Turvaline e-pood. Kohaletoimetamine 2-3 tööpäeva. Tasuta saatmine, tasuta tagastus 14 päeva jooksul. 2 aastat garantiid!

Ehete puhastamine ja hoolitsus

Ehete puhastamine

Ehete puhastamine ja hooldus on väga olulised, et tagada nende pikk eluiga. Kõik WildWomani hõbeehted on 925 prooviga hõbedast ja kuldehted alates 585 prooviga kullast. Need metallid kestavad sajandeid! Kui oled ehteid õigesti hooldanud, saad need kas või lastelastele pärandada! Siin lehel anname hõbeda puhastusest kiire ülevaate, põhjalikuma hõbeda puhastamise juhendi leiad siit.

WildWoman Ehtepood müüb Eesti suurimat valikut hõbedast ja kullast ehteid, mida kaunistavad looduslikud poolvääriskivid ehk kristallid. Kasutame ehetes vaid päris kive, mida testime regulaarselt Eesti Proovikojas. Looduslikud kivid aga soovivad teadlikku hoolitsemist, et nende vägi just Sinu heaks parimal viisil toimiks.

ehete-puhastamine

Hõbedast ehete puhastamine ja hoolitsus

ENNE KUI ALUSTAD...
 • Arvesta sellega, et hõbe on väga pehme metall. Teda on võimalik rahulikult enda soovi järgi painutada. Seetõttu ei ole ehete puhastamine keeruline – vajadusel saad seda natuke painutada, et kõikjale ligi pääseda. Väldi siiski tugevaid järske painutusi, mis võivad ehte katki murda!
 • Kui hõbe ei ole kasutuses, siis ta oksüdeerub ehk muutub tuhmiks. Eriti kiiresti juhtub see näiteks nahast kotis, puidust karbikestes, niisketes oludes. Ehete puhastamine on sel juhul möödapääsmatu, kui soovid oma kaunitare taas kandma hakata.
 • Mõne inimese nahal muutub hõbe vahel tumedaks. Seda põhjustavad keha soolad higistamisel, aga ka näiteks suvisel ajal merevesi ja niiske kliima. Ka siis aitab ehete puhastamine olukorda päästa.
HÕBEDA PUHASTAMINE

Hõbedast ehete hooldus ei ole keeruline. Tuhmunud hõbedale saad anda paari minutiga täiesti uue väljanägemise! Aga enne kui mõne kristalle sisaldava ehte puhastamisega pihta hakkad, loe altpoolt ka kivide puhastamisest.

 • Ehete hooldus ei nõua alati isegi spetsiaalseid vahendeid. Algatuseks võid lihtsalt pesta hõbeehet klassikalise hambapasta ning õrna hambaharjaga.
 • Kergema oksüdatsioonikihi võtab maha ka see, kui hõbeehet lihtsalt hõõruda pehme lapiga. Kõige parema tulemuse tagab spetsiaalne hõbedapuhastuse lapp, aga sobivad ka nt puuvillased tekstiilid.
 • Tänapäeval on müügil palju hõbeda puhastuse vahendeid. Meie soovitus on hõbedapuhastuse pasta, mille paned lapile ning hõõrud hõbeehte sisse (ettevaatust kividega!). Seejärel pese ehe seebiveega puhtaks ning hõõru tekstiiliga läikima. 
 • Müügil on ka puhastusvahendeid, kuhu sisse saab ehted uputada. Aga TÄHELEPANU – ÄRA SEDA KASUTA EHETEL, millel on kristallid ning mis on oksüdeeritud ehk tumedaks tehtud! Kuna lahus on väga kange, võib ehe kiirelt kaotada kogu oma ilusa väljanägemise. 
 • ÄRA KASUTA HÕBEDA PUHASTAMISEKS ALKOHOLI.
 • Kodustest vahenditest sobivad hõbeda puhastamiseks ka klassikalised alumiinium, sool ja sooda pluss kuum vesi. Alumiiniumiks sobib näiteks sooja toidu fooliumkarp või küpsetusfoolium. Meetod on aeganõudvam kui ülalkirjeldatud, kuid toimib!
 • Hõbeda saad puhtaks ka ainult sooda ja pehme käsnaga nühkides.
KRISTALLIDEGA EHETE ENERGEETILINE PUHASTAMINE

Enamik väljakaevatud kristalle on vanemad, kui keegi meist arvata oskabki. Ja teekond maapõuest Sinu ehtekarpi on saanud teoks tänu paljudele käte paaridele – kaevandajad, lihvijad, müüjad, ehtemeistrid jne. Kuna kristallid on suutelised energiat talletama, siis oleks tark kristalliga ehe pärast selle omandamist puhastada nii väljast kui ka seest.

Kuigi igal kivil on endale omased mahalaadimise ja väestamise võtted (loe neid kivide tähenduste alt), on olemas ka mõned universaalsed võtted.

 • VESI – voolav vesi

  Voolav vesi on üks tõhusamaid puhastajaid. Eriti tore, kui Sul on ligipääs mõnele looduslikule veekogule – oja, jõgi, meri. Kui oma ehteid veega puhastad, kujuta ette, kuidas lained ja hoovused uhuvad minema kõik kivisse talletunud energiad. Kui aga on talv ja loodus magab, ajab köögikraan ka asja ära – oluline on Sinu kavatsus ja taotlus!

 • TULI – küünal

  Tulepuhastus... läbi aegade üks võimsamaid. Võta oma ehe kätte ning tee sellega küünlaleegi kohal vastupäeva ringe. Samal ajal esita taotlus, et ehe/kristall puhastuks kõigist sinna külge jäänud võõrastest ning Sinu kõrgemaid huve mitte-teenivatest energiatest. Hea on kasutada küünalt, mida ei ole varem millekski muuks kasutatud.

 • ÕHK – hingeõhk või viiruk

  Hoia oma kristalliga ehet mõlema käega ning õhka kivile ja selle ümber aeglaselt ja pikkamisi. Kui kaua seda teha, polegi tähtis, nagu pole tähtis ka see, kui kõvasti puhuda. Tõeliselt oluline on vaid see, et Sa mõtleksid kristalli puhastumisele ning koondaksid kogu oma energia ning tähelepanu sellele ülesandele. Peruu šamaanidel on näiteks tore tava, et enne kui võõra ehte või kellegi teise käes olnud ehte enda külge paned, tuleb sellele kolm korda peale puhuda, et sa võõrast energiat koos ehtega enda külge ei võta.
  Kui kasutad viirukitossu või näiteks salveipulka, siis talita samamoodi nagu küünlaleegiga, keerutades ehet vastu päeva ning paludes Sind mitte-teenivatel energiatel lahkuda.

EHETE VÄESTAMINE JA PROGRAMMEERIMINE

Hõbedast kristalliga ehe on juba ise väga võimsat väge täis – kristalli vägi nimelt saab tänu hõbeda omadustele veelgi võimendatud. Aga nagu naistele meeldib, et nende eest hoolitsetakse, nii ei ole ka kristalliga ehetel suurimat rõõmu, kui lubad emakesel loodusel aeg-ajalt neile pai teha.

 • Päikese puudutus

  Kõige ilmsem energiaallikas nii kristallide kui kõige maapealse jaoks on päike. Paljud kristallide asjatundjad väidavad, et mõni tund päiksevalgust pühib ära kõik pilved kristallide kosmilistelt paledelt ning täidab need puhta ja helge valgusega. PS! Pikaajalist lauspäikest ei armasta ametüst, apatiit, akvamariin, aventuriin, tselestiit, tsitriin, fluoriid, kuntsiit, roosa kvarts, safiir ja suitsukvarts. Kõik teised kivid võid panna õue või tuppa aknalauale laadima... ja ikka koos taotlusega, et nad oma loomuliku väe taastaks.

 • Kuuvalgus

  Kristallid hakkavad heledamalt kumama ka siis, kui nad hõbedasse kuuvalgusesse jätta. Kasvava või täiskuu valgus, mis sümboliseerib kasvu ja saavutusi, on laadimiseks enamjaolt parem kui kahaneva kuu valgus, mil kuukera vägi on kahanemas. Jäta suveöödel õue või talvel aknalauale.... ja ikka koos taotlusega, et nad oma loomuliku väe taastaks.

 • Emake Maa

  Kui sinu ehte kristall tundub väsinud ja tuhmunud, luba neil mõneks päevaks koju ema juurde minna. Vii nad tagasi oma loomulikku elupaika ehk mata maa sisse või talvisel ajal lillepotti. Tark on ta enne matmist panna paberkotti või riidetüki sisse, et ta ei määrduks. Nii saab Sinu ehe uuesti sündida. Jäta aga hoolikalt meelde, kuhu Sa ta täpselt panid...:)

SINU VÄEGA EHE – PROGRAMMEERIMINE

Oma ehtest võib teha talismani, mis Sind alati kaitseb, või siis saad anda talle kindla eesmärgi või ülesande, olgu selleks armastus või parem tervis või edu töös. Ainult kristallile ei tasu muidugi lootma jääda. Pigem tee ikka reaalses elus ka eesmärkide saavutamiseks konkreetseid samme. Kristalli vägi tuleb Sulle appi, aga mitte Sind asendama... :) Et ehe end toetama programmeerida, tee järgmist.

 • Hoia oma ehet käes. Alternatiivina võid võtta puhta küünla ning teha ehtega PÄRIPÄEVA ringe küünlaleegi kohal.
 • Visualiseeri oma eesmärk või soov, millega soovid, et ehe Sind abistaks ja toetaks. Ole oma sooviga täpne ja selge.
 • Nüüd kujuta ette, kuidas iga väljahingamisega Sinu eesmärk või soov läheb ehte sisse või kuidas iga küünlaleegi kohal tehtava päripäeva ringiga läheb soovitu ehte sisse.
 • Sõnasta oma soov ja ütle see valjusti välja. Kui programmeerid ehet näiteks jõukust tooma, siis võid lausuda: “Materiaalne küllus on minu päralt!” Kaitse otstarbeks ütle näiteks: “Olen kaitstud ja tunnen end turvaliselt.”
 • Kui tahad, võid kirjutada oma soovi või eesmärgi paberile ning ööseks ehte alla panna.

Ja nii sul ongi SINU VÄEGA EHE!

Kasutatud allikas: Corrine Kenner “Kristallid algajatele”