Vähi kristallid – mida tasuks neil kanda ja mida neile kinkida?

Kas tead, miks Vähi tähtkuju üldse Vähiks nimetatakse? Aga sellepärast, et looduses kannab enamik vähilisi „oma maja“ seljas kaasas ning ülekantud tähenduses teevad sama ka Vähi tähemärgis sündinud: kui nad kedagi või midagi armastavad, ei lase nad iial lahti. 

Teine sarnasus on see, et merivähid ei liigu peaaegu kunagi otse, vaid külg ees. Ja ka Vähi märgist inimesed on tavaliselt osavad laveerijad: kui otse ei saa, siis leiavad nad viise, kuidas kõrvalt minna! Vähil on väga lai mõttemaailm, ta suudab visualiseerida ja fantaseerida, on lõputult loov ja leidlik, mistõttu leiab ta väljapaasu enamikest keerulistest situatsioonidest.

Inimesed ja nende mõistmine ei valmista Vähkidele kunagi erilisi raskusi. Nad on üldiselt jutukad ja seltskondlikud, tajuvad hästi teiste tundeid ja tujusid ning oskavad ennast nendega kohandada. Nad on tundlikud ja empaatilised natuurid, aga ka üsna muutlikud. Ja kuigi nad ise teisi hästi "loevad", siis neid ennast ei suuda selle muutlikkuse tõttu lugeda suurt mitte keegi. Muide, ka Vähi juhtplaneet on muutlik Kuu, ja seetõttu soovitatakse tal valida ehetesse kristallid, mis on seotud Kuu väega – ennekõike kuukivi ja labradoriit.

Elementidest on Vähk seotud veega, mis ilmselt on ka nende kohanemis- ja vooluga kaasa minemise oskuse tagaja. Veemärkidele omaselt on nad sügava müstilise hingega, aga samal ajal õrna ja leebe loomuga. Vähi pehmuse ja naiselikkusega kõlavad imeliselt kokku ka vee elemendiga seotud ehtematerjalid – pärlid, korall, merekarbid, akvamariin

Mis Vähkidele elus võib-olla enim raskusi valmistab, on reaalsuses püsimine. Vähk tahab unistada ja visioone luua, aga kohkub tihti tagasi, kui asjad reaalseks kipuvad muutuma... Või siis sattub vastamisi mõne tõelise realistiga, kes ta õhulossid justkui möödaminnes ära lõhub. Et selliseid šokke ennetada, kuluks Vähile tegelikult ära mõni praktilisema meelega sõber või kaaslane, kes tal liiga kõrgele hõljuma ei lase minna.

Kristallidest sobiksid siinkohal abiliseks suitskvarts ja malahhiit – tugevad tasakaalustajad, mis hoiavad kandjat leebelt maa peal. Need on enda mõjudelt Vähile täiesti vastandlikud kristallid, aga vastandit ongi tal ju vaja, et jõulisemaks muutuda. Tööalaselt soosib Vähki eriti karneool, mis aitab lennukaid mõtteid piisavalt konkretiseerida, et need ka teoks teha.

 

Millised ehted Vähist naistele veel sobivad? Vaata siit imelisi hõbedast ehtekaunitare kristallidega, mille oleme valinud just Vähi tähemärki toetama.

Veel Wildwomani lugusid

 1. Uuem lugu Kaksikute kristallid – mida tasuks neil kanda ja mida neile kinkida?

  Kaksikute kristallid – mida tasuks neil kanda ja mida neile kinkida?

  Kaksikutest naine... Oled õnnega koos, kui Su sünnipäev on sattunud selle tähemärgi valitsusajale! Igav Sinul elus küll ei hakka. Ja on selgemast selgem, et igav ei hakka ka Sinu kaaslasel, sest sisuliselt on tal ju iga päev nagu uus naine!

  Loe edasi
 2. Lugesid just seda Vähi kristallid – mida tasuks neil kanda ja mida neile kinkida?

  Vähi kristallid – mida tasuks neil kanda ja mida neile kinkida?

  Kas tead, miks Vähi tähtkuju üldse Vähiks nimetatakse? Aga sellepärast, et looduses kannab enamik vähilisi „oma maja“ seljas kaasas ning ülekantud tähenduses teevad sama ka Vähi tähemärgis sündinud: kui nad kedagi või midagi armastavad, ei lase nad iial lahti. 

 3. Vanem lugu Lõvi kristallid – mida tasuks neil kanda ja mida neile kinkida?

  Lõvi kristallid – mida tasuks neil kanda ja mida neile kinkida?

  Rullige nüüd lahti punane vaip, sest LÕVI on saabunud! Lõvid oskavad seda tähelepanu ja pingutust hinnata. Millised kristallid neile aga kõige paremini sobivad?

  Loe edasi
Vaata kogu Wildwomani blogi