Turvaline e-pood. Kohaletoimetamine 2-3 tööpäeva. Tasuta saatmine, tasuta tagastus 14 päeva jooksul. 2 aastat garantiid!

Küsisime targematelt nõu – milliseid ehteid valida koolide lõpetajatele

Muidugi me oleme veendunud, et iga Wildwomanist ostetud ehe on koolilõpetajale superkink ja super täiendus lõpupeo riietusele, aga uudishimu ei andnud asu, maailm vajas rikastamist ja nõnda küsisime ka usaldusväärsetelt, mida nemad arvavad.

Küsisime kahelt inimeselt. Moekunstnikult, kelle arvamust pimesi usaldame – Liisi Eesmaalt ja siis ühelt ütlemata ägedalt gümnaasiumilõpetajalt eneselt – Elisabeth Valterilt.

Liisi ja Elisabeth näitasid näpuga lemmikutele, mida nemad valiksid kingiks ja ka neile, mida noored võiksid tähtsal päeval kanda. Mitu head soovitust saime veel kauba peale.

Vormikamale kandjale suurem ehe, saledamale sobib nii suur kui väike

Liisi annab alustuseks soovituse, mis on elementaarne põhitõde. Kui kinki tegema asuda, siis alustuseks saajale mõelda on kohustuslik. Näiteks - kui kandja on veidi vormikam, tuleb suuremat ehet / aksessuaari eelistada. Väiksemamõõdulised noored daamid aga kannavad nii suured kui väikesed ehted välja.

Noorele pigem hõbe kui kuld

Liisi ei soovita kinkida klassikalisi kuldehteid (kui ta neid just ise kingiks soovinud ei ole), sest klassikalise disainiga kuld võib noore küljes isegi natuke kohatuna tunduda. Hõbeehte valik on seevastu kindla peale minek, see sobib enamusele hästi. Kuigi, ei tasu unustada, et hõbeda ja kulla miksimine on hetkel kuum trend, nii naiste kui meeste moemaailmas. Seega, kui juba kandmiseks läheb, siis Liisi julgustab alati kulda ja hõbedat miksima.

Elisabeth sekundeerib – noored kannavad ja eelistavad pigem hõbedat. Miks? Sest see on hea lisand, mis täiendab esiletikkumise asemel. Kuld on „overpowering“, ajab tasakaalu paigast ära.

Kivivalikul eelista heledamaid toone ja lihtsamat lihvi

Siin on Elisabeth konkreetne – kui sa ei ole kindel, et noor eelistab tugevat värvi a la punane rubiin või roheline obsidiaan, siis eelista heledamat tooni kive, pastelseid hallikaid-rohekaid-roosakaid toone. See on kindla peale minek.

Ühtlasi tasub eelistada lihtsama lihviga kive. Tahuline viimistlus tundub noorele natuke vanamoeline.

Kui küsisime, mida Elisabeth ise kingiks sooviks, viitas ta Mix&Match kollektsiooni sõrmustele: „Vaat see on see, mille üle ma oleksin õnnelik. See oleks selline „ägeda vanaema kink“. Noored üldse kannavad praegu palju sõrmuseid, tihti on neid palju korraga sõrmedel, enamasti lihtsad ja peenikesed, ilma kaunistusteta. Ja sinna sekka selline kiviga sõrmus oleks ideaalne. Hind sellel sõrmusel on parasjagu selline, et päris ei raatsi kooli kõrvalt teenitud raha eest osta, aga kui keegi kingiks, oleks superhea meel.“

Ja täpselt sama juttu „kingina väga meeldiks“ räägib Elisabeth kividega käekettide kohta. Mida Wildwomani valikus on ikka väga palju. ;)

Roosa kvarts on läbi aegade olnud naiste lemmik. Selgub, et ka noorte naiste.

Minimalistlikum ehe võimaldab kandmisel rohkem variatsioone

Nii kingiks kui ka stiliseerimisel valiks Liisi eelkõige minimalistlikuma joonega ehte ehk siis WW Minimal kollektsioonist, kuna need lubavad kandmisel rohkem variatsioone ja rohkem mänguruumi.

Kollektsioonist leiab efektset vormi, mida saab kanda tugeva aktsendina, signatuurehtena. Aga kui soov on hiljem miksida, siis see on ka tehtav, minimalistlik ehe kannatab teisi naaber-ehteid hästi, ei pirtsuta. Sestap on see eriti praktiline, ka kingina – saab hiljem kanda nii suvalisel suve- kui ka peenel peoõhtul.

Elisabeth kinnitab, minimalism on noorte seas „teema“. „Nii palju kui olen rääkinud teiste lõpetajatega, enamus neist plaanivad kanda minimalistliku joonega kleite. Paljud plaanivad kanda slip-kleite.“ Ja jutu jätkuks leiab Elisabeth õige mitu paari kõrvarõngaid, mis Minimal kollektsioonist sobiks minimalistliku kleidi aktsentehteks.

Nii lihtne, aga nii efektne. Elisabethile silma jäänud kõrvarõngad Minimal kollektsioonist.

Sümbolid ja amuletid on hea kink

Keede otsas rippuvad sümbolid on alati teema. Selline minimalistlik lahendus on lihtne, aga samal ajal väga efektne. Kel on peenike ja ilus kael, sellele võib väike ehe väga hästi sobida. Kes soovib, mõtleb sümbolile ise loo juurde ja kes soovib, valib sümboli, millel kindel tähenduseväli olemas, näiteks ring või lõpmatuse märk. Liisi isiklikult on muidugi väga suur Kuu fänn.

Tiivad tulevikuks? Tõeline mõju tuleb mõttest ja usust. Usk on see, mis tiivad annab.

Meie vääriskivide armastajana lisame PS-ina – praegustel keerulistel aegadel on ehe kui amulett nii levinud, et seda näeb isegi moelavadel. Ja kui keegi tunneb, et ühe vääriskivi toetav tugi on täpselt see, mis vaja, siis meil on hulgaliselt rohkem ja vähem väärtuslikke saadaval. Vaata näiteks seda sinise topaasiga väikest elegantset ripatsit. Väike vihje – topaasi peetakse tarkuse kiviks.

Sinine topaas on tarkuse kivi. Elisabeth aga eelistaks jõulisemat musta spinelli, mis usutavasti toob õnne ja armastust.

Elisabeth aga hoiatab, et Less is More kollektsiooni hulgast näiteks ripatsit valides peab pingsalt kingisaajale mõtlema. Kui ta mõttes oma tutvusringkonna „läbi lappab“, siis üksiku ripatsi kandjaid on vähe. Kui ripats, siis pigem hulgi. (Jah, oleme kursis, „rohkem on uhkem“ on tugev trend.). Lisaks, Elisabeth hindab õrnema kiviga ripatseid natuke tuhkatriinu-vaibiga eheteks, millel pisut vähe powerit. Ise ta valiks sellest kollektsioonist musta spinelliga isendid, neis on piisavalt konkreetsust. 

Lõpupeol teevad ilma eristuva vormiga signatuurehted

Liisi eelistab alati eristuvat vormi, statement-ehteid. Põnev vorm teeb ehtest väärtusliku ja ajatu, täpselt kingiks sobiva. Aga on muidugi ka kirsiks tordil pidupäevaks stiili valides. Näiteks võivad põneva vormiga julgeid kõrvarõngad teha kogu töö ära, kaelakeed pole sel puhul vajagi. Või siis valida efektse vormiga statement-sõrmus.

Elisabeth kinnitab sama. Ta juba mainis, et väga paljud noored plaanivad kanda minimalistlikke kleite. Tihti omavahelistes vestlustes pilte jagades üks või teine isegi kahtleb – „Kas see kleit mitte liige lihtne pole“ ja alati saab vastuseks „Oota, kuni sa seda kleiti koos ehetega näed!“. Niiet jah, ehe on täpp i peal ja efektne ehe on minimalistliku kleidi juures see kõige õigem täpp.

Samas üliefektsete ehete kinkimisega soovitab Elisabeth ettevaatlik olla, seal on väike risk, kõik ei pruugi jõuliseid ehteid kuigi tihti kanda. Nii nagu Liisi kohe alustuseks meile põhitõde meelde tuletas – tuleb ka kandja stiili peale enne otsustamist mõelda.

Ise aga oleks Elisabeth väga õnnelik, kui efektse sõrmuse kingiks saaks. Eriti kõnetasid teda WildMe kollektsioon, eriti sõrmused. „See on nii ilus, et tahaks nutta!“ ohkab Elisabeth lemmikeksemplari proovides ja räägib juurde: „See on nagu lapsepõlve lemmikute (mis tihti tulid Universaal Universumist) next-level ehe, nagu meeldetuletus päriselt suureks/naiseks saamisest.“

Vasakul Liisi valik, paremal Elisabethi "nii-ilus-et-ajab-nutma"-sõrmus. On jah ilus!

Liisi julgustab kindlasti ka palju sõrmuseid korraga kandma, käsi suisa sõrmustega üle koormama, neid ka sõrmeotstesse pistes. Väga efektne. Ja kooli lõpusõrmusega kenasti kokku kõlav.

Pärlid on alati ajatu kink, aga noorele vali vindiga versioon

Pärlid on jätkuvalt sõiduvees kogu maailmas ja ammu pole need pelgalt vanaemade pärusmaa. Noorele aga soovitab Liisi nii kingiks kui ka lõpupäeval kandmiseks väikese vindiga pärle, kus ehte disainis oleks väike nihestatus sees. Näiteks barokkpärliga kaelakeed mõjuvad hästi, pärli orgaanilise vormi tõttu. Liisi soovitaks neid tugevama õlaga pintsakuga kanda või ägeda pükskostüümiga, sest ülipidulik kleit võib olla palju igavam. Väike peakate juurde ja voila!, mänguruumi puudumise üle kurta ei saa.

Elisabeth oleks nagu oma seisukoha Liisiga varem kooskõlastanud (aga tegelikult ei ole, nad sattusid erinevatel aegadel meile külla tulema): „Pärli ma esimese hooga üldse ei kaalunud. Klassikaline, lihtsa vormiga pärl on noorele natuke liiga „raske“, liiga väljapeetud. See ei leiaks igapäevaselt kasutust ja jääks seisma. Aga. Kui pärlil endal on rohkem iseloomu, rohkem „twisti“ nagu näiteks barokkpärlil on, siis on see kindlasti rohkem noorte ehe ja kõnetaks ka mind kingina.“"Jah!" iseloomuga pärlitele! No kes julgeb öelda, et pärl on vanaemade kaup?!

Dekoorirohkem ehe vali siis, kui kandjat väga hästi tunned

Liisi leiab, et nö nikerdiste ja rohke dekooriga ehted kingina on riskantsem valik, sel juhul peab väga hästi tundma kandja stiili ja olema kindel, et ta seda tüüpi asju (välja) kannab.

Poistele sobib ka ehteid kinkida

Ja kuigi me kõik enamasti mõtleme ehetest kui millestki, mis on naissoo teema, siis see pole teps nii. Elisabeth kinnitab: „Muidugi poisid kannavad ehteid. Tihti hõbeketti, ka ripatsiga. Ja muidugi sõrmuseid, tihti mitut korraga. Ja kuna ehtekandjad poisid saavad palju komplimente, tuleb neid järjest juurde.“

Poisile soovitab Elisabeth kinkida lihtsa minimalistliku vormiga, pisut laiemaid hõbesõrmuseid. Ta näeb, et poisid tihti otsivad selliseid tikutulega taga.

 

Sellised soovitused siis.
Kas saite targemaks? Meie küll saime.

Veel Wildwomani lugusid

 1. Uuem lugu Kas ehte loomine on lihtne? Ei!

  Kas ehte loomine on lihtne? Ei!

  Mairi on pinges. Miks? Sest ta sünnitab. Ei, mitte väikest inimest, vaid uut kollektsiooni. See „ehetega mängimine“ ei ole üldse nii lihtne ja lilleline kui võiks tunduda.

  Kuidas üks uus kollektsioon sünnib? Mis põhjustab peavalu, mis paneb silma särama? Meie disainer Mairi jagab oma mõtteid, tegemisi ja tundeid.

  Loe edasi
 2. Lugesid just seda Küsisime targematelt nõu – milliseid ehteid valida koolide lõpetajatele

  Küsisime targematelt nõu – milliseid ehteid valida koolide lõpetajatele

  Muidugi me oleme veendunud, et iga Wildwomanist ostetud ehe on koolilõpetajale superkink ja super täiendus lõpupeo riietusele, aga uudishimu ei andnud asu, maailm vajas rikastamist ja nõnda küsisime ka usaldusväärsetelt, mida nemad arvavad.

  Küsisime kahelt inimeselt. Moekunstnikult, kelle arvamust pimesi usaldame – Liisi Eesmaalt ja siis ühelt ütlemata ägedalt gümnaasiumilõpetajalt eneselt – Elisabeth Valterilt.

 3. Vanem lugu Ehtetrendid kevadel 2022

  Ehtetrendid kevadel 2022

  Isikupärane kordumatu stiil on altar, mida meie kummardame. Aga samal ajal ei tee üldse paha kursis olla ehtetrendidega, mis kevadel 2022 maailmas kanda kinnitanud.

  Käisime aprillis Euroopa ühel olulisemal ehtemessil Münchenis. Tulime tagasi ideid täis peade ja uuemate trendiuudistega. Kadedad me ei ole, jagame 7 märkimisväärsemat teiega ka.

  Loe edasi
Vaata kogu Wildwomani blogi