Mõeldes naistele, kellel on hetkel raske...

Kõigile meile WildWomani naistele läheb väga korda perevägivalla teema. Sel aastal on ajakirjanduses sellest tänuväärselt palju palju räägitud – need on lood, mis tunduvad 21. sajandi kohta uskumatult brutaalsed, ning kogemused, mida ei vääri ükski inimhing.

Oleme hingevärinal imetlenud neid naisi, kes on trotsinud häbi ja hirmu ning vapralt oma lood päevavalgele toonud – ikka selleks, et ka teisi naisi julgustada oma elus muutuseid tegema. Oleme suure austusega imetlenud tugikeskuste personali, kelle kanda on vapper roll – olla naistele sellel raskel teekonnal moraalselt ja füüsiliselt toeks.

Vestlesime Pärnu Naiste Tugikeskusest Margo Orupõlluga ning selgus, et suurem osa naisi, kes tugikeskuses oma uut elu alustavad, peavad hakkama saama päevaeelarvega 2.50 €. Ja seda nii söögiks, riieteks kui kogu muuks iseseisvaks eluks vajalikuks! See tähendab, et neil naistel oleks abiks nii riietest kui ka isegi nii elementaarsetest asjadest nagu hügieenitarbed või kosmeetika.

Eks me kõik oleme ajal või teisel viinud asju taaskasutuskeskustesse, aga kas olete mõelnud ka naiste tugikeskustele? Teinekord võib seal olla keegi, kel on kõike seda veel palju rohkem vaja...

Armsad Naised, kutsume teid üles riided ja asju annetades ka neile naistele mõtlema. Info tugikeskuste kohta leiate siit, sealsamas on ka pangarekvisiidid rahaliseks annetuseks. Igaüks WildWomani tiimist annab samuti oma panuse.

Aga, kuna need vägivalla ohvriks olnud vaprad naised ei ole juba aastaid saanud iseendale midagi lubada, otsustasime kogu WildWomani tiimi poolt teha Pärnu Naiste Tugikeskuse naistele natuke jõulurõõmu ja kinkida neile väikesed pärliga ripatsid. Teadagi ju, et pärl on naiselikkuse, ilu ja vapruse sümbol. Ta sünnib ja kasvab rasketes oludes, aga just need olud lihvivad temast lõpp-tulemusena selle täiuslikult veikleva looduse kunstiteose, mida me kõik imetleme. Kui hetkel on raske, on see mõte ehk lohutuseks ja kinnituseks – kõik saab korda. Vaid veidi veel, ja Su elu saab ilusam kui iial varem.

Soovime kõigile naistele julgust, vaprust ja turvatunnet!

Veel Wildwomani lugusid

 1. Uuem lugu Naiste lood. Filmirežissöör ja stsenarist Anu Aun

  Naiste lood. Filmirežissöör ja stsenarist Anu Aun

  Roll avalikus elus: Vägev Naine, kodumaiselt ja välismaiselt auhindadega pärjatud filmirežissöör ja stsenarist.

  Tuntumad teosed: “Vahetus”, “Polaarpoiss” ja “Eia jõulud Tondikakul”

  Loe edasi
 2. Lugesid just seda Mõeldes naistele, kellel on hetkel raske...

  Mõeldes naistele, kellel on hetkel raske...

  Kõigile meile WildWomani naistele läheb väga korda perevägivalla teema. Sel aastal on ajakirjanduses sellest tänuväärselt palju palju räägitud – need on lood, mis tunduvad 21. sajandi kohta uskumatult brutaalsed, ning kogemused, mida ei vääri ükski inimhing.

 3. Vanem lugu EHEDUS. Doris Kareva mõtisklus ehetest ja ehtekunstist

  EHEDUS. Doris Kareva mõtisklus ehetest ja ehtekunstist

  WildWomani armas klient Doris Kareva on saatnud meile aastalõputervituseks ilusa keelelise mõtiskluse. Kutsumegi nüüd igat ehtefänni hetkeks aega maha võtma, et mõni minut ehete ja eheduse üle meeliskleda... Kas ei ole huvitav, et see, mille poole naistena püüdleme – olla terviklikud ja täiuslikud ja ehedad –, ongi just täpselt seesama, mida sõna 'ehe' väljendab?

  Loe edasi
Vaata kogu Wildwomani blogi