Saage tuttavaks: uus kollektsioon Less is More

Taaskord midagi uut nii meie austajatele kui meile endale. Kui varem olime tuntud just suurte efektsete ehtekivide poolest, siis nüüdsest küütleb meie valikus ka väikeste ja üldse mitte vähem püsside kivide paraad.

Vahel on tõesti vähe vaja selleks, et ehe mõjuks, aga ikkagi... Kust selline väikeste kivide mõte? Milliseid kive kollektsioonist leiab? Mida nende tillukeste ehetega pihta hakata?


Stiil: Liisi Eesmaa  Foto: Kalle Veesaar

Meie Less is More sai alguse... loomulikult meie armsatest klientidest, eriti neist noorematest. Nimelt oli meil kunagi lastekollektsioon, sellised väikesed armsad ehted. Noored daamid ostsid neid meeleldi, aga üldse mitte oma lapsukestele, vaid hoopis iseendale.

Väikesest on saanud trend

Naiste ja eriti noorte naiste armastust väikesemõõtmeliste ehete vastu oleme märganud ja mällu salvestanud juba mõnda aega, aga hetkel on minisõrmuste kandmine noortel suisa trendi mõõtme võtnud. See on ka mõistetav – kõik ja kõikjal ei saa ega taha suuri ehteid kanda, aga ka väike värvitäpp võib välimusele olulise aktsendi anda.

Lihtne vorm (õigupoolest palju vorme), mis laseb kivil särada

Mairi, selle kollektsiooni looja räägib, et tema eesmärk oli anda ehetele hästi lihtne vorm, et kivi mitte miski ei varjutaks. Mitmetel on vaid kolmene „hõbekäpp“ kivi hoidmas, et valgus pääseks ligi ja paneks ta särama.

Less is More’i üks ägedusi on ka see, et valida saab paljude erinevate kivi kujude vahel. Sa võid arvata, et ehtetäpp on ehtetäpp, mis seal ikka nii väga valida, aga ei, meie teame paremini, naisel võib täpile olla 100 erinevat nõudmist: „Teil on ruut, aga mina tahan tilka!“, „Teil on kolmnurk, aga mina tahan ümaraid vorme!“. Ja nüüd – palun, on nii tilka, ruutu, kolmnurka kui ringikujulist. Aga vaat, amööbikujulist ei ole. Kui ühel päeval küsima hakatakse, siis ehk tellime.

Tõeline püsside kivide paraad täiesti mõistliku hinnaga

Wildwomani tuumik Marika ja Mairi on jätkuvalt tõsised kiviarmastajad ja kui nüüd aus olla, siis mitte lihtsalt armastajad, vaid maailma parimas koolis, GIAs haritud gemmoloogid. Ja ühe tõelise kiviarmastaja süda tilgub alati verd, kui kaunis materjal jääb ehteks vormimata. Alati oli häda sellega, et erilised kivid on hirmkallid. Aga nüüd – kui kivi on ehtes väike, on see ühtlasi ka hinna poolest kättesaadav!

Ja milline palsam oli see Mairi hingele! Hullata kividega ja keskenduda valimisele nii, et ei pea kogu aeg hinda vaatama. (Kas see mitte pole miski, millega kõik maailma šoppajad suudavad samastuda?). Ja oi, milliseid kive on nüüd selles kollektsiooni saada, see pole lihtsalt suur, vaid „kuku-pikali“-valik!

Rohelist küaniiti, puhast tansaniiti, ägedat sinakas-rohelist apatiiti, mida leiab harva. Mandariinigranaati, mis on superharuldus. Megailusat ja puhast Etioopia opaali. Tsavoriiti, mis on õigupoolest roheline granaat ja nii haruldane, et kui seda eestikeelset nimetust googeldad, siis saad ainult ühe vaste. Superilusat erksinist Londoni topaasi. Ja otse loomulikult ka klassikuid, „peab-olema-ehtesahtlis“-tüüpi kive nagu kuukivid, granaat ja sinine topaas. Nimekiri on veel pikem, aga lugemise asemel oleks lõbusam aega hoopis valimisele kulutada.

Ja kellele kivi mõju korda läheb, siis ükskõik kui väike kivi, ikka töötab. Näiteks sinine topaas annab tarkust juurde ja leevendab närvilisust, win-win!

Kanna ühte või mitut – mõjule pääseb ikka

Mairit, kollektsiooni loojat on alati köitnud tähelepanek, et ka 1 väike täpp sõrmes võib olla väga mõjuv. Sellest ka kollektsiooni nimi „Less is More“ – nii vähe on vaja, et olla kõnekas.

Aga. Kui „less“ pole sõna, mis sind kõnetab, siis – vali „more“ ehk lao sõrme kasvõi kümme sõrmust, kombineeri kokku kasvõi terve värvivikerkaar. Väga efektne. Väga trendikas. Ja üldse mitte vähem oluline – ka hinna poolest täiesti tehtav.

Kingiks lihtsalt suurepärane

Less is More ehted on ka kingiks suurepärane valik. Lihtsa vormi ja kujuga sobivad kõigile, eksida on raske. Hinnalt soodne. Ja näiteks kooli lõpetamiseks noorele daamile väga sobiv kink.

Üks väike lugu elust enesest. Noormees sooviks kinkida sõbrannale sõrmust, aga hingel on mure – ehk saab südamedaam žestist valesti aru? Meie poehaldjas Reelika siis selle peale: „Aga kinkige kolm, siis pole põhjust valesti aru saamiseks.“. Mõeldud, tehtud!

Väärikad materjalid väärikast allikast

Kõik „Less is More“ ehted on 925 hõbedast, aga saadaval ka kullatuna.

Kivid tulevad loomulikult Indiast, sest kuskilt mujalt maailmast ei leia sellist valikut ja sellise kvaliteediga lihvi. Olgu kivi Arizonasest või Peruust, lihvitud saab ta ikkagi Indias, need mehed seal lihtsalt oskavad.

Kivid ja hõbeda aitab ehteks vormida meie India partner. Mees, kellel on McBook! Et miks me mainime sellist asja? Sest Indiast teist sellist meest mõnes ehtetöökojas me pole kohanud. Ja tal pole mitte ainult McBook, vaid ta ka 1) saab aru, mis tähendavad tähtajad ja kokkulepped, 2) saab aru, mis tähendab keskkonnahoid ja mitte ainult ei räägi sellest, vaid teeb ka tegusid, 3) peab oluliseks „fair traid“ materjalide kasutust nagu meiegi ja suudab päritolu sertifikaatidega tõestada, 4) hoolib oma töötajate heaolust. Uskuge, sellist partnerit ei ole lihtne leida. Ja me oleme otsinud, oi kui kaua oleme.

Ja nüüd, valima!

Pea meeles, kui võtad „less“, on hästi. Kui võtad „more“ on ikka hästi, senikaua kui võtad „Less is More“ valikust

Veel Wildwomani lugusid

 1. Uuem lugu Jah, kullatud ehted on „päris“! 10 kasulikku teadmist

  Jah, kullatud ehted on „päris“! 10 kasulikku teadmist

  Hõbeehted WW rikkalikus valikus on enamasti saadaval ka ülekullatuna. Aga mida see „ülekullatuna“ tähendab? Kas see on hea valik? Mida peaks kullatud ehetest teadma?

  Kullatisega ehted on „kullaklubilistele“ rahakotisõbralik alternatiiv. Kullatoon, mida soojemad värvivarjundid enda kõrvale nõuavad – „tšekk“. Hea hind – "tšekk". Lihtne uuesti üle kullata – „tšekk“. Liiga hea, et olla tõsi?

  Loe edasi
 2. Lugesid just seda Saage tuttavaks: uus kollektsioon Less is More

  Saage tuttavaks: uus kollektsioon Less is More

  Taaskord midagi uut nii meie austajatele kui meile endale. Kui varem olime tuntud just suurte efektsete ehtekivide poolest, siis nüüdsest küütleb meie valikus ka väikeste ja üldse mitte vähem püsside kivide paraad.

  Vahel on tõesti vähe vaja selleks, et ehe mõjuks, aga ikkagi... Kust selline väikeste kivide mõte? Milliseid kive kollektsioonist leiab? Mida nende tillukeste ehetega pihta hakata?

 3. Vanem lugu 11 asja, mida peaksid teadma carefree ehk rodeeritud ehetest

  11 asja, mida peaksid teadma carefree ehk rodeeritud ehetest

  WW austajad on muidugi märganud, et paljude meie ehete juures on märge „rodeeritud“ või „carefree“ ehk hooldusvaba. Vahva, aga mida see tähendab?

  Rodeerimine tähendab, et ehted on kaetud roodiumi kihiga, et need näeksid välja läikivamad ja kestaksid kauem – ei tekiks kriime ja hõbe ei tuhmuks. Mida veel kõrva taha panna? Siin on 11 kasulikku teadmist.

  Loe edasi
Vaata kogu Wildwomani blogi