Turvaline e-pood. Kohaletoimetamine 2-3 tööpäeva. Tasuta saatmine, tasuta tagastus 14 päeva jooksul. 2 aastat garantiid!

WildWoman hoolib – käsitöö ja taaskasutatud hõbe

Järjest enam muutub oluliseks teadlik tarbimine ning keskkonnasäästlikkus. Teadmine, et end ehtides ei tehtaks liiga keskkonnale. WildWoman astunud suure sammu selles osas edasi ehk oleme uuendusena läinud juba osaliselt üle taaskasutatud hõbeda kasutamisele, näiteks on meie Mix & Match kollektsioon 100% taaskasutatud hõbedast.

Inimestel on alati olnud väärismetallidega eriline suhe. Metallid nagu kuld ja hõbe on hinnatud mitte ainult ilu, vaid ka väärtuse poolest. Kahjuks aga on väärismetallide kaevandamine keskkonnale üksjagu kurnav, nii et kui soovime jätkuvalt nende ilu nautida, peame otsima keskkonnasõbralikumaid kaevandamis- ja tootmismeetodeid. Meie WildWomanis oleme tänaseks veendunud, et parim lahendus on juba olemasoleva väärismetalli taaskasutus. Seepärast olemegi juba mõnda aega tegelenud hõbeda ümbertöötlemiseks lahenduste otsimisega ning testinud erinevaid meetodeid ja koostööpartnereid.

Hõbedat kasutatakse elektroonika- ja elektriseadmetes, müntides, ehetes, lauanõudes ja mujalgi. Arvestades hõbeda paljusid kasutusalasid on selle taas ringlussevõtt väga oluline. Hõbeda taaskasutamiseks on tegelikult erinevaid võimalusi, mille seast ettevõtted, kes hõbedat taaskasutamiseks ette valmistavad, valivad igaüks oma. Osa kasutab ümbertöötlemisel endiselt nn vanaaegseid meetodeid, näiteks hõbeda sulatamine ja keemiliste ühendite (elavhõbeda, tuha, soola või tugevate hapete) lisamine, et aidata hõbedaga segatud metalle lahustada ning puhas hõbe metallisegust eraldada. Lihtsam meetod, mis ühtlasi annab parema tulemuse, kasutab aga elektrivoolu, mis eraldab hõbeühendid teiste sulametallide massist. Seejärel hõbe sorteeritakse, sulatatakse ümber ja võetakse uuesti kasutusele.

Hõbeda ümbertöötlemine vähendab CO2 emissiooni ning on oluliselt väiksema energiakuluga kui uue hõbeda tootmine. Hea uudis on ka see, et hõbeda ümbertöötlemise protsess ei vähenda hõbeda kvaliteeti ehk taaskasutatud hõbe on sama kvaliteetne nagu uus hõbe, sest eraldatakse 92,5% puhast hõbedat. Taaskasutatud materjal on nö lisa töötlemisprotessi tõttu küll veidi kallim, kuid keskkonnamõju on väiksem ning väheneb ka keskkonnale toksiliste jäätmete teke. Meie jaoks on need väga olulised väärtused.

Tänu taaskasutusele oleme WildWomanis täna jõudnud nii kaugele, et meie müüdav kaup on n-ö null laojäägiga. Kõik vanad varud, vigastatud või tagastatud esemed suuname ümbertöötluseks ehk taaskasutusse. Teiseks oluliseks muutuseks on see, et meie oma disainitud ehtekollektsioonid püüame maksimaalselt taaskasutatud hõbedast toota. Näiteks WildWomani kollektsioon WildMe on samuti suures osas taaskasutatud hõbedast – uuesti ringlusse võetud hõbeda osakaal küündib 70% kanti. Kollektsioon Mix & Match on valminud juba 100% taaskasutatud hõbedast. Selle saavutamine pakub meile endale suurt rõõmu ja hingetoitu! 

NB! Kui Sul on hõbeehted, mis on seisma jäänud, siis võid need viia hõbeda kokkuostu. WildWomanil ei ole hetkel kahjuks võimekust vanu hõbeehteid tagasi osta, aga kes tahab lihtsalt oma ehted taaskasutuseks ära anda, siis võtame nad rõõmuga vastu, et meie hõbedasepad saaks neile uue elu anda.

  1. Helesinise obsidiaaniga ripats
   Helesinise obsidiaaniga ripats
   Soodushind 95 € Tavahind 189 €
  2. Kuukiviga hõbekõrvarõngad
   Kuukiviga hõbekõrvarõngad
   Soodushind 28 € Tavahind 55 €

Veel Wildwomani lugusid

 1. Uuem lugu Pärlihullus - kuum ehtetrend

  Pärlihullus - kuum ehtetrend

  Kui öelda „pärlid“, siis millega see seostub? Inglismaa kuninganna, vanatädi, Chanel, kuivikud koduperenaised? Ei,ei,ei... see on iganenud arusaam.

  Aastal 2021 on pärlid uus trend, neid ei passitata vaid kontsade ja kostüümide juurde, vaid kantakse julgelt, vabalt ja loovalt koos tänavamoega, isegi dresside ja tossudega. 

  Loe edasi
 2. Lugesid just seda WildWoman hoolib – käsitöö ja taaskasutatud hõbe

  WildWoman hoolib – käsitöö ja taaskasutatud hõbe

  Järjest enam muutub oluliseks teadlik tarbimine ning keskkonnasäästlikkus. Teadmine, et end ehtides ei tehtaks liiga keskkonnale. WildWoman astunud suure sammu selles osas edasi ehk oleme uuendusena läinud juba osaliselt üle taaskasutatud hõbeda kasutamisele, näiteks on meie Mix & Match kollektsioon 100% taaskasutatud hõbedast.

 3. Vanem lugu WildWomani lahedad ehteleiud igaks elujuhtumiks

  WildWomani lahedad ehteleiud igaks elujuhtumiks

  Meie väike WildWomanite ehtehõim lihtsalt ei saa ilma eheteta elada – me armastame hõbeda helki ja kulla soojust, armastame erinevaid disaine ja meid on võlunud maagilised kristallid. Meile meeldib ennast sättida ja meile meeldib seda Päris Sind näha ning just Sinu eripära ehetega rõhutada. Ja te ei kujuta ette, kui palju me sellest tagasi saame! Naiste enesekindluse ja –usu, ilu ja veetluse, tänulikkuse, sära ja kire!

  Loe edasi
Vaata kogu Wildwomani blogi