Roll avalikus elus: raadiosaatejuht, avaliku elu tegelane, tarokaartide lugeja ja ennustaja.

Sinu naiselik salarelv: Ma ise pean enda suurimaks tugevuseks enesekindlust. Minu arvates ongi naiselik naine endaga rahulolev ja ennast armastav naine.

Sinu talisman või väerituaal: Minu talismaniks on mu ehted ja mu tattood. Samuti on mu lapsed kinkinud mulle esemeid, mida kasutan enda kaitseks. Mis need on, seda ei saa öelda.

Kirsti Timmer WildWomani kuukivi ja granaadiga ehete. Foto: Kateriine Krigul.

Naine, kes sind inspireerib: Mind inspireerivad paljud naised. Need, kes end ise ülestöötanud ja kes on julenud unistada suurelt ning on oma unistuste poole liikudes jäänud iseendaks. Selliseid naisi on palju. Samuti on inspireerivad naised, kes kukkunud ja jälle tõusnud jalule. Hakkajad naised, kes ei virise, vaid leiavad lahendusi. Ma arvan, et mu parimad sõbrannad on just sellised naised, ja nemad mind inspireerivadki.

Kirsti, on kahte tüüpi uskumusi. Üks, et elu on ettemääratud, teine, et igaüks kirjutab oma elustsenaariumi ise. Millesse sina usud, olles näinud erinevate elude lugusid ja saades infot väljast, mis paljude jaoks on kättesaamatu?

Me saame oma saatuse sündides raamatuna kaasa. Saatust muuta ei saa. Kõik olulised sündmused, kohtumised ja meie elus suuri rolle etendavad olukorrad on määratud, neid me muuta ei saa. Samuti on meil kõigil elus valikud, aga need on juba enda teha. Kui su kaaslane on vägivaldne või su suhe ei tee sind õnnelikuks, siis selles elada või mitte, see on su valik. Kas õppida ja unistada suurelt, see on valik. Kas sa oled karismaatiline ja andekas, kas sinust saab suur juht, pälvid rahva armastuse – see on saatus, see on määratud. Nii et asi on 50/50. Õnnetuks ei sünni keegi, õnn ja rahulolu on meie enda vabadus valida.

Kas kõigile naistele on antud potentsiaal olla väike nõid ehk tegelikult oma intuitsiooni kasutades "teada"?

Oi, naised on väga võimsad tegelased! Naine suudab ju kanda edasi elu – mis saab veel võimsamat olla? Intuitsioon ehk sisetunne on antud kõikidele naistele, see seitsmes meel. Paraku ei kipu inimesed seda kas kuulama või usaldama. Ja mõnel puhul on naine nii maatasa tambitud, et tema sisehääl vaikib. Olen ka selliseid naisi kahjuks näinud, ja mitte vähe.

Naine ei tohi kunagi unustada seda, et ta on naine. Naised kipuvad oma kohustuste all muutuma emaks, kokaks, kodumasinaks, logistikuks ja milleks iganes, jättes end tahaplaanile ja unustades kõige olulisema: et eelkõige on ta ju naine, see tugev, empaatiline, sõdu põhjustav ja kirglik müstiline olevus. Naist endas tuleb hoida ja toita, siis me oleme kõik võimsad, näeme ja tunneme, teame ja oskame. Vastupandamatud tegelased.

Kust me tuleme ja kuhu läheme?

Jumalasõna ütleb, et mullast oled sa võetud ja mullaks pead sa ka saama. Eks see nii ka on. Kõik, mis sinna vahele jääb, on kingitus, meile usaldatud teekond. Seda tuleb nautida ning elada iga päeva nagu viimast. Me peame armastama, pettuma, nutma ja naerma, kukkuma ja püsti tõusma, lugema penne ja jooma šampanjat, tantsima ja roomama, lendama ja maanduma – vaid nii saame oma elu viimase hingetõmbega öelda: „Ma elasin!“

Mis on sinu isiklik elutarkus, millest võiks olla kasu ka teistele naistele?

Kui on kõige raskem hetk, siis võtab aju end kokku ja hakkab lahendusi otsima. Elu ei tohi võtta iseenesestmõistetavana, elu ei ole antud vegeteerimiseks. Unistused peavad olema suured ja nende täitmisel tuleb olla sihikindel. Ei ole olemas väljendit: „See ei ole võimalik.“ Kõik on võimalik. Ära otsi vabandusi, et mitte teha, vaid otsi võimalusi, kuidas teha. Õpeta oma lapsi, et elus tuleb teha seda, mis teeb sind õnnelikuks, vaid nii jõuad sisemise rahuloluni. Kuula oma südant, aga ära eira mõistuse häält. Pühenda oma aeg ja energia sellele, mis viib sind elus edasi. Paigalseis on aja raiskamine, aga aeg on kõige kallim vara, seda juurde ei saa.

Mis emotsioone sinus tekitab vananemine?

Ma ei tunne end kuidagi vanemana kui paarkümmend aastat tagasi. Ehk on asi selles, et mind ümbritsevad noored inimesed, ma tunnen nendega end palju kodusemalt kui endast vanemate inimestega. Samas, ma ei saa öelda, et ma ei kardaks vananemist. Kes siis ikka tahab kortsu tõmbuda ja aeglasemaks muutuda! Ma leian aga, et inimene on täpselt nii vana, kui vanana ta end ise tunneb. Hinge noorena hoides säilib keha ka paremini. Ja mees peab noorem olema, see on naise parim nooruseallikas.

Kas ja kuidas Sulle lähevad korda teiste arvamused ja hinnangud?

Mind ei huvita netis kommenteerivad õelad kibestunud inimesed ja nende lahmivad solvangud. Ma tunnen nendele kaasa. Minu jaoks on nad õnnetud inimesed, kelle arvamust keegi millekski ei pea. Minu jaoks loeb vaid see, mida arvavad mu lähedased, mu sõbrad ja inimesed, kellest lugu pean – kes mind päriselt ka tunnevad. Konstruktiivne kriitika viib edasi, aga solvangud näitavad solvaja madalat intelligentsi ja miks see peaks mind kõnetama?

Mis on Naisena Sinu kõige suurem väljakutse?

Oeh, ma olen kõige püsimatum klient ilusalongis. Minu kõige suurem väljakutse naisena on istuda rahulikult 1,5 tundi küünetehniku juures ning lebada liikumatult ripsme- ja kulmuhoolduses. Mul tekib tunne, et jõuaksin selle ajaga nii palju kasulikku teha. :)

Mida ehted sinu jaoks tähendavad? Kuidas neid valid, millised on lemmikud?

Ehted on isikupära. Ehete järgi saab inimese kohta nii palju teada. Mulle on väga raske ehteid kinkida, sest mul peab tekkima ehtega side. Ma armastan kive. Minu ehted on suured ja silmatorkavad. Ma jumaldan ja kannan enamasti kuukivi, granaati, turmaliini ja oonüksit. Mul on kingitud ka briljante, aga igapäevaselt ma neid ei kanna. Ehe peab olema iseloomuga ja valima mind välja. Reisidel käin ikka antiigipoodides ja ehteärides, igalt reisilt ostan ikka mõne ehte. Päris palju ehteid olen ostnud WildWomanist, just nende isikupära ja suursugususe tõttu. Need ehted kõnetavad mind. Kvaliteetsed ja puhtast hõbedast, ei tekita allergiat. Kulda ma ammu ei kanna, sest kuld säilitab emotsioone, minu ehted on hõbedaga. Igapäevaselt kannan juba aastaid üht Kreeta saarelt antiigipoest ostetud granaatidest hõberisti. Väga vana ehe, see lausa hõikas mind seal vitriinis ja oli esimesest silmapilgust minu oma. Ma olen ristitud inimene ja alati risti kandnud, see on kõige ilusam ja minulikum. WildWomeni kuukiviga sõrmused ja üks äge granaadiga kunstnikuehe ehivad ka mu sõrmi igapäevaselt.

Ehted jutustavad lugusid ja kandja olemust, ehetel on naise elus väga oluline koht. Kui inimene ei taha ehteid kanda, siis on ta seesmiselt katki ja väldib alateadlikult selle energia edasiandmist-säilitamist. Aga soovitan naistel end ikka julgelt läbi ehete väljendada, see on naiselik!

Foto: Kateriine Krigul

Veel Wildwomani lugusid

  1. Uuem lugu Naiste lood. Monika Tamla

    Naiste lood. Monika Tamla