jäänud emotsioonidel minna lasta ning asendada need uute positiivsete muudatustega – toetab see kivi Sind igal sammul.

  Akvamariin on šamaanide, ravitsejate ja müstikute tuleviku kuulutaja. Hoides kristalli Kasvava Kuu ajal käes või enda lähedal, võib see väega kivi anda Sulle infot tuleviku kohta. Võimas meditatsioonikivi, mis aktiveerib kõrgemad teadvusolekud ja ühendust kõrgema minaga.

  Feng Shui soovitab seda vee energiat (vaikset, kuid võimast) kandvat kristalli hoida kodus põhjapoolses küljes. Et elu sujuvalt kulgeks ja voolaks ning hoiaks eluringil energiat sees.

  RAVIOMADUSED: Sellel kivil on üldine toniseeriv jõud, kuid eelkõige kasutatakse Akvamariini kurgutšakraga seotud haiguste ravimiseks. Olgu selleks siis valulik kurk, bronhiit, nohu, probleemid kopsude (sh heinapalavaik), igemete, hammaste või kilpnäärmega. Selleks sobib suurepäraselt joogivesi, millele on eelnevalt kristallid mõnda aega vees olles jõudu andnud. Veega võib pesta ka allergeenilisi piirkondi kehal (nõgestõbi, psoriaasi vms), mis tervendab ja puhastab nahka. Akvamariin sobib ka väsinud silmadele ning leevendab nägemishäireid. Aseta igal õhtul kristall sailmalaugudele 20 minutiks. Akvamariin sobib ka stressist ja depressioonist vabanemiseks.

  HOOLITSEMINE: Kuna tegemist on kristalliga, mis on väga tugevalt seotud Kuuga, siis puhasta oma lemmikut õhtuti, kui Kuu paistab. Talle meeldib see sama palju, kui Sinule laupäevahommikune pikk uni. Väga hästi sobib puhastamiseks vihmavesi või soe kraanivesi. Kellele siis pesus käia ei meeldiks.

  SOBIVUS TEISTE KIVIDEGA: Roosa kvarts. Mäekristall. Tsitriin, Punane Jaspis. Malahiit.

   

 • Amasoniit

  Amasoniit

  Amasoniidi energi on sama võimas kui kärestikulisel ja pidurdamatul jõel.  Just selle järgi on see “roheliliseks kiviks” kutsutud kristall saanud ka oma nime. Seda “Tõe ja Julguse talismani” kandsid juba Kolumbuse eelse Lõuna- ja Kesk-Ameerika hõimude naisesõdalased, kes tervendasid selle vee elemendi kristalliga haavu ja raskemaid haiguseid. Tänu oma tugevale filtreerivale toimele suudab see imeline kivi neelata mikrolaineid ja kaitsta Sind mobiiltelefonide kiirguse eest.

  Amasoniit on ka erakordselt mahendav kristall, mis leevendab suhetes või perekonnas esilekerkinud stressi, rutiini, pinget või agressiivsust. Turgutab ka kadunud kirge. Aidates kodusesse keskkonda tagasi tuua harmoonia, rahu ja stabiilsuse. Ta päästab lahti keelepaelad ja annab julgust kõnelda asjadest, mis juba ammu meeles mõlguvad. Ka aitab ta väljendada tundeelus olulisi tahke. Amasoniit toetab koduperenaisi, majaehitajaid, suuri perekondi või inimesi, kes võitlevad üksindusega. Tasakaalustab mees- ja naisenergiat ning paljusid isiksuse aspekte. Amasoniit suurendab enesehinnangut (eriti naistel) ja ei lase Sul ennast hooletusse jätta.

  Äriliselt meelitab Amasoniit ligi uusi kliente ja tellimusi. Olla õigel ajal õiges kohas ning näha uusi võimalusi. Selleks pane kolm Amasoniidi kivi koos mündi- ja basiilikulehega väikesesse kotti. Pane koti ette türkiisiküünal ja lase sellel lõpuni põleda.

  RAVIOMADUSED: Amasoniit on tuntud kui üldise hea tervise säilitaja. See aitab kaasa rakkude uuenemisel ja haigustest, traumades või vigastustest paranemisel. Leevendab lihaskrampe ja hajutab ummistused närvisüsteemist. Aitab kaasa ainevahtusprotsessile või kui on probleemid juuste väljalangemise ja rabedate küüntega. Amasoniidi eliksiiri soovitatakse juua kolm korda päevas, mis korrigeerib ka kaltsiumipuudust ning võitleb hambakaariese ja osteoporoosiga. Parandab seksuaalhäireid ja impotentsust.

  SOBIVUS TEISTE KIVIDEGA: Roosa kvarts, Päikesekivi, Seleniit, Labradoriit, Punane tiigrisilm.

 • Ametriin

  Ametriin

  Ametriin kombineerib endas ametüsti ja tsitriini nii füüsikalised kui energeetilised omadused. Lisaks sellele ta on tõhus kaitsekivi ning aitab joondada kõiki tshakraid ning keha vajalikul moel transformeerida. Ametriin puhastab hästi meie eeterkeha ning aitab ühenduses olla kõrgemate sagedustega. Ta aitab meid maandada läbi meie päikesepõimiku. Ametriin on suurepärane abimees, kui soovime, et meie unistused täituksid.
 • Ametüst

  Ametüst

  MÄRKSÕNAD: vaimne teadlikkus, intuitsioon ja sügavam mõistmine, looduslik meele rahustaja, tervise puhastaja, eemaldab blokke ja sõltuvusi.

  VAIMNE MÕJU: AMETÜST onerakordselt võimas ja kaitsev kivi kõrge vaimse vibratsiooniga, sümboliseerib ta enesessesüvenemist ning vaimu ja mateeria ühinemist. Tema lillas värvuses on ühinenud taeva ja hinge sinine ning maa ja vere punane värv. Ta on hingekivi, mis vaigistab meele ja avab ukse vaimsesse maailma. Müstikute kivina toob ta endaga rahu ja tasaskaalu ning sobib suure­päraselt meditatsiooniks ja keskendumiseks. Ametüst on seotud eestkoste, kõrgetel ametikohtadel asuvate sõprade ja tundlikkusega inimestevahelistes suhetes. Soodustab abielus abikaasadevaheliste sisemiste piirangute ületamist. Aitab vabaneda halbadest harjumus­test (sõltuvus alkoholist); kõrvaldab hirmud muutuste ees ja laseb suhtuda tulevikku rahulikult. Eriti kasulik on ta lastele, kes oma negatiivseid emotsioone viha- ja raevupursetena väljendavad. Ametüst viib tasakaalu füüsilise, mentaalse ja vaimse keha.

  MÕJU TERVISELE: AMETÜST ergutab hormoonide tootmist ning tasakaalustab ainevahetuse. mõjub eriti hästi nii peavalude ja migreenide kui ka närvidest tingitud valude ja pingete, peapöörituste, nägemis- ja tasakaaluhäirete korral. Tugevdades organismi üldist seisukorda, kaitstes ja ergastades näärmete ning hormoonide talitlust leevendab ta dia­beedist tingitud vaevusi ning parandab ainevahetust. Aitab madala vererõhu, kehvveresuse ja teiste verehaiguste korral. Mõjub rahustavalt neurasteenia, hüsteeria, hirmuneurooside, langetõve ja tavatute meelereaktsioonide puhul, aga toob ka hea une. Ta sobib kasutamiseks suurtel üleminekuperioodidel ja aitab muuseas ka surmaks ette valmistuda.

  MUUD: Tshakrad: kolmas silm, kurgu- ja kroontshakra, nendes piirkondades soovitataksegi ametüsti kanda.

  HOOLITSEMINE: 1–2 korda kuus voolava vee all maha laadida.

 • Angeliit

  Angeliit

  Nagu nimigi ütleb, loob angeliit ühenduse inglitega, võimendab angeliit telepaatilist kommunikatsiooni, on abiks kehaväliste rännakute sooritamisel ning tagab suurepärase maaühenduse. Angeliiti on kasutatud ka selleks, et paremini mõista astroloogiat (tähtede sõnumeid) ning luua sügavamat arusaamist matemaatikast. See on võimas kivi tervendajate jaoks, kuna sügavdab häälestumist vaimsele maailmale, tervendab tajusid ning pakub kaitset nii tervendaja kehale kui ka kogu ruumile, kus tervendust läbi viiakse. See kivi julgustab väljendama oma tõde ning olema leplikum. Leevendades hingevalu ning kaitstes negatiivsete energiate eest, transformeerib angeliit kaose korraks. On abiks ka neile, kel on soov kehakaalu kontrolli alla saada.
 • Astrofülliit

  Astrofülliit

  Astrofülliit aitab meie varjatud väel avalduda ning näitab meile meie tõelist potentsiaali. Ta võimaldab meil mõista, et kui üks uks sulgub, siis alati teine avaneb. Astrofülliit aitab näha ka seda, mida me oma elus enam ei vaja ning sellest ka lahti lasta. Suurepärane abimees vaimsel arengul, aitabnäha ka teiste vajadusi ning neid mõista. Füüsilises plaanis lahustab rasvkudet ning energeetilised blokid, mis on sulgenud meie seksuaalchakra. Lapik kivi sobib kõige paremini tervenduskiviks, kuna katab ära chakra ning kokkupuutepind kehaga on maksimaalne. Samuti ei voola ta keha peale asetades kehalt maha ning on piisavalt suur, et kutsuda esile energeetilisi ja füüsilisi muutusi. Parim ka taskus kandmiseks. Allikas: kristallikeskus.ee
 • Asuriit

  Asuriit

  MÄRKSÕNAD:  teadvuse laiendaja, selge visioon, mõistmine, ligipääs alateadvusele. Muudab hirmu tarkuseks, vabastab stressist ning tuues helguse emotsioonidesse.

  VAIMNE MÕJU: ASURIIT arendab teadvust, tasakaalustab meele vasturääkivused ja õpetab nägema jumalikku kõiges elavas. Ta on hea mõtluskivi. ASURIIT aitab asju selgemini näha, suurendab mõistmisvõimet ja toob alateadvuse mälestused teadvusse. Kivi aitab kandjal ennast põhjalikult analüüsida. Ta on seotud võimsa energiaga ning shamaanide teadvusseisundiga, milles on võimalik aja ja ruumi piire ületada. ASURIIT avab taju uksed ja aitab kujundada uut käsitlust tegelikkusest. Ta sümboliseerib hetke, mil vanad mõttemallid kaovad ja nende asemele tuleb asjade olemuse mõistmine. Ta aitab muuta hirmu tarkuseks. Asuriidi mõju on sügav ja läbitungiv. Ta on meele dünamiit, valgus, mis hajutab pimeduse ja loob uue alguse. ASURIIT puhastab mentaalkeha ja annab võimsaid meditatsioonikogemusi.

   FÜÜSILINE MÕJU: Ravitseb kurguprobleeme, artriiti ja haigeid liigeseid, joondab lülisammast ja töötab rakutasandil, et kaotada igasugused ummistued või ajukahjustused. Tervendab neere, sapipõit ja maksa ning ravitseb põrna, harknääret, luid, hambaid ja nahka. Mentaalne tervendamine ja stressi leevendamine. Soodustab energia voolamist närvides. Ta parandab keha hapnikuvahetust ning tugevdab verd.

  HOOLDAMINE: Loe siit

 • Aventuriin

  Aventuriin

  MÄRKSÕNAD: jõukus, stressi eest kaitsma, liidriomadused, otsustavus, harmoonia. Aventuriin on väga hea jõukuse kivi. Kui Aventuriini kanda neelab see elektromagneetilisi kiiri ja kaitseb keskonnasaaste eest. Hea väljaspoolt tuleva stressi kaitsja. See kristall muudab negatiivsed situatsioonid kahjutuks ja pöörab need ümber. Tugevdab liidriomadusi ja otsustavust. Edendab kaastunnet ja empaatiat ning soodustab sihikindlust. Kivi viib teid tagasi minevikku, et leida `haigusseisundi` allikaid. Leevendab kogelemist ja neuroose. Aventuriin ergutab taju ja suurendab loovust. Loob harmoonia keha ja vaimu vahel.Aventuriin leevendab viha ja ärritust. See stimuleerib emotsionaalset taastumist ja võimaldab elada iseenda südames. Füüsiliselt soodustab Aventuriin head enesetunnet.Tasakaalustab naiselikku ja mehelikku energiat ning soodustab südame uuenemist. Vaimselt toetab aventuriin südametsakrat, katstes südame energiat psüühilise vampiirluse eest. Vabastab negatiivsetest emotsioonidest ning mõtetest.
 • Dendriit

  Dendriit

  Dendriit on ahhaadi vorm. LISAOMADUSED: jõukuse ja külluse kivi, rahulikkus nii sees kui väljas. Dendriidil on väga tugev seos taimeriigiga ja see soodustab suhtlemist selle maailmaga.

  VAIMNE MÕJU: AHHAADI energiavõnked vabastavad meele ja keha sinna kogunenud takistustest või ummistustest ning soodustavad headust, pehmust, rahulikkust ja sisemist kindlust. Emotsionaalselt saab see kivi üle negatiivsusest ja südamevalust. Ravitseb sisemist viha, turgutab armastust ja annab julgust uuesti alustada. Et ahhaat on kaitsevõimega kivi, s.t. hoiab inimesest eemal negatiivse (s.h. vampiiride, nõiadade jt.) energia, on teda kõige parem hoida just kodu kaitseks kurja eest. Peale selle mõjub ta rahustavalt ja pingeid maandavalt. Ahhaat on väga maalähedane kivi, mis toetab inimest rasketes olukordades. Suurendab enda teadlikkust ja ühendust kollektiivse teadlikkusega.

  MÕJU TERVISELE: AHHAAT elavdab keha talitlusi, annab julgust ja tugevdab südant. Ta tasakaalustab emotsi­oone ja annab füüsilise kindlustunde. Aitab silmahaiguste ja silmade nõrkuse korral; on taastava toimega kõigile suguelundeile. Mõjub hästi ka pea- ja seljavalude, krampide, langetõve, neeru- ja soolehaiguste, prostata, nahaärrituste ning tursete puhul. Tugevdab kopse, magu, maksa ja aju (eriti kõnekeskust) ning ergutab seedimist. Kuna ahhaat kaitseb tärkavat elu, on ta kivina just rasedaile väga sobiv.

  MUUD: Leidub punase (tuliahhaat), sinisel (sinine pitsahhaat), rohelisel kujul (sammalahhaat) HOOLITSEMINE: Pese aeg-ajalt sooja seebivee all, lae päikese käes ning kuuvalguses ning hoia maapinnal.

 • Diopsiid (must täht)

  Diopsiid (must täht)

  Märksõnad: maaühendus, tervenemine, avab südame uuele armastusele, avardab mõttemaailma, emotsionaalne heaolu.
 • Druus

  Druus

  MÄRKSÕNAD: kõrvaldab blokid ja hirmud, tasakaalustab polaarsused ning avab tee vajalikeks muutusteks. Toetab ja lohutab emotsionaalselt. Ühendab sind sinu igavikulise olemusega. Druus on viis, kuidas kristall on moodustunud. Druusi kujul võib olla kristall, ahhaat ja mõni muu kivim.

 • Fluoriit

  Fluoriit

  Suurepärane mõtluskivi. Fluoriit muudab inimese intuitiivsed aistingud täpsemateks ja aitab seega valida endale kaaslasi ning teha õigeid otsuseid. Ta soodustab mõtlemisprotsessi ja arendab uute perspektiivide tajumist, seega Ka kõige keerukamate probleemide puhul näitab, et neid on võimalik avardunud ja uusi perspektiive mõistva teadvuse abil lahendada. Soodustab vastutustundlikust, suurendab keskendumisvõimet ning vähendab stressi. Ta on heaks kaaslaseks teaduse ja tehnikaga tegelevatele inimestele. Fluoriit puhastab meelt ja aurat ning kaitseb negatiivsete võngete eest. Sobib hästi ravijatele ja neile, kes oma tööga pidevalt energiat teistele annavad. Kollane fluoriit on seotud päikesepõimikuga ja toob tarkust ning keskendumisvõimet. Roosa ja roheline fluoriit on südame kivid, mis mõjuvad tundeelule. Sinine fluoriit on kurgutšakra kivi ja annab rahu ning selgust. Lilla fluoriit on seotud laubatšakra (Kolmanda silma) ja pealae e. kroontšakraga. Ta suurendab andumust ja vaimsete asjade mõistmist. Ta on suurepärane mõtluskivi, sest ta aktiviseerib kõrgemaid teadvuseseisundeid. Valge fluoriit esindab ühtsust ja toimib kõikide energiakeskuste tasandil. Sobib suurepäraselt intellektuaalseks tööks koolis või kontoris, kuna soodustab aju vastuvõtuvõimet ja keskendumist. Saadaval toorkivina, lihvitud kividena, ripatsitena, muude ehetena ja kunstkäsitööna. Puhastamiseks 1–2 korda kuus voolava vee all maha laadida ja asetada siis päikese kätte taastuma.
 • Granaat

  Granaat

  MÄRKSÕNAD: annab ja taastab energiat ning annab elujõudu, naiselikkusust, seksuaalset väge, kirge, inspireerib armastust ja ustavust, stimuleerib kundalini energia tõusu, aitab leida väljapääsu olukordadest, kust ei näi olevat väljapääsu.

  VAIMNE MÕJU:  GRANAADID annavad julgust, algatusvõimet ja elujõudu, nad aktiviseerivad sek­suaalenergiat ja rõhutavad nende kandjast kiirguvat jõudu, suurendavad enesekindlust ja aitavad elus edasi jõuda. Sobivad aktiivsetele ja emotsionaalsetele inimestele. Granaat on naiseliku seksuaal­jõu sümbol. Tasakaalustab seksuaaltungi ja leevendab emotsionaalset ebakõla. Punane granaat stimuleerib iseäranis kundalini energia tõus ning on abiks potentsiprobleemide puhul. See tugevdab, aktiveerib ja kindlustab ellujäämisistinkti, tuues julgust ja lootus. Granaat aitab kiirustavatel inimestel rohkem praeguses hetkes elada, järgmisele sammule kes­kenduda ja eesmärke saavutada. Mõjudes otseselt hüpofüüsile, sobib ta hästi mõtluskiviks, mis aitab üle saada raske­meel­su­sest ja depressioonist. Kivi energia aktiviseerib inimese jõuvarud. ruudukujuliselt lihvitud granaadid arvatakse toovat edu äris.

  MÕJU TERVISELE: Tugevdab südant ja ergutab kogu vere­ringet: tema toimel suureneb vereplasma ja valgete vereliblede hulk, paraneb hemoglo­biini assi­mi­la­tsioon. Aitab aneemia (kehvveresuse) ja sellest tuleneva väsimuse ning jõuetuse korral. Mõjub ergutavalt suguelundeile ja potentsile; on täheldatud ka ravivat toimet impotent­suse ning teiste suguelunditega seotud haiguste puhul. Tugevdab kapillaare, mis mõjub soodsalt nii bronhidele kui kopsudele. Leevendab ka liigese­põletikke (artriit, reuma) ja nahahaigusi (abstsess). Kosutab aju ja aitab mälunõrkuse korral. Tugevdab maksa, põrna ja neerude talitlust. 

  HOOLITSEMINE:  lae maha aeg-ajalt maa pinnal.

 • Hematiit

  Hematiit

  MÄRKSÕNAD: kaitsekivi, uued algused, vaimu ja mateeria tasakaal, energia koguja.

  VAIMNE MÕJU: HEMATIIT on maagide kivi, mis sümboliseerib vaimu ja mateeria liitumist ning kaitseb astraalsete rünnakute eest. Suurendab keskendumisvõimet ja isiklikku külgetõmmet; aitab olulist ebaolulisest eristada, muutes inimese tahtejõulisemaks, vapramaks ja teo­võimeli­semaks. Julgustab uuesti alustama, arendab spontaansust, otsustusvõimet ja elujulgust. Tantrismis kasutatakse teda energia kogumiseks. Lihvitud hematiit särab nagu peegel ja peegeldab tagasi ümbruskonnast tuleva negatiivse energia, nii et see ei jõua inimese aurasse. Teda võibki kanda kaitse otstarbel. Vääriskiviteraapias kasutata­kse teda aura ümber püsiva energeetilise kaitse loomiseks.

  FÜÜSILINE MÕJU: Aktiviseerib vere- ja rakuloomet, mis ergutab vereringet ja südant. Kosutab kopse, maksa, põrna ja neere. Kiirendab haigusaegset või -järgset taastumist. Leevendab vereringehäi­retest tingitud haigusi (veenilaiendid, -ummistused, embooliavaevused, verevalumid). HEMATIIT vaigistab verejookse, soodustab haavade sulgumist ja kinni­kasvamist. Toob hea une ja aitab hästi välja puhata.

  MUU: Tshakrad: kõige alumine tshakra. Kuna HEMATIIT soodustab uinumist, võiksid unetud teda soovitavalt koos roosakvartsi tükiga padja all hoida. PUHASTAMINE: Suure rauasisalduse tõttu soovitatakse teda vee asemel pigem kuivas meresoolas maha laadida. Metallidest sobib ta hästi kokku hõbedaga.

 • Ilma kivita hõbeehted

  Ilma kivita hõbeehted

  Hõbedat on aegade algusest seostatud raviva toimega (nimelt ta kuivatab haiguse ära). Hõbedat seostatakse kuuga ning naiseliku energiaga. Hõbeda energia annab ka enamusele kividele väge juurde. Hoia hõbedat oma keha vastas ning ole terve!
 • Ioliit

  Ioliit

  MÄRKSÕNAD: muusade kivi, aktiviseerib visioonid ja loovuse, soodustab intuitiivset taipamist, taastab tasakaalu ning aitab rasketes olukordades, vabastab ebakõladest suhetes.

  VAIMNE MÕJU: Psühholoogiliselt abisab ioliit sõltuvuse põhjuste mõistmisel ja vabakslaskmisel ning aitab väljendada oma tõelist olemust, mis on vabastatud ümbritsevate inimeste ootustest. IOLIIT aitab taastada tasakaalu ning on soovitatav inimestele, kes on desorienteeritud, keda vaevad motivatsioonipuudus, krooniline korralagedus ja tähelepanu hajumine. Aitab otsusekindlalt võtta vastutuse ja minna läbi rasketest olukordadest. Kingib vastupidavust ja enesekindlust. Aitab üle saada liigsest sõltuvusest partnerluses. *Taastab perspektiivitunde neil, kes tunnevad, et on otskui "neetud". Inspireerib inimest keset kaost korda looma hakkama väikesi praktilisi samme astudes. *Stimuleerib astraalkeha ja psüühilist teadlikkust, arendab selgeltnägijavõimeid. Sobib astraalprojektsiooniks, töötamiseks eelnevate- ja alternatiiveludega. *See kivi on muusa, mis aktiveerib visioone, loomingulist meeleosa, ideid, mis ületavad tavapärase mõtlemise. Inspireerib eneseväljendust kirjutamise, laulmise, liikumise ja muude loominguliste tegevuste kaudu. *Hea kasutada pereprobleemide korral. Paigutage elutuppa, kui on tegemist õdede-vendade rivaalitsemisega või uue kasuvanema tõttu tunneb laps end kõrvalejäätuna. Aitab ka, kui perekonnal on teie suhtes liiga kõrged ootused või kui karjäär on valitud perekonna nõudmisel. Toob reisil viibija ohutult koju. Andke tükike ioliiti kaasa kui amulett pereliikmele, kes peab mingi aja viibima kodust eemal või emigreerub pikemaks ajaks. *Ioliit aitab ka sõltuvuste põhjuste mõistmisel ja vabastamisel, võimaldades teie tõelises minal esile tulla vabastatuna teiste ootustest. 

  MÕJU TERVISELE: Toob tugeva tervise. See vähendab rasvaladestusi kehas ning toetab mürkide väljutamist ning maksa taastamist. Kivi abistab ajuripatsit, siinuseid ja hingamissüsteemi ning leevendab migreenipeavalusid.

  HOOLITSEMINE: Ehtena kandmise korral piisab voolava vee all mahalaadi­misest 1–2 korda kuus ja päikese käes taastumisest.

 • Jadeiit

  Jadeiit

  MÄRKSÕNAD:kaitsekivi, tõmbab ligi head õnne ja sõprust, integreerib meele kehaga, aitab sul saada selleks, kes oled, südamekivi - suurendab armastust ja hoolivust,

  VAIMNE MÕJU: JADEIIT kuulub maagiliseimate kivide hulka, mõjutades nii elusat kui elutut loodust. Sobib väga hästi mõtluskiviks, tuues endaga kaasa hingelise rõõmu ja rahulolu, tasakaa­lustades ja värskendades mõttetegevust ning tundeilma. JADEIIT parandab meeleolu ja väljendusvõimet, andes kasutajale tagasi tema isikupära ja võime armastada. Tema mõjuväljas on ühinenud naiselik tundlikkus ja võime elada iseenese ning loodusega harmoo­nias. JADEIIT kannab endas väga tihendatud energiat, jäädes sealjuures püsivaks ja tasakaalustatuks. Sobib maaharijatele, soodustades taimede kasvu. Läänes arvatakse, et jadeiit suurendab sissetulekuid ja kindlustab majanduslikku edu; Idamaades aga leitakse, et kivi piken­davat inimese eluiga ja andvat talle tarkust juurde.

  MÕJU TERVISELE: JADEIIDI rahustavad võnkumised mõjuvad tasakaalustavalt kogu inimese organismile. Kosu­tab neere, südant, vereringet (tasakaalustab arteriaalset vererõhku, mis alandab tundlik­kust ilmamuutuste suhtes), ja närvisüsteemi. Mõjub soodsalt rasestumisele, kui see on psüühiliste blokkide tõttu pärsitud. JADEIIT kosutab kogu organismi immuun­süsteemi, ergutab ainevahetust ja tõhustab soolte talitlust. Leevendab neerudega seotud haigusi (neeruvaevused, -kivid, alatalitlus). Sobiv kasutada ka nakkushaiguste, kollatõve ja palaviku korral.

  MUU: JADEIITI võib asetada mitmele tshakrale, näiteks viljatuse puhul kõige alumisele; migreenide ja peavalude korral lauba-tshakrale; voolmete, seedehäirete ja maohädade leevendamiseks asetatakse jadeiit päikesepõimikule. Neeruhaiguste ja -voolmete puhul pannakse jadeiit valutavale kohale, kõige parem kui mõlemale neerule korraga.

  HOOLITSEMINE: pese kerge seebiveega ning poleeri pehme lapiga. Väesta kuu-, päikesevalguses ja maapinnal.

 • Jaspis

  Jaspis

  MÄRKSÕNAD:  Jaspis hoolitseb stressi ajal ning toob rahulikkust ja terviklikkust, annab meelekindluse, neelab negatiivset energiat, puhastab tshakrad ja aura, tasakaalustab yin'i ja yangi, pikendab seksuaalseid naudinguid.

  VAIMNE MÕJU: JASPIS (s.h. punane jaspis) kogub endasse negatiivsed võnkumised, puhastades sellega ümbrust, kuhu ta on asetatud. Punane jaspis suurendab tundlikkust ja mõistmisvõimet. Jaspis on sobivaim töö juures kandmiseks, sest seotuna sotsiaalse hierarhia, kohuse­tunde ja auga, tasakaalustab ta samal ajal inimestevahelisi suhteid. Jaspise lõdvestav energia aitab alustatut lõpule viia ja keskenduda korraga ühele asjale. Ta sobib hästi neile, kes otsivad oma kohta elus ja tahavad kindlalt maa peal seista. KOLLANE JASPIS padja all toob kaasa meeldivad unenäod ja peletab eemale hirmud. Selle kivi toimel suureneb mõistmisvõime ja tundlikkus, paranevad suhted ülemustega.

  MÕJU TERVISELE: Jaspis toetab vereringet, seede- ja suguorganeid. See tasakaalustab keha mineraalide sisaldust. MUU: Jaspis joondab kõik tshakrad. Kivi hõlbustab shamaanlikke rände ja unenägude mäletamist, abistab nõidumisel ;)

  HOOLITSEMINE: Ehtena kandmise korral piisab voolava vee all mahalaadi­misest 1–2 korda kuus ja päikese käes taastumisest.

 • Kaltsedon

  Kaltsedon

  MÄRKSÕNAD: rahustab, kõrvaldab vaenulikkuse, muudab melanhoolia rõõmuks, vähendab eneses kahtlemist, tasakaalustab keha, tundeid ja meelt, soodustab eneseväljendust.

  VAIMNE MÕJU: Sinakas KALTSEDON rahustab tormitsevat meelt. Ta suunab tähelepanu kaoselt ja korratu­selt harmoo­niale ning jahutab ülekuumenenud tundeid, näiteks viha ja ärritust. Juhatab inimest tema töös täpsusele ja taiplikkusele. KALTSEDON sobib hästi oraatoritele ning nendele, kes tegelevad lastega. Ta annab kõnepidajatele esinemisjulgust, muudab kõne ladusa­maks ning aitab tõrjuda eneseväljendust pärssivaid hirme. Kivi aitab häbelikel inimestel avaneda, julgustades neid oma soove ja tundeid väljendama ning ümbritsevat paremini mõistma. KALTSEDON suurendab oma kandja kannatlikkust ja ausust ning meenutab, et iga asja juures on oluline eneseusaldus. Teda on kasutatud ka tõeamuletina, kinnitamaks öeldud sõnade õigsust.

  MÕJU TERVISELE: Võimas puhastaja. leevendab kõiki probleeme kaela- ja turjapiirkonnas. Ta mahen­dab kurgupiirkonna põletikke ja hääle kähedust, muutes tämbri meeldiva­maks. Suudab pidurdada veritsusi ja kiirendada haavade paranemist. Ülemineku­aas­tates naised, kel on menopausist tingitud raskusi, peaksid kindalsti kaltsedoni kandma. Turgutab emainstintki ja suurendab piima hulka. Kaltsedon nõrgendab dementsuse ja seniilsuse ilminguid. Suurendab füüsilist energiat. MUU: Tshakrad: kurgutshakra. KALTSEDON tasuks endaga kaasa võtta, kui tuleb esineda kõne või ettekandega, sest ta soodustab esinemisvabadust. Saadaval toorkivina, lihvitud kividena, ripatsi või muude ehetena.

  HOOLITSEMINE: Puhastada 1–2 korda kuus voolava vee all, teda võib mitmeks tunniks päikese kätte laadima jätta.

 • Karneool

  Karneool

  MÄRKSÕNAD: Elujõu ja motivatsiooni taastaja,loovuse stimuleerija, annab julgust, soodustab erutavaid kogemusi,annab julgust, motiveerib edule äris,aitab usaldada iseennast ja oma taju,hajutab mentaalset letargiat,hävitab emotsionaalse negatiivsuse.

  VAIMNE MÕJU: KARNEOOL lisab inimesele optimismi, vastupidavust ja sallivust. Ta aitab ideid ja plaane teostada ning annab füüsilist jõudu. Karneool soojendab ja rahustab, sest ta on ener­geetiliselt maaga seotud. See kivi on sobiv kaaslane neile, kes tahavad keskenduda ning oma keha ja vaimu vahel paremat ühendust saavutada. Suurendab enese­usaldust ja aitab hinge sisemisi võimeid ja andeid paremini esile tuua. Teda kasutatakse ka eelmiste elude teadvustamisel. KARNEOOL aitab perekonnaga seonduvaid kohustusi täita, samuti annab ta julgust oma sisehäält usaldada. KARNEOOLI kuldsete sügislehtede taoline värv sümboliseerib küpset, sensuaalset ilu; inimest kes suudab ja tahab oma hinge sisemisi väärtusi teistega jagada. Ta muudab inimese sotsiaalsemaks, õpetab teda rõõmu tundma oma keha ja maise elu suurepärasuse üle, äratades seksuaalset iha. Ta sobib inimestele, kellel on raske oma seksuaalseid soove väljendada.

  MÕJU TERVISELE: KARNEOOL on täis elujõudu ja vitaalsust, soodustades ainevahetust. Leevendab vaevusi alakehas, seedetraktis ja soolestikus; soodustab mürkaine­te eraldumist organismist. Puhastab verd, neere, maksa ja põit, võib isegi neis organeis moo­dustunud kive lahustada. Alandab kõrget vererõhku, kõrvaldab vereummistusi ja ergutab vereloomet. Leevendab astmaatilisi ja reumaatilisi vaevusi. Pidurdab ninavere­jooksu ja parodontoosi arengut, tugevdab igemeid ja silmi, aitab säilitada naha nooruslikkust. Ta ak­tiviseerib seksuaalkeskust, kergendab menstruatsioonivaevusi ja tasakaalustab hormoonide talitlust.

  HOOLITSEMINE: 1–2 korda kuus voolava vee all maha laadida. Karneooli võib jätte pikemaks päikese kätte taastuma.

 • Kassisilm

  Kassisilm

  MÄRKSÕNAD: kaitse, tahtejõud, terav mõistus.

  VAIMNE MÕJU: Väga tugev puhastav ja kaitsev toime inimese hingetasasndile, muutes isiku igasuguste võõrmõjude suhtes kättesaamatuks. Kaitseb astraalsete rünnakute eest, muutes inimese kindlamaks. Selle kivi kaitsev roll kandub üle ka kivi omaniku perekonnale ja varandusele. Samas kasvatab oma kandja tahtejõudu, otsustavust, teravat mõistust ja vastupidavust ning tugevdab inimese moraalseid omadusi.

  FÜÜSILINE MÕJU: Kaitseb inimest ning parandab nägemist.

 • Kivistunud puit

  Kivistunud puit

  MÄRKSÕNAD: maandav, arengut soodustav ning aitab luua ühenduse mineviku ning kõrgema teadvusega.

  MÕJU: Maa energiaga täidetud kivistunud puit on suurepärane maanduskivi. Kivistunud puit aitab mõista ka minevikust pärinevat tarkust ja õppetunde. See kivi toetab kõiki, kelle töö või hobid on vähegi seotud iidsete õpetuste või muistsete aegade uurimisega. Toetades töötamist eelmistest eludest pärinevate probleemidega, aitab kivistunud puit ligi pääseda Akaši kroonikates peituvatele informatsioonile. Kivistunud puitu kasutatakse sageli ka loodusvaimudega töötamisel ning nende sõnumite kanaldamisel. Toetades ja kaitstes kõiki, kes tegelevad looduse ja keskkonna kaitsmisega, on kivistunud puit ka evolutsiooni ja ülestõusmise kivi, mis on abiks isikliku arengu ning vaimse kasvu protsessis.

  Allikas: www.valgusesaar.com

 • Korall

  Korall

  MÄRKSÕNAD: elujõud, tarkus, vere tugevus, naiste kaitsekivi.

  VAIMNE MÕJU: Annab elujõudu ja tarkust. Soojendab ja mõjub inimese energiakehale puhastavalt ja värskendavalt. Ta sümboliserib armastust, kirge ja seksuaalset veetlust.Koralli energia on väga emalik ja kaitsev. Hoiab kurja silma eest. KORALL sümboliseerib elupuud, mis mõjutab kõike elavat. Seotud veresidemete, viljakuse ja menstruaaltsükliga. KORALL kaitseb naisi reisidel ja sünnitamise ajal. Kõige parem ehe rasedale naisele on punane korall. Reisimisel hoiab hädaohu eest.

  MÕJU TERVISELE: Leevendab menstruatsioonivaevusi ja annab naisele raseduse ajal jõudu.

  HOOLITSEMINE: puhasta niiske lapiga.

 • Kristall

  Kristall

  MÄRKSÕNAD: selgus, tasakaalukus, puhtus, ratsionaalne mõttetegevus, keha energiate tasakaalustumine.

  VAIMNE MÕJU: Soodustab kolmanda silma avanemist. kõik segavad energiad, kiirgab selginenud õhustikku rahu, kooskõla ja kaitset. Ka inimese siseilmas suudab ta lahendada emotsio­naalseid kuhjumisi (blokaade), asendades need tasakaalukusega. MÄEKRISTALLI toimel muu­tutakse seltsivamaks, väljendusvõimelisemaks, tundlikemaks ja oma kaaasinimeste suhtes tähelepanelikumaks. Soodustab telepaatilise ühenduse saamist ja kõikide suhete selgine­mist. MÄEKRISTALL aitab igasuguse teabe ratsionaalset mõtestamist, kuna tugevdab igat mõttelist protsessi. TAHULINE kivi toob endaga ainult selgust ja puhtust ega lase kandjal porri laskuda; ÜMAR kivi aitb keskenduda, parandab mälu, kõnet ja mõttetegevust.

  MÕJU TERVISELE: kilpnäär­mehaiguste ja silmavaevuste puhul. Tänapäeval on see kivi tuntud ka paljude muude omaduste tõttu. Nii asetatakse teda seljavalude ja selgroolülidega seotud hädade korral valutavatele piirkondadele kehal (kõige parem oleks teda kasutada koos merevaiguga). Lisaks on ta kasulik südamele, lümfidele, näärmetele ja vereringele, tugev­dab käbinääret ja kopse, leevendab paljusid silmavaevusi. Rahustab kogu närvisüsteemi, andes jõudu ja vitaalsust. Mäekristall aitab ka peavalude, soole- ja seedehaiguste puhul ning koos magnesiidi ja punase jaspisega on temast abi ka liigse kehakaalu korral. Ta lahen­dab ka kehasse kogunenud energiakuhjumisi (blokaade).

  MUU: MÄEKRISTALLI energia on alati puhas ja selge, mõjub ta sügavalt igasse tshakrasse, pannes niimoodi kogu kehas energia vabalt liikuma. MÄEKRISTALLI võib kasutada kõigi tshakrate aktiviseerimisel, kuid kõige tugevam on ta kolmanda silma, päikesepõimiku ja südametshakra mõjutamisel.

  HOOLITSEMINE: lae maha voolava vee all ning täida päikesevalguses.

 • Krüsokolla

  Krüsokolla

  Krüsokolla aitab teadvustada varjatud tundeid ja avastada oma hinge. Samuti aitab ta ühendada meele tasandil mineviku ja oleviku. Krüsokollat kasutataksegi sageli nö seni kaardistamata aladega tutvumiseks ning enda teadvuse avastamiseks. Krüsokolla on rahukivi ning vaigistab liialt tugevaid emotsioone. Veelgi enam - krüsokolla on kurgutšakra kivi, mistõttu aitab ta vabaneda põhjendamatust hirmust, kurbusest, vihast, ängist ja ärritusest. Ta aktiviseerib loovust, parandab eneseväljendusvõimet ning suurendab sallivust. Krüsokollat peetakse naiste kiviks. Ta kiirgab emalikku ja naiselikku energiat (mis muudab ta tegelikult ka väga sobilikuks meestele, kes kardavad oma õrnu tundeid väljendada või vajavad paremat ühendust oma naiselikuma poolega). Ta kiirgab kosmilist tarkust, annab inimestele võime vasturääkivusi mõista ja eksimusi andestada. Lisaks sellele leevendab krüsokolla menstruaalvaevusi ning ravib ka nurisünnituse järgset kurbust ja masendust. Kõrgemal tasandil sümboliseerib krüsokolla omakasupüüdmatut tingimusteta armastust. Ta on valgustatud hing, kes jagab teistele oma tarkust ja armastust, seejuures midagi vastu küsimata. Ta aitab avada Kolmanda Silma ning soodustab selgeltnägemisvõimete teket ja arengut.
 • Kuukivi

  Kuukivi

  MÄRKSÕNAD: naiselikkus, tundlikkus ja intuitsioon, uute alguste kivi, viljakus, naiselik jõud.

  VAIMNE MÕJU: KUUKIVI on eriliselt naiseliku energiaga kivi, mida juba iidsetel aegadel kasutati naiste müsteeriumides. Kuukivist on abi jumalanna omaduste kehastamise poole püüdlemisel. Olles võimas intuitsiooni aktiveerija, võib esile kutsuda tugevaid nägemusi. Samas on ta ka armastajate kiviks, lepitades armunute tülid, suurendades naiste veetlust ja kutsudes armastajaid üksteisele lähemale. Ühtunud paar aga sümbolisee­rib joogide kõreimat eesmärki, mehelike ja naiselike energiate ühtesulamist. KUUKIVI reageerib Kuu faasidele. Ta on kõige tugevam täiskuu ajal ning imab siis endasse lootuse, külluse, uuestisünni ja tarkuse jõudu. Vana kuu ajal aitab KUUKIVI pöörduda sissepoole, jätta seljataha kõik vana ja oma küsimustele unenägudest vastuseid leida. KUUKIVI salapärane läige sümboliseerib hinge kasutamata võimalusi, kosmilist emakat, kust kõik alguse saab. Temas on samasugust ilu kui last ootava ema kiirguses. KUUKIVI on tihedalt seotud tundekehaga. Ta aitab teadvustada enda ja oma lähedaste tundeid ja tasakaalustab tundeelu liigset erksust. Ta aitab inimesel oma tunnete olemusega nõustuda ja rahustab tormist meelt. KUUKIVI avardab ühemõõtmelist, ainult mõistusel põhinevat mõtteviisi ja pehmendab raskeid käitumismalle. Ta sobib inimestele, kes tahavad saada teadlikku ühendust oma intuitiivse poole ja tunnetega. KUUKIVI õpetab, et südamesoovid täituvad siis, kui kuulatak­se oma tundeid ja lastakse neil elule oma mõju avaldada. Kuukivile omistatakse ka selgeltnägemise võimete arendamine. Mõjub rahustavalt ja rahustab stressi.

  MÕJU TERVISELE: Et KUUKIVI on alati seostatud Kuu, viljakuse, emaduse ja naiselikkuse jõuga, kaitseb ta eelkõige naissuguelundeid vastavate haiguste eest, aidates ka sünnitamisel ja vähendab ja leevendab menstruatsioonivaevusi sh pms sündroomi. Kuukivi on seotud ka käbinäärmega ning ta tasakaalustab hormoonsüsteemi, tasandab vedelike tasakaalutust. Aitab seedimissüsteemil paremini toimida.

  MUUD: Täiskuuajal soovitatakse naistel kuukivi mitte kanda.

  HOOLITSEMINE: Kaitse oma granaati kriimustuste ning kodukeemia eest ja puhasta aeg-ajalt seebiveega ning kuivata pehme lapiga. Lase oma kuukivil kasvava kuu valguses laadida.

  Allikas: www.valgusesaar.com

 • Kvarts

  Kvarts

  MÄRKSÕNAD: planeedi võimsaim tervendaja; talletab, vabastab energiat ning vabastab energia blokeeringutest; hinge puhastaja, energia vibratsioon tõstja, aitab kontsentreeruda.

  VAIMNE MÕJU: Kvarts on planeedi kõige võimsam ravitsev ja energiat võimendav kivi. Ta neelab, talletab, vabastab ja reguleerib energiat ja on suurepärane energiablokkidest vabastaja. Kvarts töötab vibratsioonide tasandi, viies energia õige täiuslikumasse olekusse, mis võimalik, minnes tagasi haigusseisundi eelsesse aega. Kvarts toimib ka hinge sügav puhastajana ning viib energia kõrgeima võimaliku tasandini. Talletades energiat, on kvarts kui loduslik arvuti, mis ootab külastamist. Suurendab psüühilist võimekust ja häälestab vaimsele eesmärgile. Aitab kontsentreeruda ja muugib lahti mälu.

                   ROHELINE KVARTS:  avab ja stabilieerib südametshakrat. Muundab negatiivset energiat, ergutab loovust ja tasakaalustab endokriinsüsteemi.

  MÕJU TERVISELE: Kvarts on meisterravitseja ja seda võib kasutada iga haigusseisundi puhul Stimuleerib immuunsüsteemi ja toob keha tasakaalu. Hea põletushaavade puhul.

  MUU: Harmoniseerib kõik tshakrad.

  HOOLITSEMINE: puhasta vähemalt 2 korda kuus voolava vee all ning pühi pehme lapiga. Lae maapinnal, päikese käes ning kuuvalguses.

 • Küaniit

  Küaniit

  MÄRKSÕNAD: tervendav, puhastav, stimuleerib psüühilisi võimeid ja intuitsiooni, vaimne terviklikkus ja küpsus; hajutab blokeeringuid, viha ja stressi, soodustab oma tõe väljaütlemist.

  VAIMNE MÕJU: Küaniit on uue ajastu kivi, millel on tervendav ja puhastav mõju. Ta õpetab eluenergiat kasutama ja keha energiavoogu mõistma. Küaniit võib juhtida energiat samamoodi kui mäekristall. Ta keskendab ja kanaliseerib hästi kõrgeid võnkeid ja eeldab oma kasutajalt teadlikkust ning erinevate energialiikide olemuse mõistmist. Tema abiga võib tasakaalust väljas oleva energiakeskuse ühendada teiste keskuste energiavooga. Kivi muudab inimese teadlikuks oma keha pühadusest ja aitab oma elukommetesse positiivseid muudatusi sisse viia. Armastuse ja valguse teenimiseks programmeeritud kivi kanaliseerib kehasse tervendavat ja värskendavat energiat. Küaniit muudab inimese rahulikuks ja meele selgeks. Ta aitab keskenduda meditatsioonile ja meeles pidada unenägusid. Suurendab psüühilist tundlikkust, aitab saavutada ühendust vaimse õpetajaga. Kivi üheks ülesandeks on aidata inimesel mõista, kuidas meeles sisalduv loob ümbritsevat tegelikkust.

  MÕJU TERVISELE: Tervistab lihaste haiguseid, palavikke, urogentaalsüsteemi, kilpnääret, neerupealseid, kurku ja aju. Alandab vererõhku ja ravib infektsioone. Vabastab ülemäärasest kaalust. Tasakaalustab yin'i ja yangi energiaid. MUU: Joondab hetkega kõik tshakrad.puhastab energiakanalid ja meridiaanid.

  HOOLITSEMINE: Kuna küaniit ei säilita negatiivsust, ei vaja see kunagi puhastamist.

 • Labradoriit

  Labradoriit

  MÄRKSÕNAD: müstiline ja kaitsev kivi; valgusetooja ning teadlikkuse tõstja, avab juurdepääsu vaimse eesmärgini, stimuleerib intuitsiooni ning psüühilisi andeid, suurendab tahtejõudu, surub maha hirmud ning ebakindlused; tugevdab usku endasse ja universumi vastu; hea kaaslane muutustes, andes tugevust ja visadust.

  VAIMNE MÕJU: Nad on kaitsvad ki­vid, mis tagavad oma mõjuulatuses kindluse ja püsivuse. Nad laiendavad vaimse nägemise võimet. Tume põhivärv ja selles peegelduv valgus aitavad meele vastakaid pooli kokku viia ning valgusta­da. Äratavad igivanu mälestusi, millel on vaimse arengu seisukohalt suur tähtsus. Aitavad süveneda üksiolekusse ning laiendavad isiksuse piire. On suurepärane mõtluskivi. Aitab inimesel oma sisemist häält paremini kuulda ja harjutamise tulemusena oma vaimsete õpetajatega ühendust saada. Ta võib sügava meditatsiooni ajal aidata näha minevikku või tulevikku. Suurendab tahtejõudu, tugevdab aurat ning aitab õppida vaimseid asju. Parandab tähelepanu ja keskendumisvõi­met ning aitab pikemat aega väsimata töötada. Üleväsimuse korral aitab ta energia jälle tasakaalu viia. Ka õpetab ta nägema argipäevas sisalduvat vaimsust.

  MÕJU TERVISELE: Labradoriit ravitseb silmade ja aju häireid, leevndab stressi ja reguleerib ainevahetust. See ravitseb külmetust, podagrat ja reumat. Tasakaalustab hormoone ja leevendab menstruatsioonipinget ning alandab vererõhku.

  MUU: Kasutatakse tihti mustas maagias, et kedagi vaikima sundida. Kividega tervendajad aga kasutavad taassünnimälu aktiviseerimisel. Indiaanlased peavad teda tema musta värvi ja tugeva energia tõttu meessoost kuukiviks.

  HOOLITSEMINE: Puhasta 1-2 korda kuus voolava vee all ning pühi pehme lapiga.

 • Larimar

  Larimar

  MÄRKSÕNAD: (kutsutakse ka delfiinikiviks) armastus, naiselikkus, kõrged vaimsed vibratsioonid, rahu, selgus,loovus, aitab leida hingesugulast, leevendab hingelist traumat, kõrvaldab enda loodud blokeeringud ja pinged, aitab saavutada kontrolli oma elu üle.

  VAIMNE MÕJU: Seotud MAAJUMALANNA energiaga, aidates naistel leida oma kaasasündinud naiselikkuse ja taastades nende sidemed loodusega. Larimar on "vaimne kivi", mis kiirgab armastust ja rahu ja soodustab rahulikkust. Aitab viia ilma pingutusteta sügavasse meditatiivsesse seisundisse, tõstab teadlikkust ja harmoniseerib keha ning hinge uute vibratsioonidega, lahustades piiranguid, mis kitsendavad vaimset mina, juhatab hinge selle tõelisele teele tema elus. Aitab kontrolli saavutada oma elu üle, on kasulik süütunde leevendamisel ja hirmude kõrvaldamisel. Stressi ja vältimatute muutuste perioodil laseb kivi vastata meelerahuga väljakutsetele. Toob rahu, selguse, loovuse, tasakaalukuse.Vähendab soovimatuid bipolaarseid häireidm, tervendab südametraumasid ja taastab loomuliku mänglevuse ning rõõmsa lapseliku energia.

  MÕJU TERVISELE: Larimariga keha silitades eemaldab see sinna kinni jäänud võõr-energiad. Stimuleerib kolmandat silma, südant, kroon- ja kurgutshakrat ning edendab enesetervendamist. Hea kõhre- ja kurguhaiguste korral. Ravib pinges liigeseid või ummistunud artereid. Valulikul kohal asetsedes tõmbab see valu välja. MUU: Aitab kontakti luua inglitega

  HOOLITSEMINE: Puhasta 1-2 korda kuus voolava vee all ning pühi pehme lapiga.

 • Lasuriit (lapis lazuli)

  Lasuriit (lapis lazuli)

  MÄRKSÕNAD: tervendavaid ja puhastav, rahustav, stressi leevendav,tõekivi, armastus, õnn, sõprus, mängulisus, unistuste teostamine, energiakeskuseid tasakaalustav, kolmandat silma avav, kaitsev kivi, kontakteerudes sinu vaimsete valvuritega.

  VAIMNE MÕJU: LAPIS LAZULI soodustab vaimset arengut, julgustab võtma endale eluülesannet,ilmutab sisemist tõde, eneseteadlikkus ning eneseväljendus, annab meelerahu ja tasakaalu ning ergutab tead­vust. Tema mõjuväljas õnnestub paremini mõista ja lahendada alateadvusse suru­tud prob­leeme, luua ühtsustunnet ja säilitada otsusekindlust. LAPIS LAZULI vabastab meele vanadest mõttemallidest, hirmudest ja pingetest, luues parema ühenduse tunnete ja mõtete vahele. Ta annab ka unistuste teostamiseks julgust. LAPIS LAZULI on üle maailma tuntud kui armastust ja sõprust; õnne ja mängulisust soosiv kivi, mis aitab kaasa ootamatute plaanide ja kavatsuste täitumisele. Lisaks seob suhteid armastuses ja sõpruses ning abistab tunnete ja emotsioonide väljendamises.

  MÕJU TERVISELE: kurgutshakrat tasakaalustav, krampe vaigistavalt ja palavikku alandavalt. Leevendab neuralgiahooge, nahalööbeid, putukahammustusi, vähendab valusid ja turseid. Sobib kasutada kurgu-, mandlite ja kilp­näärme haiguste korral, sest soodustab kopsude, vereringe ja lümfi­sõlmede talitlust. Vaigistab närvi- ja peavalusid, alandab vererõhku (mistõttu peaksid teda vältima madala vererõhuga inimesed). Ravib lühinägelikkust ja verehaigusi, leeven­dab menstruatsiooni­vaevusi, tugevdab tüümust, annab elujõudu. Väga mõjus vähktõve algstaadiumis.

  HOOLITSEMINE: LAPIS LAZULIT soovitatakse kord nädalas puhastada vee asemel kuivas meresoolas. Ka päikese käes ei tasu teda pikka aega laadida.

 • Malahhiit

  Malahhiit

  MÄRKSÕNAD: kaitsekivi, sügav puhastaja, neelab negatiivseid energiaid, vabastab hirmust süütundest, aktiveerib tshakrad, häälsestab vaimsele juhatusele, visualiseerimine, tasakaal, harmoonia. Avab südame tingimusteta armastusele, muundumise kivi, näitab, mis pärsib vaimset kasvu, innustab riskide võtmist ja muutusi.

  VAIMNE MÕJU: MALAHHIIT, mis mõjub sügava­mal teadvuse tasandil, on võimsa puhastava toimega ja aitab vabaneda hirmust, süü­tundest ning enesepiiramisest. Tundekeha tasandil puhastab ta aura sinna kogunenud negatiivsest energiast. MALAHHIIT soodustab sisemist arengut ja uuenemist ning puhastab sügavaid alateadlikke tundeid, milleni meel ei ulatu. Ta on otsekui roheline madu, kelle mürk ravib ja noorendab inimest. Ta aitab tegutseda otsustavalt ja julgelt, sest hajutab kõik seesmised hirmud ja pinged. MALAHHIIT aitab meil iseenesega kohtuda. Teda võib kasutada siis, kui tahetakse vabaneda vanadest mõttemallidest ja piiranguid seadvatest hoiakutest. Ta aitab loobuda vanast, et uus saaks esile kerkida. MALAHHIIT on seotud harmooniaga, seetõttu sobib ta kirjanikele, poeetidele, kunstnikele ja näitlejatele. Kuid selle kivi kandmine eeldab ka pidevat tööd iseendaga.

  MÕJU TERVISELE: kasutatakse reuma, astma, voolmete, hambavalu ja naistehaiguste raviks. Ta imeb endasse valu ja negatiivset energiat ning puhastab rakke. Malahhiidi võib asetada valu leevendamiseks haige koha peale. Ta sobib hästi palaviku, põletike ja venituste raviks. MALAHHIIT on kaitsekivi, mida soovitatakse muuhulgas ka rasedatele naistele.

  HOOLITSEMINE: Puhasta nii enne kui peale kasutamist. Malahhiidiga on vaja õrnalt ringi käia, sest ta on habras ning allub kergesti hapete, vee ja kuumuse mõjudele. Kui kivi pidevalt füüsiliseks või vaimseks puhastumiseks kasutada, siis ta väsib ning muutub kahvatuks. MALAHHIITI on võimalik laadida, kui asetada ta ööpäevaks mäekristalli peale, matta maasse või panna meresoola sisse seisma. Veega puhastada pole soovitav, sest siis muutub kivi hapraks ja kaotab oma läike.

 • Merevaik

  Merevaik

  MÄRKSÕNAD: puhastaja, maandaja, neelab negatiivse ja muudab selle positiivseks, soe, päikseline positiivne, vabastab depressioonist, soodustab loovat eneseväljendust, rahulikkus, usaldus.

  VAIMNE MÕJU: MEREVAIK on loominguline kivi, mis tugevdab usku ja optimismi ning on seotud spordi, füüsilise jõu ja värskusega. Samas on ta energia väga naiselik ja kaitsev ning seetõttu kasutatakse teda sünnitajate abistamiseks. MEREVAIK rahustab närve ja mahendab ebameeldivat õhkkonda. Oma kerge­te võngetega aitab ta masenduse vastu ning võimaldab inimesel oma kehaga rahul olla. Atlantise preestrinnad armastasid kanda merevaigust ehteid.

  MÕJU TERVISELE: MEREVAIK on organismi universaalne puhastaja, viies sealt välja astraalsed jäägid ja nega­tiivse energia ning eemaldades kehast haigused. Tihti kasutatakse teda reuma ravimisel. Mõjub hästi sisesekretsiooninäärmetele, südamele ja põrnale. Aegade jooksul on talle omistatud kõikvõimalikke haigusi ravivaid toimeid alates kuutõve parandamise ja lõpeta­des pimedatele nägemise tagasi andmisega. Kõige rohkem on ta olnud kollatõve, malaaria ja põletike vastaseks vahendiks.

  HOOLITSEMINE: Puhasta vaid külma veega, ära kuumuta (st pane päikese kätte)

 • Müstiline kvarts

  Müstiline kvarts

  MÄRKSÕNAD: planeedi võimsaim tervendaja; talletab, vabastab energiat ning vabastab energia blokeeringutest; hinge puhastaja, energia vibratsioon tõstja, aitab kontsentreeruda.

  Kristallide maailmas armastatakse ka loovalt uuendusi teha. Nimelt kristall kvartsi annab toonida ning töödelda nii, et tulemus on uudne ja põnev. Nii on saadud erinevat värvi müstilise kvartsi toone. See siin on kvarts, mida on kuumusega töödeldud ioliidi värvusesse ning lõigatud viisil, et ta kiirgab värve ehk müstilisse kujusse. Muus osas on kvarts nagu kvarts ikka. Loe rohkem siit..

 • Müstiline topaas

  Müstiline topaas

  MÄRKSÕNAD: vaimsed rännakud, soojus-suhtlemine, energia.

  VAIMNE MÕJU: müstiline topaas saab aidata leida omaenda vaimset rada ja pääseda oma sisemiste ressursside ligi. Soodustab mediteerimist, mentaalseid rände, transiseisundeid ja teadvuse kõrgeimaid tasandeid ning mõistmist. Suhtlemises vähendab külmust, tõmbab ligi nii potsentsiaalseid sõpru kui ka kliente. Edendab usaldust, väärtustamist ja tervendamist. Stressi või väsimuse korral aitab leida lisaenergiat.

 • Nefriit

  Nefriit

  MÄRKSÕNAD:On energeetiliselt sama, mis jadeiit.kaitsekivi, tõmbab ligi head õnne ja sõprust, integreerib meele kehaga, aitab sul saada selleks, kes oled, südamekivi - suurendab armastust ja hoolivust,

  VAIMNE MÕJU: JADEIIT kuulub maagiliseimate kivide hulka, mõjutades nii elusat kui elutut loodust. Sobib väga hästi mõtluskiviks, tuues endaga kaasa hingelise rõõmu ja rahulolu, tasakaa­lustades ja värskendades mõttetegevust ning tundeilma. JADEIIT parandab meeleolu ja väljendusvõimet, andes kasutajale tagasi tema isikupära ja võime armastada. Tema mõjuväljas on ühinenud naiselik tundlikkus ja võime elada iseenese ning loodusega harmoo­nias. JADEIIT kannab endas väga tihendatud energiat, jäädes sealjuures püsivaks ja tasakaalustatuks. Sobib maaharijatele, soodustades taimede kasvu. Läänes arvatakse, et jadeiit suurendab sissetulekuid ja kindlustab majanduslikku edu; Idamaades aga leitakse, et kivi piken­davat inimese eluiga ja andvat talle tarkust juurde.

  MÕJU TERVISELE: JADEIIDI rahustavad võnkumised mõjuvad tasakaalustavalt kogu inimese organismile. Kosu­tab neere, südant, vereringet (tasakaalustab arteriaalset vererõhku, mis alandab tundlik­kust ilmamuutuste suhtes), ja närvisüsteemi. Mõjub soodsalt rasestumisele, kui see on psüühiliste blokkide tõttu pärsitud. JADEIIT kosutab kogu organismi immuun­süsteemi, ergutab ainevahetust ja tõhustab soolte talitlust. Leevendab neerudega seotud haigusi (neeruvaevused, -kivid, alatalitlus). Sobiv kasutada ka nakkushaiguste, kollatõve ja palaviku korral.

  MUU: JADEIITI võib asetada mitmele tshakrale, näiteks viljatuse puhul kõige alumisele; migreenide ja peavalude korral lauba-tshakrale; voolmete, seedehäirete ja maohädade leevendamiseks asetatakse jadeiit päikesepõimikule. Neeruhaiguste ja -voolmete puhul pannakse jadeiit valutavale kohale, kõige parem kui mõlemale neerule korraga.

  HOOLITSEMINE: pese kerge seebiveega ning poleeri pehme lapiga. Väesta kuu-, päikesevalguses ja maapinnal.

 • Obsidiaan

  Obsidiaan

  MÄRKSÕNAD: Tõde võimendav; ergutab vaimselt kasvama, andeks selleks ka tuge, sügav hingeline tervenemine; kaitsekivi, moodustades kilbi negatiivsuse vastu; vabastab mentaalsest stressist, elustab hinge eesmärki.

  VAIMNE MÕJU: Kiirgab elujõudu ja soojust, soodustab keskendumisT. OBSIDIAAN on muutumise ja uuestisünni kivi ja tema suurimaks teeneks on see, et ta annab inimesele võime iseendaga kohtumiseks ning õpe­tab, et valgusel ja pimedusel on üks algallikas. Kivi eemaldab kehast ja aurast kasutuks muutunud energia, kurbuse, viha ja rahutuse. OBSIDIAANIGA töötamisega kaasneb tavali­selt sisemise haavatavuse kogemus, sest tuttavast energiast vabanemisel tekib tühjus, mis täitub varsti uue valguse ja jõuga. OBSIDIAAN koos mäekristalliga kaitseb negatiivsete mõjutuste eest, selitab emotsionaalseid ülepingeid. Hoiab raskete tagajärgedega tegude sooritamise eest, kuna ei lase pattu teha. Ta imab endasse negatiivset energiat ja õpetab isekusest jagu saama. Ta sunnib oma kandja kõige sügavamatele alateadlikele hirmudele ja negatiivsetele tunnetele näkku vaa­tama, et need teadvussesse tõuseksid.

  MÕJU TERVISELE:  OBSIDIAAN laseb taibata haigusseinsudi põhjuseid. Leevendab nakkusi ja põletikke, kaitseb maohaavandite tekke eest. Uuendab rakkude teket ja ergutab seedimist ning vereringet. Tugevdab lülisammast ja luid.

  MUU: Obsidiaan on sulanud laava, mis jahtus nii kiiresti, et sel ei jäänud aega kristallisseruda. Maagiline kivi, mille abil koondadatkse astraalseid jõude.

  HOOLITSEMINE: Puhasta iga kord voolava vee all peale seda, kui oled kasutanud energeetilise puhastamise eesmärgil.

 • Oonüks

  Oonüks

  MÄRKSÕNAD: muudab negatiivse positiivseks, tõmbab universumist energiaid ehk magneetiline - toob ligi, mida vaja, noorendab, annab jõudu, elujõudu, püsivust, leevendab hirme ja muresid, annab võime targalt otsustada.

  VAIMNE MÕJU: Võitlevate, enesekindlate isiksuste kivi, mis aitab oma eesmärkidele kindlaksjäämisel koondada sisemist energiat, andes jõudu ja tugevust. Pakub kaitset ja kindlust rõhu­miste ja negatiivsete mõjutuste korral, tasakaalustades nii keha kui vaimu. OONÜKS kõrvaldab melanhoolia, annab jõudu ja aitab karmavõlgade puhul. Toob õnne ja rõõmu, edendab sõprust ja kaitseb abieluõnne. Suuren­dab ka sõltumatust ja kartmatust. Seotud Uraaniga. Ta on usu, ideoloogia, infor­matsiooni ja tea­duse kivi. Teda seostatakse ka võiduga aja üle, seetõttu kasutatakse noorenemiskuuridel, lootusega pikale elueale. Mõnikord kasutatakse astraalseteks rännakuteks ajas ja selgeltnägemiseks. Põhifunktsioon on kindlustada tulevikku. Seda kivi peaks kandma isik, kes soovib vabaneda hirmudest tuleviku ees. Samuti kaitseb ta omanikku reisidel, matkadel ja komandeeringutel.

  MÕJU TERVISELE: Energiat koon­dav kivi, mis aitab haigustest üle saada. OONÜKS soodustab vereringet ja parandab kuulmist. Tugevdab jalgu, hambaid, küüsi, nahka ja juuk­seid, aitab juuste väljalangemise puhul. Soodne ka südame-, neeru-, põrna- ja närvitalitluse­le. Vähendab apaatiat ja ülitundlikkust ilmamuutuste suhtes. Kiirendab operatsioonijärgset taastumist, hoides eemale võimalikud tüsistused. Leevendab kõrva­valusid. Asetatuna päikesepõimiku piirkonda, kosutab ta kõhunääret.

  HOOLITSEMINE: OONÜKSIT tuleks kord nädalas voolava vee all puhastada, soovitatakse ka korra kuus matta kivi üheks ööks mulda – lillepotti näiteks – see peaks talle tema ilu tagasi andma.

 • Opaal

  Opaal

  MÄRKSÕNAD: visioonid, aitab väljendada sinu tõelist olemust, kaitsev kivi, armastuse kivi, soosib kunsti ja loovust.

  VAIMNE MÕJU: Stimuleerides originaalsust ja dünaamiist loovust, aitab see saavutada ja väljendada inimese tõelist olemust. Opaal on neelav ja peegeldav kivi - ta korjab üles mõtted ja tunded, võimendab neid ja suunab siis tagasi allikasse. Ta õpetab,et mida välja annad, see tuleb tagasi. Opaal on kaitse kivi. Suurendab enesehinnangut ning aitab mõista sinu potentsiaali. Toob kergust ja spontaansust. Emotsionaalselt on opaali alati ühendatud armastuse ja kirega. Ta on võrgutav kivi, mis intensiivistab emotsionaalseid seisundeid ja vabastab keeldudest. Opaali kandmine annab lojaalsust, ustavust, spontaansust, kuid olge ettevaatlik, ta võib võimendada ka heitlikkust seal, kus kalduvus juba olemas on.

  MÕJU TERVISELE: Opaal tugevdab elutahet. Ravitseb nakkusi, palavikke, parandab mälu. Puhastab neere ja verd, reguleerib insuliinitaset, kergendab sünnitust ja leevendab premenstruaalset sündroomi.

  MUU: Toob õnne maagidele ja isikutele, kes on saanud ta päranduseks.

  HOOLITSEMINE: Kuna OPAAL on petliku loomusega kivi, siis teda pidevalt kanda ei tasu. Kandes opaaliga sõrmust, soovitatakse teda päeva jooksul tõsta ühest sõrmest teise.

 • Peridoot

  Peridoot

  MÄRKSÕNAD: kaitseb aurat, puhastab südame vanadest emotsionaalsetest taakadest ja süütunnetest, perekonna harmoniseerija, raskemeelsusest vabanemine, eluenergia voolamine, aitavad traumadest vabaks saada. Leevendab armukadedust, rahutust ja vimma. Suurendab eneseusaldust ja enesekehtestamist. Psühholoogiline selgus ja heaolu.

  VAIMNE MÕJU: Peridoot on seotud armastuse ja pehmusega. Peridoot õpetab, et minevikust kinni hoidmine on viljatu tegevus. Näitab, kuidas vabastada end välistest mõjutustest ja loota juhatust omaaneda kõrgematelt energiatelt. Harmoniseerib elu, teeb kandja senti­mentaalsemaks, poeetilisemaks. Peridoot kodus arendab pereliikmetevahelist hoolivustun­net, neutraliseerides tülisid ja konflikte. Soodustab kodukolde tugevnemist, perekondlikku õnne. Need kivid sobivad südant puhastama ning aitavad inimesel väljendada oma rõõmu ja vabaneda raskemeelsusest. Aitavad eluenergial kehas kiiremini voolata, seetõttu sobivad hästi “läbipõlemise” korral. Kergendavad elumuutuste omaksvõttu ja tundetraumadest jagusaamist. Nad on uuenemise ja rõõmu taasleidmise sümboliks. Avavad meeled uutele sihtidele ja tulevikule. Peridoot annab sisemisi nägemusi ja aitab saabuvat ette näha. Kaitseb luupainajate ja eksikujutluste eest ning tõrjub kurja silma.

  MÕJU TERVISELE: Peridootil on toniseeriv mõju. See ravitseb ja regenereerib kudesid, tugevdab ainevahetust ja on kasulik nahale. Toetab südant, harknääret, kopse, sapipõit, põrna, seedekulglat, parandab haavandeid ja tugevdab silmi. Energia tasakaalustab bipolaarseid häireid

  HOOLDAMINE: Pese 1-2 korda kuus voolava vee all ning lae päikese- ja kuuvalguses

 • Pietersiit

  Pietersiit

  Pietersiit suudab ära likvideerida negatiivse energia ja emotsionaalse ebastabiilsuse. Tugevdab tahet ja intuitsiooni. Toetab sõltuvustest vabanemisel, suurendab enesekindlust. Eriti sobiv loomingulistele inimestele, kes oma annetes kahtlevad. Füüsilisele kehale annab energiat ja jõudu, tugevdab närvisüsteemi, aju, hüpofüüsi, endokriinsüsteemi. Kasutatakse ka peavalu, kõhuvalu, hingamisraskuste ja peapöörituse vastu.
 • Preniit

  Preniit

  MÄRKSÕNAD: tingimusteta armastuse kivi, tervendajate tervendaja; aitab ebavajalikust lahti lasta, muudab emotsionaalkeha väga puhtaks ja säravaks; ühendab universaalse teadvusega, aitab luua kontakti peaingel Rafaeliga ning teiste kõrgemate vaimsete olenditega; on kaitsva ja tasakaalustava toimega.

  VAIMNE MÕJU: Preniit on tingimusteta armastuse kivi ja tervendajate tervendaja. Selle kristalliga mediteerides saavutate kontakti kogu Universumit läbiva energiavõrgustikuga. Preniit aitab luua ühendust kõrgete vaimolenditega, samuti kõrgelt arenenud ja positiivset polaarsust esindavate maavälistega, võimaldades teil alati valmis olla, olenemata olukorrast. Preniit moodustab teie auravälja ümber kaitsekilbi, on efektiivne keskkonna kaitsja, mis õpetab elama kooskõlas looduse ja elementaaljõududega, energiseerib ja taaselustab teie ümbrust. See hea feng-shui kivi aitab vabaneda klammerdumistest ja energeetilisest saastatusest, toetades neid, kes kollektsioneerivad mõne sisemise vajakajäämise tõttu kas vara või armastust. Preniit taastab usu manifesteerimisvõimesse.

  FÜÜSILINE MÕJU: kasulik diagnoosimisel, sest ta jõuab juurpõhjuseni. Ravib neere ja põit, harknääret, õlgu, rinda ja kopse. Kivi ravitseb podagrat , verehaigusi, parandab sidekude ja võib stabiliseerida pahaloomulisi kasvajaid

 • Päikesekivi

  Päikesekivi

  MÄRKSÕNAD: Rõõmurikas, säramist inspireeriv kivi, elujõu ja -mõnu taastamine, vedamine, jõukus, emotsionaalsete sõltuvuste vabastamine, aitab "ei" öelda. Mõjub antidepresandina, julgustab optimismile.

  VAIMNE MÕJU: Ehe PÄIKESEKIVI oma rauda sisaldava hematiidiga aitab Päikese tervendavat jõudu kehasse suunata. Ravib raskemeelsust.PÄIKESEKIVI on seotud Päikese energiaga. Ta sümboliseerib inimese sisemist päikest, mis jagab vahetpidamata valgust kõigele ümbritsevale. PÄIKESEKIVI vahendab inimesele päi­kesest kiirguvat elujõudu ja avardab mõttemaailma, mõistmaks, et kõigil on piira­matud arenguvõimalused. Kivi aitab kandjal end tunda tugeva ja kindlana; valgustab meelt ja toetab masen­dusest ülesaamisel. Ehe kivi on hea mõtluskiviks, ühendades endas Maa ja Päikese energiad.

  MÕJU TERVISELE: Päikesekivi stimuleerib enesetervistamise jõudu, reguleerib autonoomset närvisüsteemi ja harmoniseerib kõiki elundeid. See ravitseb krooniliselt valusat kurku ja leevendab maohaavandeid. Olles eriti hea aastaaegade mõjust tingitud häirete korral, vähendab päikesekivi igasugust depressiooni.

  HOOLDAMINE: Puhasta jooksva vee all. Päikesekivi laeb end eriti tugevasti päikese käes.

 • Pärl/Merekarp

  Pärl/Merekarp

  MÄRKSÕNAD: (sama tähendus merekarbil) enesearmastus- ja eneseaktsepteerimine, läbi elust voolavus, naiselikkus, fertiilsus, puhtus, tahtejõud, täiuslikkus, romantilisus.

  VAIMNE MÕJU: Pärleid on läbi ajaloo peetud eelkõige naiste eheteks ning paljude sümboolsete tähenduste seas on alati esikohal olnud naiselikkus. Pärleid peetakse ka fertiilsuse, puhtuse, tahtejõu, täiuslikkuse ja romantilisuse sümboliks. Vana-Roomas, kus pärleid kandsid ka mehed, seostati neid võimu, tarkuse, tervise ja õnnega. Pärlite seos naiselikkuse ja fertiilsusega on otsene – nii nagu meremolluski avanemine ja seal oleva õrna pärli nägemine on müsteerium, on seda ka naise üsk ja lapse sünd. Isegi paljudel pühapiltidel on kujutatud avanenud pärlikarpi. Kuna pärlid on moodustunud elavas organismis, peetakse neid «elus olevateks» vääriskivideks: nagu inimenegi, saab see alguse elusolendi sees, kasvab seal ja tuleb lõpuks ilmale.

  MÕJU TERVISELE:Pärleid on juba muistsetel aegadel soovitatud kanda naistel, kes soovisid jääda lapseootele.

  HOOLITSEMINE: Pese pärleid piimaga (ära leota), lae kuuvalguses.

 • Püriit

  Püriit

  Kesklääne kauboid kutsusid püriiti „lollikukkas”, sest see sädeleb nagu kuld. Kivi esineb teraliste kuhjumitena, mõnikord ka kuubi või oktaeedrina. „Püriit” tähendab tuline (kr.k. – „tuli”), sest kivi pihta lüües purskub sellest sädemeid. Püriit teeb meele selgeks ja ergutab ajutegevust. See aitab luua tegusat seost vasaku ja parema ajupoolkera vahel ning saavutada analüütilise ja loova meele – loogika ja intuitsiooni tasakaalu. Kivi mõjub soodsalt ka mälule ja õppimisvõimele. Kivi sümboliseerib keskpäevapäikese kirgast sära, mis valgustab kõike, meele sisimate soppideni välja. Püriit toob esile andeid ja varjatud hingevõimeid. See võib suurendada ka meelteülest tundlikkust, kanaldamise võimet ning aktiveerida taassünnimälu. Püriit puhastab tugevasti energiakeha ja maandab energiat. Raudasisaldava kuubilise struktuuriga kivimina aitab see ideid ühendada tegelikkusega. See annab juurde praktilist meelt ja aitab töötada üksmeeles teiste inimestega. Peale selle lisab püriit tahtejõudu ja positiivset ellusuhtumist.
 • Rodokrosiit

  Rodokrosiit

  MÄRKSÕNAD: südame kivi, tunnete kivi, suhete kivi, muutumiste toetaja, lõdvestumise kivi, kõrvaldab südamevalu ja -piina, tõmbab ligi hingesugulast (et õppida ära oma õppetunnid), emotsionaalne puhastamine, mentaalselt virgutav, positiivne suhtumine,loovus. Soodustab väljendama kirge ja erootilise sunde. Toob ellu valgust.

  VAIMNE MÕJU: RODOKROSIIT on südamekivi, mis puhas­tab ja avab tundekeskuse. Sobib eriti inimestele, kes tunnevad, et neid ei armastata. Roosakvartsi kõrgem oktaav. Ta aitab südame energial välja pää­seda, et suudaksime oma tundeid ilmutada lähedastele. Ta aitab muuta kombeid ja harju­musi, mis on juurdunud sügavale meie tundeolemusse ning vallanduvad spontaanselt, ekki teame, et neist tõuseb vaid alandust ja tüli. RODOKROSIIT on muutmiste teekonnal hea kaaslane. Põletab tundeolemusest kõik vana, aitab vabaneda eneseeitusest ning vastu võtta täitumust ja õnne. RODOKROSIIT sümboliseerib armastuse parandavat jõudu, tasakaa­lu ja ühendust Maaema südamega. Ta tasakaalustab energia­voolu kehas ning aitab lõdves­tuda. Ta on võimas kivi, mis kõrvaldab valu ja piina ka sügavalt südamest, ärgitades meid uueks saama. See on nagu sügav armastus, mis avab südame, tuues kaasa rõõmu ning uue lähenemisviisi kõigele ümbritsevale.

  MÕJU TERVISELE:  Rodokrossiit toimib ärritite filtrina ja leevendab astmat ning hingamisprobleeme. See puhastab vereringet ja neere ning parandab kehva silmanägemist, normaliseerib vererõhku ja stabiliseerib südamelööke ning kosutab suguelundeid. Leevendab migreene.

  MUU: RODOKROSIITI võib kasutada koos malahhiidiga, sest ta tasakaalustab malahhiidi poolt esilekutsutavaid tundeid, aitab neid mõista ning suhtuda neisse armastusega.

  HOOLDAMINE: Pese 1-2 korda kuus voolava vee all ning lae päikese- ja kuuvalguses

 • Roheline ametüst

  Roheline ametüst

  MÄRKSÕNAD: tervendamine, vaimne kasvamine

  VAIMNE MÕJU: (Enamus rohelisi ametüste on kunagi olnud lillad, aga vulkaanilise kuumuse tõttu värvi muutnud). Rohelisel ametüstil on kõk lilla ametüsti mõjud ehk vaimne teadlikkus, intuitsioon ja sügavam mõistmine, looduslik meele rahustaja, tervise puhastaja, eemaldab blokke ja sõltuvusi. Kuid roheline ametüst kannab endas veel suuremas koguses tervendavat mõjujõudu ning aitab vabastada sõltuvustest.

 • Roosa kvarts

  Roosa kvarts

  MÄRKSÕNAD: tingimusteta armastuse õpetaja, armastuse ja suhete ligitõmbaja, olemasolevas suhtes taastab usalduse ja harmoonia,lõpmatu rahu kivi, südametshakra puhastaja ja avaja, enesearmastus, sisemine tervenemine, rahustav traumade ja kriiside korral.

  VAIMNE MÕJU: Eemaldab hirmud ja negatiivse energia ning asendab selle armastuse energiaga. ROOSAKVARTS vabastab hirmudest, parandab hingehaavu, arendab kohanemis- ja armas­ta­misvõimet. Kujundab tundemaailma pehmemaks, õrnemaks ja avatumaks. Vaigistab mee­leolude kõikumisi ja ergutab kunstimõistmist. Võib ka väga kalgistunud inimesi suu­nata usaldamise, armastamise, andestamise ja rahumeelsuse poole. ROOSAKVARTS õpetab ümb­rust mõjutama pehmuse ja armastusega. Vähendab koduigatsust, eriti väikestel lastel. “Kunstnike kivina” elustab fantaasiat ja loovat mõtlemist.

  MÕJU TERVISELE:ROOSAKVARTS avaldab tervistavat mõju südamele, vereringele (vereringehäired, vere­soon­te ahenemised), verehaigustele ja leukeemiale. Kaitseb naistel munasarju ja meestel munandeid, hoides ära nende haigestumise. Aitab viljatuse puhul, kiirendab haavade ar­mistumist (parim koos hematiidiga) ja valutavate luude paranemist. Leevendab depres­siooni, unetust ja kosutab parasümpaatilist närvisüsteemi. Kaitseb erinevate kiirguste eest (maakiirgus, veesooned, elektromagnetilised väljad jms.).

  MUU: Suurepärane kivi keskea kriisi korral;)

  HOOLDAMINE: ehetena tuleks roosakvartsi kord nädalas voolava vee all maha laadida ja siis 3–4 tunniks päikese kätte taastuma asetada. Juhul, kui ROOSAKVARTS tuhmu­ma hakkab, on soovitav ta mulda matta. Sealt saab ta oma jõu tagasi ning muutub uuesti tumeroosaks.

 • Rubiin

  Rubiin

  MÄRKSÕNAD: elujõud, eluenergia, küllus, rikkus, seksuaalne aktiivsus

  VAIMNE MÕJU: Annab energiat, tahtejõudu, elujanu, ja äratab unelusest. Parandab motivatsiooni ja realistlike sihtide seadmist. Rubiin abistab jõukuse ning kire sälitamisel. Rubiini mõju all on meel terav, teadlikkus kõrgenenud ja keskendumine hea. Rubiin toob välja kire ja süütab entusiasmi. Rubiin tõmbab ligi ka seksuaalset aktiivsust. Saab jagu füüsilisest väsimusest jaletargiast. RUBIIN TSOISIIDIS - aktiveerib kroontshakrat, loob muudetud teadvusseisundi ja kergendab juurdepääsu hingemälule ning vaimsele õppimisele. Hinge tervendaja.

  MÕJU TERVISELE: Rubiin viib mürigid kehast, verst ja lümfist välja ning ravitseb palavikku, nakkushiagusi ja halba verevoolu. See on kasulik kivi südamele ja vereringesüsteemile. See stimuleerib neerupealseid, neere, sigimissüsteemi, põrna. MUU: RUBIIN tugevdab ülemeelelisi võimeid ning soodustab unenägude nägemist. Ta kaotab hirmu.

  HOOLITSEMINE: Puhasta veega ning lae päikese käes.

 • Rubiintsoisiit

  Rubiintsoisiit

  MÄRKSÕNAD: elujõud, tervenemine raku tasandil, hinge tervendamine, Sinu eripära esiletoomine

  VAIMNE MÕJU: Rubiintsoisiit, ühendab rubiini ja tsoisiidi omadused, võimendab tugevasti keha ümbritsevat biomagnetvälja ja tugevdab elujõudu. Aidates luua kontakti vaimumaailmaga ja saavutada sügavat transiseisundit, kutsub rubiintsoisiit esile teadvuse teisenenud seisundeid ning tõhustab multidimensioonilist tervendust rakutasandil. Tagades juurdepääsu hingemälule ja vaimsetele õppetundidele, on see kivi abiks hinge tervendamisel ja eelmiste elude mõistmisel. See kivi rõhutab teie individuaalsust ja eripära, aidates samal ajal säilitada ühtsustunnet ülejäänud inimkonnaga.

  Allikas: www.valgusesaar.com

 • Rutiilkvarts

  Rutiilkvarts

  MÄRKSÕNAD: vana minnalaskmine, tervendav energia, kaitse, aitab mõista eluülesannet.

  VAIMNE MÕJU: Rutilatsioon (tina sisaldus) tekitab kvartsile väga võimsa tervendava välja, kuna võimendab kristallist läbivoolavat kõrgema energia voogu, juhtides selle otse kehasse. Väljendab kosmilise valguse täiuslikku tasakaalu ning on hinge valgustaja. Rutiilkvarts (ehk inglijuuksed) aitab kõrvaldada takistusi vaimse kasvu teel ning lahti lasta minevikku, kutsudes üles andestamisele kõikidel tasanditel. Avab aura, lastes tervendava energia sisse ning – filtreerides välja negatiivse energia –, aitab vabastada allasurutud emotsioone ja on abiks enesele otsavaatamisel ning eneses oleva pimeda poole aktsepteerimisel ja transformeerimisel. Tagab ülivõimsa kaitse psüühilise rünnaku korral. Varasemate elude tervendamisprotsessis eemaldab rasked energiad ja aitab mõista, millised eelmistes kehastustes kogetud sündmused mõjutavad olevikku kõige enam. Ühendab meid hinge õppetundidega ning on abiks praeguse elu ülesande mõistmisel. Rutiilkvarts tungib probleemide juurteni, toetab üleminekuperioodidel ja suunamuutuste korral. Emotsionaalsel tasandil leevendab rutiilkvarts sünget meeleolu ning toimib antidepressandina. Vabastab hirme, foobiaid ja ärevust, aitab muuta ja ümber pöörata enesevastast käitumist.

  Allikas: www.valgusesaar.com

 • Safiir

  Safiir

  Safiir kingib salajase võimu, tugevdab mitteformaalset liidrit, toetades tema hinge. Soodne kanda reisidel. Aitab ainult tugevaid isikuid. Ta on õpetajate kivi. Neid, kes mõtlevad ainult iseenda peale, Safiir ei toeta. Kuna see kivi eeldab kõrget kohusetunnet, siis on vastunäidustatud vastutustundetutele ja laiskadele. Safiirkaotab hingest kõik segava, vähendab liigset aktiivsust ja leevendab stressi. Ta kannab endas sinist kiirt, mis ravib ja viib meele tasakaalu. Teravdab mõtlemist ja suunab hinge valima ise oma teadvuse sisu ning õppida valitsema oma mõtteid. Sinine safiir annab kandjale vaimseid omadusi, prohvetlikke ja selgeltnägija võimeid. Eriti hinnatud on tähtsafiir (või Lapi täht), sest sel on seos saatusejõududega ning ta kaitseb omanikku. Just sinine safiir oli ammustel aegadel joogide, pühakute, printside ja ravitsejate kivi. Ta kingib võime uskuda ning ülendab hinge jumaliku poole, suurendades andumuslikkust ja hingetarkust ning aidates saada ühendust inglite tasandiga. Lubab müstikuil näha Jumalat inimeses ja inimest Jumalas. Safiir sümboliseerib ääretust ning müstilist mõistvat hinge, kes pühendub inimkonna teenimisele. Budistlik tarkus kinnitab, et kivi loob üksmeelt, äratab palvetamissoovi ning avab hinge salajased uksed. Tumesinine safiir suunab inimest kuninglikult käituma, lisab lojaalsust, loovust ja intuitsiooni. Puhastab kolmandat silma ning aitab näha tõde. Helesinine safiir lisab inspiratsiooni ja võimet mõista teiste probleeme. Ta kingib ka hea kõneanni. Tähtsafiir viib inimese tasakaalu ning suurendab iseseisvust. Ta koondab meelt ning tugevdab ülemeelelisi võimeid. Lilla safiir tõstab loovust ning aitab unelmaid ellu viia. Ta toob sisemist rahu ja aitab kogeda identsustunnet iseendaga. Roosa safiir muudab inimese heldemaks, suurendab armastust ja empaatiavõimet. See on südame kivi. Oranž safiir annab jõudu ja lisab karismat, toob optimismi ning sõprust. Kollane safiir loob uusi võimalusi, parandab mälu ning õppimisvõimet. Toovat majja jõukust ning edu. Roheline safiir toob tervist ja õnne, parandab nägemist ning aitab meeles pidada unenägusid. Allikas: www.loitsukeller.ee
 • Serafiniit

  Serafiniit

  MÄRKSÕNAD: enesetervendamine, teadvelolek, südametarkus, pingetest vabanemine Kolmandale silmale paigutatuna või mediteerimisel käes hoituna mõjub serafiniit vaimse valgustatuse kivina ning sobib suurepäraselt enesetervendamiseks. Avades kroontšakra ning täheväravatšakra, aitab serafiniit saada ühendust inglitega, nende hulgas ka võimsate seeravitega. Inglid tõstavad teie sagedust ning kannavad teid kõrgetesse ja puhastesse maailmadesse, kus viibides saab teile osaks tervendus ning puhkus. Serafiniit on suurepäraseks abiliseks kehaväliste rännakute puhul, mille vältel kaitseb ta teie füüsilist keha. Serafiniit aitab elada kooskõlas südametarkusega ja mõjub tervendavalt südametšakrale, avades selle armastusele. Serafiniit aitab vaadata endasse ning teha kõik vajalikud muutused, et tõusta kõrgemale rajale, millega kaasneb rahu ja täitumuse tunne. Serafiniit aktiveerib seljaaju ning selle ühendusi eeterkehaga, aitab vabaneda selja lihaspingetest. Sellest kivist võib olla abi ka kaalu langetamisel. www.valgusesaar.ee
 • Serpentiin

  Serpentiin

  Serpentiin on kaitsev ja maandav kivi, mida kasutati juba iidsetel aegadel kaitsvate amulettide valmistamiseks. Tegemist on tugeva energiaallikaga, mis toob kandja ellu kaitstuse ja emotsionaalse tasakaalu tunde. Serpentiini asetamine elumaja nurkadesse, taastab kodus rahu ja harmoonia. Lisaks toetab serpentiin kundalini energia äratamist. Kui tunnete blokeeringuid mõnes tšakras, siis on abi just sellest kivist, sest serpentiin töötab kõigi tšakratega ning eemaldab neist blokeeringud ja seisva energia.

  Allikas: www.valgusesaar.com

 • Sinine topaas

  Sinine topaas

  MÄRKSÕNAD: kurgutshakra kivi,kommunikatsioon, loovus, tõde ja andestamine, rõõm, heldekäelisus, lõikab läbi kahtluse ja ebakindluse, aitab avastada sisemisi rikkuseid, eneseusaldus, avatus, ausus, rõõmsameelsus,stabiliseerib emotsioone.

  VAIMNE MÕJU: SININE TOPAAS annab rahu ja intuitsiooni ning aitab kaasa üleloomulike võimete vallandu­misele. TOPAASI seostatakse tarkuse, rikkuse ja küllusliku eluga. Ta kiirgab sisemist valgust, mis võidab pimeduse. Meeletasandil soodustab ta uute ideede omaksvõtmist ja annab juurde tarkust. TOPAAS kujutab valguse poole sirutuvat teadvust. Tema kiuline struk­tuur aitab kuldset tarkuse valgust kehasse kanaliseerida. Kõige paremini sobib selleks püramiidi­kujulise tipuga kivi. Teda tuleks kanda kaelas, tipp allapoole. Tugevdab närvi­süsteemi ja avardab meelt. TOPAAS suurendab oma kandja huumoritaju, rõõmu ja opti­mismi. Tema va­hendatud energia mõjub kehale värskendavalt ja tugevdavalt. Ta kaitseb vaenlaste eest ja aitab valitsejatel eristada tõelisi sõpru lipitsejatest.

  MÕJU TERVISELE: Aitab seedimisega, võitleb anoreksiga, taastab maitseaistingud, tugevdab närve. TOPAASI on kasutatud silmahaiguste ravimiseks. Ravib maksa ja leevendab närvilisust. Sobib hästi närvivapustuste ja üleväsimuse puhul.

  HOOLDAMINE: PUhasta 1-2 korda kuus voolava vee all, pühi pehme lapiga.

 • Smaragd

  Smaragd

  Smaragd on seotud kõrgeima usu, Kõrgeima Vaimuga. Ta toob õnne vaid puhtale isikule, olgu inimene siis haritud või harimatu. Ta on ausate, puhaste mõtete ja tunnetega isikute kivi. Ei kannata kahesust ja segadust ning valet, tuues sellistele isikutele nii füüsilisi kui vaimseid haigusi. Ta on kosmilise mateeria kivi, kinkides kandjale segaste olukordade selgitamisel abi ja toetust, kuid selleks tuleb olla valmis, muidu võib saada hingelisi haigusi. Smaragd soodustab info kogumist ja on hea intuitiivsetele isikutele, meediumitele, spiritistidele, salajase maailmaga kontaktis olevatele inimestele. Seetõttu ei sobi see kivi “haritutele” ja “tarkadele” isikutele. Smaragd võib anda vahetut kontakti surnute riigiga. Ta on maagide ja preestrite kivi. Smaragd kingib kandjale loovust, organiseerimisvõimet ja vestlusoskust. Muudab mõtlemise selgeks ning parandab nägemist. Puhastab aura negatiivsest energiast ja avardab vaimseid võimeid. Teravdab intuitsiooni, aidates ühendada südame ja tarkuse. Smaragd aitab mõista ning austada rikkusi, mida igaüks meist oma südames kannab. Smaragd on kivi, mis kuulub pärandatavate kivide hulka ja seetõttu ei tegutse nad uue omaniku suhtes kohe. Olles seotud suguvõsa egregoriga, on ta kandja suhtes omamoodi kaitseingliks, eriti selle mõiste esoteerilises tähenduses. Kaitseb teekäijaid. allikas: www.loitsukeller.ee
 • Sodaliit

  Sodaliit

  MÄRKSÕNAD:  Sodaliit ühendab loogika intuitsiooniga, ratsionaalne kivi, aitab vabastada vanadest mõttemustritest,luues ruumi uutele taipamistele, avab vaimse taju. rühmatöö soodustaja, stimuleerib usaldust, toob emotsionaalse tasakaalu, kergendab enesega leppimist.

  VAIMNE MÕJU: SODALIIT aitab avardada seisukohti, soodustab ning stabiliseerib loogilist mõtlemist, aida­tes seega just tundlikke ja emotsionaalseid inimesi. Seetõttu sobib eriti hästi inimestele, kes katsuvad teooriat praktikasse rakendada. Ta toetab eneseteadvust, vaprust, truudust ja püsivust. Esindab seega ka vendlust ja inimeste ühtekuuluvustunnet, tugevdades oma­vahelist usaldust. Kõrvaldab allasurutud süütunde, vabastab hirmust. SODALIIT on abiline stressi korral ja ülitundlikel perioodidel, sest maandab hingeprotsessidest sündivat ener­giat. Valged trii­bud kivis sümboliseerivad valgust, mis aitab leida märke sealgi, kus näib valitsevat kaos. SODALIIT on nagu uksehoidja – ei põhjusta äkilisi muu­tusi vaid kaitseb liiga võimsate kogemuste eest nii kaua, kuni meele puhastumine pole lõpule jõudnud. Kui ollakse valmis oma mõtteid puhastama ja oma hoiakute teadvustama, siis aitab ta kandjat aeglaselt kolmanda silma avamiseks ette valmistuda.

  MÕJU TERVISELE: SODALIIT on väga hea kivi kõrge vererõhu korral. Rahustab ja tasakaalustab närve, tugev­dab kilpnääret ja näärmeid, ergutab ainevahetust, aktiviseerib keskaju ja lümfide talitlust, andes jõudu ning vitaalsust.

  MUU: Sodaliit aitab arvuti kiirgust vähendada

  HOOLITSEMINE: puhastada korra nädalas voolava vee all, toor- või lihvutud kivi peale iga kasutust. Päikese käes laadida ei soovitata. Juba kaua aega kasutatud kivi tuleks mõneks päevaks maha matta, et selle energia uueneks.

 • Sugiliit

  Sugiliit

  MÄRKSÕNAD: esindab vaimset armastust ja tarkust, avab kõik tshakrad armastuse voole, tõmbab ära negatiivset energiat, annab armastavat tuge, toob tervendava energia kehasse.hea vaimsete otsingute kaaslane.

  VAIMNE MÕJU: Kivi õpetab, kuidas elada oma tõe järgi. Kivi aitab leida ka vastused suurtele küsimustele: "Miks ma siin olen?" "Kust ma tulin?", "Kes ma olen?" Mõju psüühikale SUGILIIDI energial on kõrge võnkesageduse tõttu võimsad tervendavad omadused. Ta levi­tab lillakat kiirgust, mis valmistab meelt ette kõrgema sagedusega energia jaoks. Suuren­dab andestamisvõimet ja aitab inimesel mõista oma eluülesannet. SUGILIIT reguleerib ka ajupoolkerade tegevust ning stimu­leerib vaimsete võimete arengut mõjutavat käbinääret. Ta puhastab kogu keha ja meelt. Aitab mõista pingete ja stressi tõelisi põhjusi ning vältida stressist tingitud haigusi. Samuti sümboliseerib SUGILIIT inimese kontrolli oma vaimsete võimete üle. Teda seostatakse tarkuse, ravivõimete ja selgeltnägemisega. Ta sobib tundlikele ini­mestele, Annab otseühenduse jumaliku energiaga ning aitab üle saada ebakindlusest ja kõhklustest.

  MÕJU TERVISELE: Erakordselt hea valu leevendajana vabastab sugiliit peavaludest ja ebamugavustest kõigil tasanditel. See ravitseb langetõbe ja motoorseid häireid ning ühendab närivd ja aju. Teeb head vähihaigetele.

  HOOLITSEMINE: Pese sooja seebiveega ning puhasta pehme kangaga. Võid laadida päikese ja kuu valguses.

 • Suitskvarts

  Suitskvarts

  MÄRKSÕNAD: küllus, materiaalsus, unistuste täitumine, maandamine, õnne.

  VAIMNE MÕJU: Ta on füüsilise ja materiaalse ta­sandi kivi - on väga kaitsev ning maandav. Toob nii psüühilise kui füüsilise kaitse. Suitsune kvarts lubab olla kahe jalaga maapeal ning saavutada nii isiklikud kui ärilised eesmärgid. Suitsune kvarts aitab ka asjadel tehtud saada ning unistustel teostuda. Suitsune kvarts toob külluse, rikkuse ja õnne. Sobib hästi inimestele, kel on elav fantaasia, kuid raske anda endale selgesti aru oma kehast ja tundemaailmast. Muudab tunded püsivamateks ning iseenese kehas ole­mise turvaliseks. SUITSKVARTS lisab füüsilist jõudu ja aitab oma mõtteid ning ideid teostada. SUITSKVARTS sobib oivaliselt, kui töötatakse negatiivsete energiate keskkonnas, sest haju­tab määr­dunud jõude ning moodustab aura ümber kaitsekilbi. Kivi viib kehast välja vib­ra­tsioone, mis ei haaku inimese hingelise seisundiga. Muudab kandja tugevamaks ja püsiva­maks, aidates inimesel kahe jalaga maa peale toetuda. Hea tasakaalustaja äkiliste muutuste puhul ja sobib neile, kes kalduvad põgenema tegelikkuse eest.

 • Tiigrisilm

  Tiigrisilm

  MÄRKSÕNAD: kaitsev kivi, kasutatud ammustest aegadest talismanina, maandav ja positiivne kivi, aitab sihte saavutada, aitab mõtteid ja hingejõudu koondada, suurendab psüühilist võimekust ja stimuleerib kundalini energia tõusu, suurendab praktilist taju, aitab sul oma anded ja võimed ära tunda.

  VAIMNE MÕJU: TIIGRISILMA energia toob endaga kaasa soojuse ja kindlustunde. Tiigri valvsa silma all võib tema kandja lõdvestuda ja edasiseks arenguks valmistuda. Tema energia on aeglane ja raske, kuid liikuma hakates on ta suure mõjuga. Ta sobib inimestele, kes otsivad oma jõudu ja tahavad tugevamini reaalsuses püsida. Ta tugevdab nõrka enese­usaldust ja annab julguse oma võimalusi paremini ära kasutada. Samuti teravdab ta mõtle­mist ning aitab mõista elu sotsiaalset poolt ja ka iseenda ning teiste soove. Ta lepitab vastandeid ja sulatab ühte meheliku ja naiseliku energia. Keskendumise parandamiseks mõttetöö juures on hea TIIGRISILMA enesega kaasas kanda, eksamite ajal aga enda ette asetada.

  MÕJU TERVISELE: TIIGRISILM aktiviseerib liikumiskeskust, tugevdab luid ja liigeseid. Tema kuldpruun värv soo­jendab keha, eelkõige hingamisteid, seega leevendab ta hingeldus- ja astmahooge. Mõjub rahustavalt närvidele ja ainevahetusele. Tiigrisilm mõjub hästi seedimisele ja põrna ning soolestiku talitlusele, tugevdab maksa ja on antibakteriaalse toimega.

  MUU: Tiigrisilma loetakse maagide kiviks. Arvatakse, et selle kiviga sõrmus hakkab hädaohu kor­ral sõrme pigistama.

  HOOLITSEMINE: 2–3 korda kuus voolava vee all maha laadida ja asetada 2–3 tunniks päikese kätte taastuma.

 • Tsharoiit

  Tsharoiit

  MÄRKSÕNAD: muundumiste kivi, hinge kivi, mis saab jagu hirmust. sügav emotsionaalne ning füüsiline tervenemine. vabastab sügaval olevaid hirme ja on kasulik vastupanu ületamisel. Kivi avab ja tasakaalustab kroontshakrat.

  VAIMNE MÕJU: TSHAROIIT on Uue Ajastu kivi, mis mõjub tugevalt meele tasandil. Sümboliseerib meele täie­likku muutmist ja puhastab kõiki teadvuse tasandeid. Kanaliseerib kehasse lillat valgust, mis suunab kõrge sagedusega võnked füüsilisele tasandile. TSHAROIIT aitab tead­vusel ületa­da ja puhastada vanu hoiakuid ja mõttemalle, mis takistavad edasiminekut ja vaimset aren­gut. Ta leevendab hirme ja tõkkeid ning aitab kandjal ennast ja kogu elu jaatada . Ta laseb inimesel kohtuda tema sisemiste deemonitega ja toob pinnale need asjad, millega kokku­puutumist püütakse tavaliselt vältida. Annab jõudu ka kõige süga­vamatest hirmu­dest üle saamiseks. Tsharoiit valgustab alateadvuse tumedaid alasid ning parandab sügavaid hinge­haavu. Avab meie meele mõistmaks karmat ning kõrgeima armastuse ja ühtsuse sea­dusi. Oma võnkesageduse poolest seisab ta lähedal intuitsioo­nile, pühendumusele, tõele ja tee­nimisele. Kuna ta on väga tugev kivi, peab kandja olema aldis muutustele ja valmis iseendaga kohtuma. Tshakrad: lauba tshakra e. kolmas silm.

  MÕJU TERVISELE: Tsharoiit muundab negatiivset energiat tervistavaks energiaks ja pöörab haigusseisundi heaouks. See annab kehale uut energiat, kui keha on kurnatud, ravib ja integreerib duaalsusi ning reguleerib vererõhku. Tsharoiit ravib silmi, südant maksa ja pakreast. Vähendab ka kahju, mis alkohol on maksale teinud, leevendab ka hinge piinu.

  MUU: TSHAROIIDIGA mediteerimine aitab näha oma hingelist plaani, eluülesannet, mille täit­miseks me oleme maailma tulnud.

 • Tsirkoon

  Tsirkoon

  Tsirkoonil on kõrgelt intentsiivne eneriga, mis on väga vaimne. Tsirkoon aitab sul end ja ka teisi armastada ning korrastada oma vaimne olemus. Tsirkoon aitab sul maandada end ning viib kehast välja seiskunud energia. Aitab sul välja tulla olukordadest, mis sind ei teeni.
 • Tsitriin

  Tsitriin

  MÄRKSÕNAD: küllus ehk rikkus, edu, tarkus, õitseng; positiivsus, päikselisus,neelab negatiivset energiat; õnne ja helduse kivi, rõõm, keskendumine, kosutab füüsilist keha.

  VAIMNE MÕJU: TSITRIIN on tugev kivi, mis toob südamele päikest ja soojust. Aitab depressioonide, när­vi­lisuse ja rahutuse korral. Ta annab kehale märku selle tasakaalu hälvetest ning aktiviseerib organismi parandava energia voogu. . Aitab üle saada selgusetusest, millises olukorras see ka ei avaldu, olles seega sobiv kergesti haava­tavatele, depressiivsetele, kurbadele, isegi suitsidaalsetele inimestele – TSITRIIN võib aidata neil elule jälle mõtte leida. Ta mahendab soovi iseennast hävitada, andes asemele lootust ja elurõõmu. On täheldatud, et tsitriin soodustab reise, inimestevahe­lisi sidemeid ja vajaliku teabe saamist. Aitab kasutajat suhtlemises, näha asju üksteisega seoses, laiemas ühenduses. Samuti parandab ta kõneosavust ning oma mõtete vormi­mist sõnadeks, mis­tõttu juba Vana-Roomas kasutasid teda oraatorid. TSITRIIN aitab uut omaks võtta ning muudab teisenevate oludega kohanemise kerge­maks. Ajal, kui me oleme haavatavad, aitab ta meil säilitada sidet oma jõukeskusega. Kivi on seotud hasartmängurite, sulide, karjeristide ja maakleritega, kuid ka inimestega, kes oma töös kasutavad ennekõike käsi – juveliirid, graveerijad, illusionistid, kaardipanijad. TSITRIIN on Merkuuri mõju all. Parim Kaksikutele ja Veevalajale. Tshakrad: Päikesepõimik. TSITRIIN aitab elus saavutada maiseid eesmärke: head haridust, head töökohta, kasu­likku äri, kuna ta vahendab jõudu ja keskendumist. Maagid kasutavad teda sageli riituste läbi­viimisel.

  MÕJU TERVISELE: Samas leevendab ka diabeedist, ainevahetuse ja näär­metalitluse häiretest tingitud vaevusi. Tugevdab immuunsüsteemi, soolestikku, seedi­mist, südant, vereringet ja närve. Hea maksale ja neerudele, sest mõjub mürke eemaldavalt.

  HOOLDAMINE: See on üks neid kristalle, mida pole vaja kunagi puhastada.

 • Turmaliin

  Turmaliin

  MÄRKSÕNAD: puhastab, selgendab, tasakaalustab tshakraid, tasakaalustab paremat ja vasakut ajupoolkera, kaitseb, kõrvaldab blokke, enese- ja teiste mõistmine, eneseusaldus, hirmude vähendamine, tolerants, seksuaalsus.

  VAIMNE MÕJU: TURMALIIN loob tasakaalu ja ühendab materiaalse ja vaimse tasandi. Suurendab inimese kiirgust ja valgusjõudu, andes talle suurema tundlikkuse ja mõistmise. TURMALIIN on kaitse­kivi ja seotud armastusega. Õnn ja võidud armastuses nii meestel kui ka naistel. See kivi on ühendatud tantristlike energiatega, aidates transfor­meerida seksuaalset energiat. Soo­dustab abielu ja laste sünnitamist. Meestel tugevdab po­tentsi.

  LISATÄHENDUSED TURMALIINI VÄRVIDE KAUPA:
  Punakasroheliselt kirju turmaliin ravib väga hästi südant.
  ROHELINE TURMALIIN – VERDELIIT – puhastab ja tugevdab närvisüsteemi. Kasulik kroonilise väsimuse ja stressi korral. Mõjub noorendavalt. Annab inspiratsiooni ja loovust. Aitab mee­lel vabaneda ootustest ning lasta end elu vooluga kaasa kanda. Tervendab ja värskendab energiakeha.
  ROOSA TURMALIIN – RUBELLIIT on südame kivi, aidates väljendada positiivseid tundeid ja avab südame kõiksuse armastusele. Aitab kogeda armastust kõige loodu vastu, vabasta­des samas südame sinna kogunenud kurbusest ja hirmust ning tuues uut elurõõmu ja innus­tust. Ta muudab inimese teadlikuks oma jõust.
  MUST TURMALIIN – SCHORL juhib negatiivse energia kehast välja. Ta on nagu kilp, mis kaitseb kahjulike psüühiliste mõjude eest. Heaks kaaslaseks neile, kel tuleb viibida keskkon­nas, mis on täis raskeid ja halbu tundeid. Neutraliseerib ja likvideerib negatiivseid emotsioone – viha, armukadetust vms. – ka oma kandja aurast. Kivi õpetab, kuidas hoida hinge sisemist valgust ka kõige pimedamas ümbruskonnas.
  ARBUUSTURMALIIN on seest punane ja väljast roheline kivi, mida müüakse tihti õhukes­teks plaadikesteks saetult. Hea südamerohi. Roheline ravib südamehaavu ja punane aitab taas­tada usku jõusse.
  TURMALIINKVARTS on kirgas kvarts, milles on suletistena musti turmaliinikristalle. Turmaliin tugevdab kvartsi omadusi ning kanaliseerib kivisse tervendavat energiat. Kivi süm­bolisee­rib valguse ja pimeduse tasakaalu, loob silla alateadvuse ning teadvuse vahele. Likvideerib energiakehasse tekkinud ummistused.

  HOOLDAMINE: Pese voolava vee all ning lae päikese- ning kuuvalguses.

 • Türkiis

  Türkiis

  MÄRKSÕNAD: õnne- ja kaitsekivi, amulett, stimuleerib romantilist armastust, tervendaja vaimule ja kehale. võimendab intuitsiooni,vabastab vanadest tõotustest ja keeldudest, hajutab negatiivset energiat, tugevdab, toob sisemist rahu, aitab depressiooni ja kurnatuse vastu.

  VAIMNE MÕJU: TÜRKIISI on kõikjal peetud kaitsvaks ja õnne toovaks kiviks. Ta tõmbab negatiivse energia enda peale ja hoiatab omanikku värvi muutes ohu, õnnetuste, vägivalla ja haiguste eest. Türkiisi kohta arvati juba ammu, et ta hoiab hobust ja ratsanikku kukkumise eest, kuid see kaitsevõime kehtib ka teiste reisimisviiside kohta. Temas sulavad üksteisesse taeva ja mere värvid ning ta sümboliseerib lõpmatust ja inimese ühinemist kõiksusega. Meelele toimib kivi piiride laiendajana. Ta aitab end sõnades pare­mini väljendada ning avab loovuse kanaleid. Mõtluse harrastajatel aitab ta kuulda meele sisemist vaikust ning avab värava sisemise tarkuse allika juurde. Kivi energia on naiselik ning suurendab helluse ja armastamise võimet. Ta aitab paremini mõista teiste inimeste tundeid ja suurendab kaastunnet kõigi elusolendite vastu. Ta muudab kurvameelsed jälle rõõmsaks, annab jõudu keerulist olukorda kergemaks muuta. Ta innustab reisima ja uusi sõprussuhteid looma.

  MÕJU TERVISELE: SININE TÜRKIIS aitab maksa ja sisenõristusnäärmete talitluse puudulikkuse korral. Tugev­dab südant ja silmi, leevendab silmahaigusi, tugevdab vereringet, vaigistab kõripõle­tikke, kop­su- ja hingamisteede haigusi. Kasutatakse kõigi kõhnumist põhjustavate haiguste korral. Ka hapnikuvaeguse, veremürgituse ja stressi korral on türkiis oma rõõmsa kiirgusega head­tegev. Aitab paraneda viirus-, nakkus- ja põletikulistest hai­gustest.

  HOOLDAMINE: Kui türkiis värvi muudab, siis on teda kindlasti vaja kohe puhastada  ja laadida. Puhasta voolava vee all, pane laadima maapinnale ja päikese kätte.