Turvaline e-pood. Kohaletoimetamine 2-3 tööpäeva. Tasuta saatmine, tasuta tagastus 14 päeva jooksul. 2 aastat garantiid!

Vääriskivid, mis viskavad teemantitele kinda

Meil kõigil (või noh, paljudel) on kodus briljantidega ehteid, aga palju vähem on neid, kes oskavad märgata ja hinnata ka teisi vääriskive.

Kui tahad olla see peen persoon, kelle ehtesahtlis on lisaks briljantidele veel midagi erilist, haruldast või väärtuslikku, siis anname sulle mitu vääriskivi-vihjet, kuhu poole vaadata

Niisiis, teemantid olla küll tüdruku parimad sõbrad, aga meie oleme veendunud, et tüdrukul võiks olla sõpru rohkem kui üks.

Kui otsid haruldusi

Hästi levinud on arvamus, et teemantid on nii hinnatud ja ihaldatud, kuna nad on haruldased. Jah, looduslikud teemantid on tõesti haruldased (pane kõrva taha – ehetes kasutatakse tihti ka laborites kasvatatud teemante), aga haruldased on ka väga paljud teised vääriskivid. Ja tegelikult – teemantid ei ole teps mitte need kõige haruldasemad.

Üks haruldasemaid vääriskive maailmas on tansaniit, kaunis kivi, mis oma sinise tooniga pakub julgelt safiirile konkurentsi. Jah, tansaniit on palju haruldasem kui teemant.

Haruldased on näiteks ka granaadi vähem levinud värvid nagu näiteks roheline granaat ehk tsavoriit ja oranž granaat ehk mandariin granaat. Mida sügavam värv kivil on, seda haruldasem ja hinnatum.

Wildwomani valikus leidub nii maailma haruldasimat tansaniiti kui ka mandariini granaati.

Aga haruldasi ja väärikaid vääriskive on palju teisigi. Näiteks imekaunis taevakarva helesinine larimar, mida leiab ainult ühest väikesest kohast maailmas – Dominikaanist kesk Kariibi merd.

Seega, kui otsid oma valikusse laialt levinud teemanti kõrvale ehtekive, mis nii levinud ei ole, siis vaata just mainitud kivide poole. Kuigi, meil oleks Sulle muidugi veel palju soovitusi anda, aga sellest tulevikus. Kui kannatada ei malda, tule meie poest läbi ja vestleme.

Kui otsid väärtuslikku

Teemante tihti ostetakse ka seetõttu, et ollakse veendunud – nende väärtus ajas kestab. Täiesti õige, nii see on. Aga mõtleme korraks, kuidas väärtus kujuneb. See on kombinatsioon kivi haruldusest, kvaliteedist ja lõpuks ka – nõudlusest ehk kui paljud inimesed maailmas oskavad väärtustada ja julgevad osta.

Nii võib juhtuda, et ka väga levinud ja armastatud ametüsti eriliselt sügavlilla ja puhas vorm võib olla väärt st maksta kordades rohkem kui mõni lihtsam teemantsõrmus.

Või siia kõrvale näide, et kalleim jadeiidist ehe, mis maailmas müüdud, oli enam kui 25 miljonit dollarit maksnud kaelakee!

Siia jätkuks on sobiv teha väga lühike kõrvalpõige kivide hinnateemasse. Ka meilt küsitakse tihti, miks üks konkreetse kiviga sõrmus maksab 30 ja teine 300 eurot. Ja jõuamegi tagasi, kust alustasime – väga palju sõltub mitte ainult kivi nö tüübist ja selle kättesaadavusest, vaid ka kivist endast - värvist, puhtusest ning lõikest ehk lihvist.

Kui otsid eriliselt kaunist

Otse loomulikult armastatakse teemante nende haruldase sära tõttu, mis on omane ainult teemantitele ja mille „põhjuseks“ on teemanti süsinikuaatomite unikaalne struktuur.

Aga, meie ei jäta jonni ja tahame kuulutada tervele maailmale, et teemantite sära ei ole ainus, millest ennast pimestada lasta.

Vaata näiteks labradoriiti, milline värvigamma on kinni püütud ühte ainsasse kivisse-ehtesse. Sinakat, rohekat, kõike!

Milliseid värve on loodus ehtekividesse kätkenud - sinist küütlust labradoriiti ja säravrohelise kõiki varjundeid malahhiiti!

Või vaata malahhiiti, mida ka Eesti naised ehetes väga armastavad selle erksa rohelise tooni ja mustrite mängut tõttu.

Või rutiilkvarts, milline vormimäng ühe kivi sees! Kellel rutiilkvartsist ehe küljes, ei tohiks küll kunagi igavust kurta, sest põnevaid vorme, mille vaatlemisega aega sisustada on selles kivis to-hu-tult!

Ja siis veel kuukivi, vaata selle küütlevat värvidemängu. Ja siis püriit – võid juurdlema jäädagi, kas see on siis pigem hõbedase või kuldse läikega kivi või kas ta üldse näebki kivi moodi välja. Ja siis...

Rutiilkvarts ja kuukivi - nii rikkaliku sisemaailmaga kivid, et võid vaadates suisa uppuda!

Olgu, olgu, nagu aru saate, vääriskividest võiksime gemmoloogidena rääkida tunde, aga tänaseks vast piisab. Kõik, mis me öelda tahtsime, on – jah, teemantid on suurepärased, aga ühe suurepärase naise suurepärasest ehtevalikust võiks leida ka teisi äärmiselt suurepäraseid vääriskive.

 

Veel Wildwomani lugusid

 1. Uuem lugu Head (taas)iseseisvust!

  Head (taas)iseseisvust!

  Augustis räägitakse (taas)iseseisvusest õige palju, arusaadavatel põhjustel. Iseseisvus muudab ühe riigi ja rahva jaoks väga palju. Aga meie mõtted läksid iseseisvuse teemadele omasoodu uitama.

  Kas iseseisvus muudab palju ainult riigi ja rahva jaoks? Aga indiviidi jaoks? Aga... naise jaoks? Nii põnevat teemat küll vaka all hoida ei tasu. Võtame hoopis ägedate naistega jutuks!

  Loe edasi
 2. Lugesid just seda Vääriskivid, mis viskavad teemantitele kinda

  Vääriskivid, mis viskavad teemantitele kinda

  Meil kõigil (või noh, paljudel) on kodus briljantidega ehteid, aga palju vähem on neid, kes oskavad märgata ja hinnata ka teisi vääriskive.

  Kui tahad olla see peen persoon, kelle ehtesahtlis on lisaks briljantidele veel midagi erilist, haruldast või väärtuslikku, siis anname sulle mitu vääriskivi-vihjet, kuhu poole vaadata

 3. Vanem lugu Ärge lahutage puhkust ja ehteid!

  Ärge lahutage puhkust ja ehteid!

  Olgu Su puhkuseaegseks sihtkohaks mõni meretagune paradiis, metsikuist metsikum mets või mõni kultuurist pulbitsev pealinn, ehteid Sa ei tohi unustada.Mida kuhu kaasa pakkida? Anname mõned maitsekad soovitused.

  Loe edasi
Vaata kogu Wildwomani blogi