Turvaline e-pood. Kohaletoimetamine 2-3 tööpäeva. Tasuta saatmine, tasuta tagastus 14 päeva jooksul. 2 aastat garantiid!

WildWoman hoolib – käsitöö ja taaskasutatud hõbe

Järjest enam muutub oluliseks teadlik tarbimine ning keskkonna säästlikkus, teadmine, et end ehtides ei tehtaks liiga keskkonnale. WildWoman nüüd astunud suure sammu selles osas edasi ehk oleme uuendusena läinud juba osaliselt üle ka taaskasutatud hõbeda kasutamisele ehk meie uus Kalliskivimäng ehk Mix&Match põhimõttel ehtekollektsioon on juba 100% valminud taaskasutatud hõbedast.

WildWomani kõik ehtekollektsioonid on valminud käsitööna osavate hõbedaseppade käte all maailma erinevas paigus. See on olnud viis toetada kohalikku kogukonda ning samal on nii igasse ehtesse punutud päris inimesed ja nende lood – see side annab teadmise, et meie ehted on hinge ja armastusega tehtud.

Järjest enam tuleb aga mängu teadlik tarbimine ning keskkonna säästlikkus, teadmine, et end ehtides ei tehtaks liiga keskkonnale. WildWoman nüüd astunud suure sammu selles osas edasi ehk oleme uuendusena läinud juba osaliselt üle ka taaskasutatud hõbeda kasutamisele ehk meie uus Kalliskivimäng ehk Mix&Match põhimõttel ehtekollektsioon on juba 100% valminud taaskasutatud hõbedast.

Inimestel on alati olnud väärismetallidega eriline suhe. Metallid nagu kuld ja hõbe on hinnatud mitte ainult ilu, vaid ka väärtuse poolest. Kahjuks aga on väärismetallide kaevandamine keskkonnale üksjagu kurnav, nii et kui soovime jätkuvalt nende ilu nautida, peame otsima keskkonnasõbralikumaid kaevandamis- ja tootmismeetodeid. Meie WildWomanis oleme tänaseks veendunud, et parim lahendus on juba olemasoleva väärismetalli taaskasutus. Seepärast olemegi juba mõnda aega tegelenud hõbeda ümbertöötlemiseks lahenduste otsimisega ning testinud erinevaid meetodeid ja koostööpartnereid.

Hõbedat kasutatakse elektroonika- ja elektriseadmetes, müntides, ehetes, lauanõudes ja mujalgi. Arvestades hõbeda paljusid kasutusalasid on selle taas-ringlussevõtt väga oluline. Hõbeda taaskasutamiseks on tegelikult erinevaid võimalusi, mille seast ettevõtted, kes hõbedat taaskasutamiseks ette valmistavad, valivad igaüks oma. Osa kasutab ümbertöötlemisel endiselt vanaaegseid meetodeid, näiteks hõbeda sulatamine ja keemiliste ühendite (elavhõbeda, tuha, soola või tugevate hapete) lisamine, et aidata hõbedaga segatud metalle lahustada ning puhas hõbe metallisegust eraldada. Lihtsam meetod, mis ühtlasi annab parema tulemuse, kasutab aga elektrivoolu, mis eraldab hõbeühendid teiste sulametallide massist. Seejärel hõbe sorteeritakse, sulatatakse ümber ja võetakse uuesti kasutusele.

Hõbeda ümbertöötlemine vähendab CO2 emissiooni ning on oluliselt väiksema energiakuluga kui uue hõbeda tootmine. Hea uudis on ka see, et hõbeda ümbertöötlemise protsess ei vähenda hõbeda kvaliteeti ehk taaskasutatud hõbe on sama kvaliteetne nagu uus hõbe, sest eraldatakse 92,5% puhast hõbedat. Taaskasutatud materjal on nö lisa töötlemisprotessi tõttu küll veidi kallim, kuid keskkonnamõju on väiksem ning väheneb ka keskkonnale toksiliste jäätmete teke. Meie jaoks on need väga olulised väärtused.

Tänu sellistele tehnikatele oleme WildWomanis täna jõudnud nii kaugele, et algatuseks meie müüdav kaup on n-ö null laojäägiga. Kõik vanad varud, vigastatud või tagastatud esemed suuname ümbertöötluseks ehk taaskasutusse. Teiseks oluliseks muutuseks on see, et oma disainitud ehtekollektsioonid oleme nüüd üle viinud üle taaskasutatud hõbedale. Nimelt WildWomani eelmine kollektsioon WildMe oli samuti suures osas taaskasutatud hõbedast –uuesti ringlusse võetud hõbeda osakaal küündis seal 70% kanti. Meie uus kollektsioon Game of Gems, mis on valminud juba 100% taaskasutatud hõbedast. Et oleme selleni jõudnud, pakub meile endale suurt rõõmu ja hingetoitu! Vaata uut kollektsiooni siit: https://wildwoman.ee/koik-ehted/teeiseomaehe

Kui sul on hõbeehted, mis on seisma jäänud, siis võid need viia hõbeda kokkuostu. WildWomanil ei ole hetkel kahjuks võimekust vanu hõbe-ehteid tagasi osta, aga kes tahab lihtsalt oma ehted taaskasutuseks ära anda, siis võtame vastu ja saadame oma hõbedaseppadele taaskasutuseks.

Veel Wildwomani lugusid

 1. Uuem lugu Mees WildWomani ehete taga - Fotograaf Keit Kangro

  Mees WildWomani ehete taga - Fotograaf Keit Kangro

  WildWoman tundub ainult läbi ja lõhki naiste maailm. Ometi on meie poe taga ka mõned ägedad mehed, kes meil aitavad seda süsteemi püsti hoida. Siin on üks neist- saage tuttavaks meie tuhandete veebipoe fotode autor - Keit Kangro. Loe, mida näeb Keit läbi kaamerasilma ja mida arvab ehetest ja mida ootab naistelt.

  Keit: Mõnikord märkad ehet kui peaaegu nähtamatut nüanssi või justkui pärisosa inimesest. Ehk ehete kandmine võib anda välimusele juurde, kuid olulisem on, kui ehte kandmine annab hoopis inimesse endasse midagi juurde – ja eriti vägev, kui selle oled ära märganud.

  Loe edasi
 2. Lugesid just seda WildWoman hoolib – käsitöö ja taaskasutatud hõbe

  WildWoman hoolib – käsitöö ja taaskasutatud hõbe

  Järjest enam muutub oluliseks teadlik tarbimine ning keskkonna säästlikkus, teadmine, et end ehtides ei tehtaks liiga keskkonnale. WildWoman nüüd astunud suure sammu selles osas edasi ehk oleme uuendusena läinud juba osaliselt üle ka taaskasutatud hõbeda kasutamisele ehk meie uus Kalliskivimäng ehk Mix&Match põhimõttel ehtekollektsioon on juba 100% valminud taaskasutatud hõbedast.

 3. Vanem lugu WildWomani lahedad ehteleiud igaks elujuhtumiks

  WildWomani lahedad ehteleiud igaks elujuhtumiks

  Meie väike WildWomanite ehtehõim lihtsalt ei saa ilma eheteta elada – me armastame hõbeda helki ja kulla soojust, armastame erinevaid disaine ja meid on võlunud maagilised kristallid. Meile meeldib ennast sättida ja meile meeldib seda Päris Sind näha ning just Sinu eripära ehetega rõhutada. Ja te ei kujuta ette, kui palju me sellest tagasi saame! Naiste enesekindluse ja –usu, ilu ja veetluse, tänulikkuse, sära ja kire!

  Loe edasi
Vaata kogu Wildwomani blogi